Visas Apple izmaiņas Eiropā ir izskaidrotas ikvienam

iOS 17.4 ienākšana nozīmē radikālas izmaiņas Apple politikā Eiropas Savienības prasību dēļ. Izmaiņas interneta pārlūkprogrammās, App Store un lietojumprogrammu lejupielādes veidā. Mēs jums visu izskaidrojam ļoti vienkāršā valodā.

Par visām šīm izmaiņām atbildīgā persona ir Digitālo tirgu likums (DMA), jauna Eiropas regula, kas liek Apple (un citiem uzņēmumiem) veikt pamatīgas izmaiņas savā politikā, lai saglabātu brīvo tirgu un konkurenci. Kas tās par izmaiņām? Tie ietekmē iOS (un, kad mēs sakām iOS, mēs domājam iOS iPhone, nevis iPadOS iPad), App Store, interneta pārlūkprogrammas un maksājumu platformas, tostarp Apple Pay.

straumēšanas spēles

Šīs pārmaiņas skar visu pasauli, ne tikai Eiropu. Apple (beidzot) ir atļāvusi lietojumprogrammas izmantot straumēšanas spēļu platformas. Līdz šim mēs varējām izmantot šos pakalpojumus, tikai izmantojot Safari, kas daudzos gadījumos nepiedāvāja atbilstošu lietotāja pieredzi. Nvidia ar GeForce Noe vai Microsoft ar Xbox Cloud varēs izveidot savu aplikāciju spēles jaunajā spēlē, lai izmantotu tās pakalpojumus. Lieliskas ziņas visiem spēlētājiem ar Apple ierīcēm.

XBOX MĀKOŅA SPĒLES

Interneta pārlūkprogrammas

Mums jau ir vairākas iOS pārlūkprogrammas, tostarp visas galvenās, piemēram, Chrome vai Firefox, taču visām pārlūkprogrammām ir jāizmanto kopīgs dzinējs: WebKit, kas ir Safari dzinējs. Tas nozīmē, ka Chrome operētājsistēmā iOS patiesībā nav Chrome, drīzāk tas ir Safari ar dažām estētiskām izmaiņām (tā mēs saprotam viens otru). Tagad tā vairs nebūs. Izstrādātāji, kuri vēlas savai pārlūkprogrammai pievienot citu dzinēju, to varēs izdarīt, lai gan tas nebūs tik vienkāršijo viņiem tas vispirms būs jāpieprasa no Apple, kas to autorizēs pēc tam, kad pārbaudīs, vai tas atbilst garam drošības un privātuma prasību sarakstam.

Turklāt, sākot ar iOS 17.4, pirmo reizi atverot Safari, jums tiks piedāvāta iespēja izvēlēties, kuru interneta pārlūkprogrammu vēlaties izmantot pēc noklusējuma, un Jums tiks piedāvāts saraksts ar 12 populārākajām pārlūkprogrammām, kuras varat iestatīt kā iepriekš definētas. Tādā veidā visi lietotāji zinās, ka viņi var mainīt šo iestatījumu, un neizmantos Safari tikai tāpēc, ka nezina par citu esamību.

Darbības, lai izmantotu Apple Pay

Mobilie maksājumi

Eiropā izmaiņas būs arī Apple aplikācijā Maksājumiem ar iPhone. Izstrādātāji varēs izveidot savas maksājumu lietojumprogrammas, lai saglabātu savas kartes un izmantotu tās bezkontakta maksājumu veikšanai ar savu tālruni. Proti, Google var piedāvāt Google Pay, vai arī jūsu banka var izveidot savu mobilo maksājumu lietojumprogrammu neizmantojot Apple Pay. Tas arī nebūs. procedūra ir tikpat vienkārša kā lietojumprogrammas izstrāde, jo tiem, kas to vēlas, būs jāveic Apple pārskatīšanas process, lai pārliecinātos, ka tie atbilst stingrajām drošības prasībām. Jūs pat varat izlemt, kura ir jūsu noklusējuma maksājumu sistēma.

