Vide Neviena padome Anglijā neieviesa stimulus zaļajām numura zīmēmZiņasBezmaksas

Zaļās svītras uz elektromobiļu numura zīmēm sāka parādīties pagājušajā gadā, Apvienotās Karalistes valdībai tās apsveicot kā soli ceļā uz tīrāku gaisu pilsētās, jo tās “atbloķētu” vietējo varas iestāžu stimulus.

Tomēr informācijas brīvību pieprasa Jaunais Zinātnieks atklāj, ka deviņus mēnešus pēc zaļo numura zīmju ieviešanas neviena no 343 Anglijas vietējām varas iestādēm nav teikusi, ka būtu piedāvājusi ar to saistītos stimulus.

2020. gada 8. decembrī transporta ministre Reičela Maklīna teica Apvienotās Karalistes valdības pieņemtās zaļās svītras ne tikai palielinātu izpratni par pieaugošo tīrāku transportlīdzekļu skaitu uz ceļiem, bet arī “varētu atslēgt vairākus stimulus autovadītājiem”.

Transporta departamenta (DfT) paziņojumā presei teikts, ka tie palīdzēs “autobraucējiem gūt labumu no vietējām iniciatīvām, piemēram, lētākas autostāvvietas un bezmaksas iebraukšanas nulles emisiju zonās”.

Bet padomes, kas atbildēja uz Jaunais zinātnieks izmeklēšanā teikts, ka viņi nav ieviesuši nekādus stimulus, kas izmanto zaļās numura zīmes. Vairāki teica, ka viņiem jau bija stimulēšanas shēmas, piemēram, bezmaksas vai atlaides autostāvvietas, kas paredzētas elektrisko automašīnu vadītājiem pirms numura zīmju ieviešanas. Daži teica, ka apsver tos nākotnē.

Kamdenas padome Londonā pat apgalvoja, ka tā nedomās tos izmantot kā pamatu elektriska transportlīdzekļa identificēšanai, jo tā ir redzējusi “dažus gadījumus”, kad tie tika izmantoti krāpnieciski.

Lasīt vairāk: Kāpēc pašpiedziņas automašīnas varētu iet kā jetpack

“Ir ļoti neapmierinoši, ka neviena padome pašlaik nepiedāvā stimulus transportlīdzekļiem ar zaļām numura zīmēm,” saka Džeks Kūzens no AA, autosporta organizācijas. “Vairākas padomes strādā pie dažu priekšrocību nodrošināšanas, taču mums ir nepieciešams vairāk padomju, lai sasniegtu mērķi un nodrošinātu tos ātrāk.” Tomēr viņš saka, ka zaļās numura zīmes ir laba ideja, un, redzot to vairāk uz ceļiem, palielināsies sabiedrības interese par elektriskajiem transportlīdzekļiem.

Saprotams, ka DfT plākšņu galvenais mērķis ir izpratnes veicināšana. Taču departaments savā 2020. gada decembra paziņojumā presei trīs reizes minēja vietējo varas iestāžu stimulus kā galveno iemeslu zaļo svītru ieviešanai. Tā pat apgalvoja, ka stimuli, kas rodas no plāksnēm, varētu “pavērt ceļu tīrākam gaisam mūsu pilsētās”. Tomēr vietējās varas iestādes joprojām paļaujas uz numurzīmju atpazīšanu un vairāk iesaistīto procesu, kurā vadītāji iesniedz transportlīdzekļu reģistrācijas dokumentus, lai identificētu elektriskos transportlīdzekļus, kuri varētu saņemt stimulus, nevis zaļās svītras.

Elektromobiļu tirdzniecība pagājušajā gadā pieauga par gandrīz 186 procentiem, un Apvienotajai Karalistei ir solīja līdz 2030.gadam aizliegt jaunu benzīna un dīzeļa automobiļu tirdzniecību. Taču valdība ir devusi pretrunīgus signālus par atbalstu elektriskajiem transportlīdzekļiem, kas tiek uzskatīti par būtiskiem gaisa piesārņojuma samazināšanai un klimata mērķu sasniegšanai. Martā dotācija pret elektrisko automašīnu cena tika samazināta no £ 3000 uz £ 2500.

Lasīt vairāk: Šīs ielas nav paredzētas staigāšanai: kāpēc ietves ir jāpārdomā

Dags Parrs no Greenpeace UK saka, ka, lai gan ir pamatoti iemesli pāriet uz elektriskajām automašīnām, ir daudzi citi iemesli, kāpēc mums vajadzētu samazināt savu atkarību no privātajiem transportlīdzekļiem, tāpēc stimulu trūkums numura zīmēm nav katastrofa. “Tomēr, lai gan valdība ir uzņēmusies pakāpenisku apņemšanos līdz 2030. gadam izbeigt jaunu benzīna un dīzeļdegvielas automašīnu un furgonu pārdošanu, nav lietderīgi, ja šāda veida pāreju virza valdības fantoma stimuli bez jebkādiem turpmākiem pasākumiem.”

“Zaļās numura zīmes palīdz atšķirt transportlīdzekļus atkarībā no to ietekmes uz vidi, izglīto satiksmes dalībniekus un veicina tīrāku ceļošanu,” sacīja DfT pārstāvis. Jaunais Zinātnieks. “Tās arī palīdz vietējām iestādēm izstrādāt un īstenot reģionālo politiku un stimulus, piemēram, bezmaksas autostāvvietas un nulles emisiju zonas.”

Pierakstieties mūsu bezmaksas Fix the Planet informatīvajam izdevumam, lai katru ceturtdienu saņemtu klimata optimisma devu tieši jūsu iesūtnē