Viedtālruņu gigants Xiaomi piedalās EV sacīkstēs, izlaižot savu pirmo elektromobili SU7

Xiaomi, kas pazīstama ar saviem viedtālruņiem un kabatas sīkrīkiem, ceturtdien veica lielu soli, atklājot savu pirmo elektrisko automašīnu, kas, pēc uzņēmuma domām, var pārspēt Porsche un kurā ir vairāk tehnoloģiju nekā Tesla. Ar šo palaišanu uzņēmums paziņoja, ka tiecas uz augstu mērķi, izvirzot mērķi kļūt par vienu no pieciem labākajiem autoražotājiem pasaulē.

Šis solis seko tam, ka Xiaomi pirms diviem gadiem iegādājās autonomās braukšanas tehnoloģiju starta uzņēmumu Deepmotion par aptuveni 77,37 miljoniem ASV dolāru, norādot uz tā ienākšanu konkurētspējīgā elektrisko transportlīdzekļu tirgū. Xiaomi uzskata, ka šī iegāde ir līdzeklis, lai uzlabotu tā elektrisko transportlīdzekļu biznesa tehnoloģisko konkurētspēju un dažādotu ne tikai viedtālruņus.

Nesen atklātais elektriskais sedans ar nosaukumu SU7 (ar “SU” apzīmē Speed ​​Ultra) ir radījis ievērojamas cerības. Izpilddirektors Lei Juns uzsvēra tās “super elektromotora” tehnoloģiju, apgalvojot, ka paātrinājuma ātrums pārsniedz Tesla un Porsche elektriskos transportlīdzekļus.

Neskatoties uz sarežģīto situāciju Ķīnas piesātinātajā auto tirgū, kas saskaras ar jaudas pārpalikumu un pieprasījuma palēnināšanos, kas izraisa intensīvu cenu konkurenci, Xiaomi joprojām ir optimistisks par tā ienākšanu tirgū.

Lei Jun izteica ambiciozus mērķus palaišanas laikā, paredzot Xiaomi kā vienu no pasaules pieciem lielākajiem autoražotājiem nākamo 15 līdz 20 gadu laikā. Viņš uzsvēra uzņēmuma apņemšanos paaugstināt Ķīnas automobiļu nozari kopumā un runāja par “sapņu automašīnas” izveidi, kas konkurē ar Porsche un Tesla, ziņo Reuters.

“Nākamo 15 līdz 20 gadu laikā smagi strādājot, mēs kļūsim par vienu no pasaules 5 labākajiem autoražotājiem, cenšoties pacelt Ķīnas automobiļu nozari kopumā,” viņš teica debijas reizē.

SU7 pievilcība pārsniedz tā veiktspēju, jo tam ir kopīga operētājsistēma ar Xiaomi populārajiem tālruņiem un elektroniskajām ierīcēm. Šī integrācija nodrošina netraucētu piekļuvi uzņēmuma mobilo lietotņu klāstam, kas var piesaistīt klientus. Šanhajā bāzētās padomdevēju firmas Automobility izpilddirektors Bils Russo atzīmēja Xiaomi iedibināto pozīciju kā plaša patēriņa elektronikas zīmolam ar milzīgu “Mi Fans” jeb viedierīču lietotāju ekosistēmu simtos miljonu apmērā.

Tikmēr Xiaomi centieni elektrisko un autonomo transportlīdzekļu jomā radīs to tiešā konkurencē ar citiem lielākajiem Ķīnas elektrisko transportlīdzekļu nozares spēlētājiem, piemēram, Baidu un pat Huawei. Turklāt tas stāsies pretī tādiem labi zināmiem automašīnu ražotājiem kā Tesla, Xpeng un Nio. Uzņēmums ieiet dinamiskā un konkurētspējīgā vidē, cīnoties gan ar tehnoloģiju gigantiem, gan autobūves nozares līderiem, cenšoties gūt panākumus elektrisko transportlīdzekļu tirgū.