Alternatīvi maksājumi App Store

Viena no prasībām, ko daudzi uzņēmumi, piemēram, Epic vai Spotify, ir izvirzījuši visilgāk. Vairs nebūs obligāti jāmaksā par pirkumiem lietojumprogrammā, izmantojot Apple platformu; mūsu veikto pirkumu apmaksai var tikt izmantotas citas maksājumu sistēmas vai saites uz citām vietnēm. Ja izmantojat lietotni, kas ir izvēlējusies šo opciju, un kaut ko iegādājaties, ekrānā parādīsies ziņojums, kurā Apple brīdina, ka tas nekontrolē šos maksājumus un tāpēc nevarēsiet pieprasīt naudas atmaksu uz Apple. “Ģimenes koplietošana” vai pirkuma pieprasījumi no vecākiem vecākiem arī netiks atbalstīti.

Trešo pušu lietotņu veikali

Iespējams, ka tas ir jaunums, par kuru jau mēnešiem tiek runāts visvairāk, taču, kā redzams, tas nav vienīgais. Sākot ar iOS 17.4 (nevis iPadOS), Apple ļaus izstrādātājiem izveidot savus iPhone lietotņu veikalus, kuros lietotāji var iegādāties un lejupielādēt lietotnes ārpus oficiālā Apple veikala. Nvai ikviens varēs izveidot savu aplikāciju veikalu, kā arī nevarēsit instalēt lietotnes no jebkuras vietas. Tāpēc runa nav par Android “sideloading”, ar kuru var instalēt jebkuru lietotni no jebkuras vietnes, tālu no tās. Būs pieteikuma izskatīšanas process un svarīgas drošības un privātuma prasības.

Un ne tikai, ikvienam, kurš vēlas izveidot savu aplikāciju veikalu, būs jābūt viena miljona dolāru bankas garantijai. Nav tā, ka Apple saņem to miljonu dolāru, tā ir tikai “apdrošināšana”, ko Apple pieprasa, lai garantētu, ka lietojumprogrammu veikals var reaģēt uz jebkuru iespējamo juridisko atbildību. Turklāt šos lietotņu veikalus nevar izmantot tikai lietotnēm no izstrādātāja, kurš izveidoja veikalu.jums ir jāļauj citiem izstrādātājiem tai piekļūt, lai pārdotu savas lietojumprogrammas.

aplikāciju veikals

Izstrādātāji, kuri izvēlēsies izmantot šos trešo pušu lietotņu veikalus, varēs turpināt pārdot savu lietotni App Store, taču tie, kuri pilnībā pamet App Store, nevarēs atgriezt savas lietotnes, ja vēlāk to nožēlos. Šajos neoficiālajos veikalos pārdotajām lietojumprogrammām tiks veikts mazāk prasīgs pārskatīšanas process nekā App Store, jo tās nevarēs analizēt to saturu. Viņi tikai pārbaudīs, vai tie atbilst drošības un privātuma prasībām, kā arī vai tajos nav ļaunprātīgas programmatūras, taču tos nevar noraidīt satura dēļ.. Līdz ar to lietojumprogrammas, kuras nevarēja atrasties App Store, varējām redzēt kā emulatorus, jo par lietojumprogrammu saturu atbildīgā juridiskā persona būs trešās puses veikals, nevis Apple.

Lietotājiem būs jāizmanto šie lietojumprogrammu veikali savā iPhone tālrunī, lai varētu no tiem lejupielādēt lietotnes, un lppViņi pat varēs izvēlēties, kuru lietotņu veikalu iPhone izmanto pēc noklusējuma. Viņi var arī atsaukt šo atļauju jebkurā laikā no sistēmas iestatījumiem vai vienkārši izdzēšot veikalu no sava tālruņa.