Vai jūs uzticētos Elona Muska X par savu jauno banku?

Elons Masks, Tesla un Neuralink tālredzīgais miljardieris, vērš uzmanību uz jaunu nozari: finanšu pakalpojumiem. Tagad Musk’s X (iepriekš Twitter) vēlas kļūt par jūsu jauno banku, viņš skatās uz sociālā tīkla platformas paplašināšanu finanšu lietotnē, kas ir līdzīga Ķīnas WeChat super lietotnei.

Saskaņā ar Bloomberg ziņojumu X ir ieguvis maksājumu licences 28 štatos un plāno paplašināties visā pasaulē pēc tam, kad būs nodibināts ASV. Platforma drīzumā piedāvās iespējas lietotājiem uzglabāt naudu savos X kontos, lai veiktu nevainojamus pirkumus un vienādranga pārskaitījumus, kā arī iespēju nosūtīt naudu draugiem, kas atrodas pie apvāršņa.

Bloomberg ziņoja, ka Musks ir arī izvirzījis ideju piedāvāt “ārkārtīgi augstu ienesīgumu” kontu atlikumiem, lai mudinātu lietotājus paturēt savus līdzekļus savos X kontos.

“Līdz šim X ir saņēmis maksājumu licences 28 štatos, plānojot paplašināties starptautiskā mērogā neilgi pēc darbības uzsākšanas ASV. Līdz brīdim, kad cilvēki beidzot sāks sūtīt naudu saviem draugiem, izmantojot X, tas būs bijis vairāku gadu darbs.

Muska ambīcijas pārveidot X par superlietotni nav nekas jauns. Viņš deva mājienu uz šo vīziju pagājušajā gadā, mainot Twitter zīmolu uz X, tiecoties izveidot “visu lietotni”. Ķīnā WeChat ir šī modeļa piemērs, un Musk mērķis ir to atkārtot starptautiskā mērogā.

Pagājušā gada beigās Musks arī atklāja plānus X lietotājiem tirgoties ar akcijām un kriptovalūtām, vēl vairāk virzot X kļūt par nākamo WeChat. “Ja to darītu pareizi, X kļūtu par pusi no globālās finanšu sistēmas,” pagājušā gada beigās sacīja Musks.

X izpilddirektore Linda Yaccarino arī izklāstīja X nākotni, norādot, ka tā būs “centrēta uz audio, video, ziņojumapmaiņas, maksājumiem/banku pakalpojumiem”, un to uzlabos XAI, jauns AI starta uzņēmums, kura mērķis ir “izprast Visuma patieso būtību”.

“X ir nākotnes neierobežotas interaktivitātes stāvoklis, kura centrā ir audio, video, ziņojumapmaiņa, maksājumi/banku pakalpojumi, radot globālu ideju, preču, pakalpojumu un iespēju tirgu. Izmantojot mākslīgo intelektu, X mūs visus savienos tādos veidos, kādus mēs tikai sākam iedomāties, ”sacīja Yaccarino.

Tomēr X saskaras ar spēcīgu konkurenci. Citi uzņēmumi, tostarp Meta Platforms Inc. Mark Zuckerberg, ir mēģinājuši izveidot “WeChat of the West” bez panākumiem. Meta’s Messenger un WhatsApp, katrs ar miljards lietotāju, nav sasnieguši šo vīziju.

Amerikāņu priekšroka specializētām lietotnēm dažādām vajadzībām un esošā konkurence no Venmo, Zelle, Cash App un PayPal (kuru Musk līdzdibināja) rada ievērojamus šķēršļus. Bernstein vecākā maksājumu analītiķe Haršita Ravata uzsvēra izaicinājumu: “Ir ļoti, ļoti, ļoti grūti” pārliecināt cilvēkus mainīt bankas pakalpojumus.

Neraugoties uz to, Musks plaukst uz izaicinājumiem, un lietotāju uzvedības pārveidošana globālā mērogā būs ļoti svarīga viņa lietotnes Viss panākumiem. Īstais pārbaudījums tikai sākas.

Tikmēr X finanšu lietotne ir tikai sākums. Musks ir arī norādījis uz citiem ambicioziem projektiem, tostarp XMail kā potenciālu Gmail alternatīvu baumām par izslēgšanu un XPhone iespējamību.