Walmart vēršas pie Amazon, iegādājoties Vizio

Walmart ir paziņojis, ka plāno iegādāties TV ražotāju Vizio; šī darījuma vērtība ir 2,3 miljardi ASV dolāru. Tikai pagājušajā nedēļā tika baumots, ka Walmart iegādāsies Vizio, un tagad darījums ir oficiāls. Protams, gaidot normatīvo aktu apstiprinājumu.

Walmart paziņojumā presei saka, ka “Vizio un tā SmartCast operētājsistēmas (OS) iegāde ļautu Walmart sazināties ar saviem klientiem un apkalpot tos jaunos veidos, tostarp novatorisku televīziju un mājas izklaides un mediju pieredzi.” Tajā teikts, ka “tas arī radītu jaunas iespējas, lai palīdzētu reklāmdevējiem sazināties ar klientiem, sniedzot zīmoliem atšķirīgas un pārliecinošas iespējas iesaistīties plašā mērogā un gūt lielāku ietekmi no reklamēšanas izdevumiem, izmantojot Walmart.”

Vizio iegāde stiprinātu Walmart televizoru zīmolu

Pēdējo nedaudzu gadu laikā Walmart ir sācis izveidot savu elektronikas līniju ar Onn zīmolu, mēģinot konkurēt ar Amazon. Pašlaik Amazon ir vairāk nekā 100 dažādu zīmolu, kas ražo dažādus produktus un samazina konkurenci.

Vizio iegāde ļautu Walmart patiešām stiprināt savu televizoru līniju. Lai gan Onn zīmols nav slikts labam lētam televizoram, Vizio noteikti ir labu lētu televizoru karalis. Bet patiesais jautājums ir par to, vai šis darījums patiešām tiks īstenots.

Tie, kas jau ilgu laiku ir sekojuši televīzijas industrijai, varētu atcerēties laiku, kad LeEco 2016. gadā plānoja iegādāties Vizio par aptuveni 2 miljardiem ASV dolāru. Iegādes rezultātā apvienotais uzņēmums būtu kļuvis par lielāko pasaules televīzijas lielvalsti. Tas notika neilgi pēc tam, kad LeEco sarīkoja milzīgu pasākumu Sanfrancisko, lai nogādātu savus produktus uz ASV.

Neilgi pēc šī paziņojuma LeEco nācās izstāties no darījuma, un uzņēmums turpināja izjust finansiālus ierobežojumus. Līdz 2018. gada septembrim LeEco bija pārdevis savas atlikušās Leshi Zhixin Electronics Technology Co., Ltd un Le Vision Pictures īpašumtiesības Sunac. Vizio apsūdzēja LeEco līguma pārkāpšanā pēc darījuma izbeigšanās. LeEco bija jāsamaksā 100 miljoni ASV dolāru kā Vizio sadalīšanas maksa, ko tā pilnībā nesamaksāja.

Tāpēc cerēsim, ka šī iegāde būs labāka nekā pēdējā Vizio.