Vietne Spreadsheet.com tiek pārtraukta pēc finansējuma piesaistīšanas 5,5 miljonu ASV dolāru apmērā un vairāk nekā 170 000 lietotāju

Spreadsheet.com, SaaS starta uzņēmums, kas parādījās pirms septiņiem gadiem ar ambiciozo mērķi pārveidot tradicionālos izklājlapu rīkus, piemēram, Excel un Google Sheets, līdz maija beigām tiks slēgts. Lēmums pieņemts, starta uzņēmumam cīnoties ar nespēju sasniegt straujas izaugsmes trajektoriju, kas nepieciešama, lai mūsdienu konkurences tehnoloģiju vidē gūtu ilgstošus panākumus.

Sirsnīgā emuāra ierakstā līdzdibinātājs un izpilddirektors Mets Robinsons paziņoja par gaidāmo slēgšanu, paužot nožēlu par lēmuma nepieciešamību. “Mums ir žēl, ka esam pieņēmuši grūto lēmumu slēgt pakalpojumu Spreadsheet.com, sākot ar 2024. gada 31. maiju,” nožēloja Robinsons.

“2017. gadā mēs nolēmām no jauna izgudrot izklājlapu kā modernu sadarbības darba pārvaldības sistēmu. Ar dažiem pasākumiem mēs sasniedzām savu mērķi: izveidojām plašu un padziļinātu produktu, kas ir cieši saistīts ar tradicionālo izklājlapu paradigmu, vienlaikus iekļaujot tajā vietējās projektu pārvaldības un bezkoda lietotņu veidošanas iespējas. Šajā procesā mēs atrisinājām dažas sarežģītas tehniskas problēmas un izveidojām mērogojamu, augstas veiktspējas platformu, kas spēj apkalpot lielu skaitu lietotāju. Tomēr, neskatoties uz to, ka uzvarējām vairāk nekā 1000 organizāciju biznesā, mēs diemžēl nevarējām sasniegt riska mēroga izaugsmi,” piebilda Robinsons.

Tuvojoties vietnes Spreadsheet.com slēgšanas datumam, lietotāji tiek aicināti dublēt visus savus failus līdz maija beigām. Robinsons sacīja, ka visi dati, kas paliks platformā pēc 2024. gada 1. jūnija, tiks neatgriezeniski dzēsti.

Vietni Spreadsheet.com 2017. gadā dibināja Robinsons un līdzdibinātājs Murali Mohans, un tās mērķis bija no jauna definēt tiešsaistes izklājlapas, papildinot tās ar datu bāzes un projektu vadības sistēmas funkcionalitāti. Viņu vīzija bija nodrošināt komandām vienu, daudzpusīgu rīku, kas spēj nevainojami veikt dažāda veida darbus. Saskaņā ar 2022. gada emuāra ierakstu vietne Spreadsheet.com “izauga līdz vairāk nekā 170 000 lietotāju”, un to regulāri izmanto tūkstošiem komandu no vairāk nekā 1000 uzņēmumiem.

Jaunuzņēmums ieguva uzmanību 2021. gada jūlijā, kad tas atklāja savu privāto beta produktu kopā ar ievērojamu 5,5 miljonu ASV dolāru sākuma finansējuma kārtu. Finansējumu kopīgi vadīja ievērojamas riska kapitāla firmas First Round Capital un Spark Capital, piedaloties tādiem investoriem kā Mitch Kapor un Steven Sinofsky.

Neraugoties uz agrīnajiem solījumiem un ievērojamo atbalstu, vietnei Spreadsheet.com bija grūti sasniegt nepieciešamo apjomu, lai uzturētu savu darbību. Lēmums par slēgšanu iezīmē beigas ceļojumam, ko raksturo ambīcijas un inovācijas, uzsverot izaicinājumus, kas raksturīgi iesakņojušos tirgu izjaukšanai tehnoloģiju nozarē.

Spreadsheet.com alternatīvas?

Pēc paziņojuma par Spreadsheet.com gaidāmo slēgšanu platformas lietotāji ir sākuši izpētīt alternatīvus SaaS rīkus. Viens Reddit lietotājs komentēja ziņas, paužot pārsteigumu par uzņēmuma slēgšanu, neskatoties uz ievērojamo 5,5 miljonu dolāru līdzekļu vākšanas centieniem un plašo tirgu, kuru tā mērķis bija iegūt. Veicot ātru meklēšanu, lietotājs iezīmēja satriecošo Google izklājlapu un Excel lietotāju bāzi, norādot uz tāda rīka kā Spreadsheet.com milzīgo potenciālu.

Tomēr lietotājs arī pauda neapmierinātību ar tradicionālo izklājlapu programmatūru, tostarp Microsoft Excel, atzīmējot tās kā “vecos un neveiklos”. Meklējot ieteikumus par Google Suite alternatīvām, viņi minēja, ka apsver tādas platformas kā The Bricks un Zoho Sheet, taču bija atvērti kopienas ieteikumiem par citām iespējām.

“Tikko redzēju, ka vietne spreadsheet.com tiek slēgta. Wild, ka uzņēmums, kas piesaistīja $ 5,5 miljonus, nespēja “sasniegt riska apjoma pieaugumu”. Īpaši mežonīgs, jo tas bija milzīgs tirgus. Googlēšana ir ļoti ātra, un šķiet, ka saskaņā ar askwonder.com datiem pasaulē ir 750–2 miljardi cilvēku, kas izmanto Google izklājlapas vai Excel. Programmu Google Suite, kas ietver Google izklājlapas, katru mēnesi izmanto aptuveni 2 miljardi lietotāju, savukārt Microsoft Excel ikmēneša lietotāju skaits visā pasaulē ir aptuveni 750–1,2 miljardi.

Es neesmu sajūsmā par lielajām tehnoloģijām (jā, ieskaitot Microsoft Excel). Es domāju, ka lielākā daļa ir veci un neveikli. Vai kādam ir padoms par alternatīvām, izņemot Google Suite? Es domāju izmantot https://www.thebricks.com/ vai https://www.zoho.com/sheet/. Vai ir vēl kādi citi apsvērumi?”