Uzņēmums GM’s Cruise atlaiž 900 darbiniekus jeb 24% no sava darbaspēka

“General Motors Cruise” ceturtdien iekšējā piezīmē paziņoja, ka atlaidīs 900 darbiniekus jeb 24% no sava darbaspēka, CNBC apstiprināja autobūves gigants.

Šis darbaspēka samazinājums papildina nesenās problēmas, ar kurām saskaras Robotaxi starta uzņēmums. Tikai dienu iepriekš Krūzs bija atlaidis deviņus “galvenos vadītājus”, jo bažījas par uzņēmuma rīcību oktobrī notikušajā negadījumā. Šīs atlaišanas seko citai līgumdarbinieku atlaišanas kārtai uzņēmumā Cruise apmēram pirms mēneša.

Cruise Automation, kas galvenokārt pieder GM un darbojas kā General Motors meitasuzņēmums, ir autonomo transportlīdzekļu izstrādātājs. Kopš augusta apstiprinājuma saņemšanas diennakts robotaksi dienestam Sanfrancisko, Kruīzs ir saskāries ar virkni drošības problēmu un incidentu.

Satricinājumi sākās ar 2. oktobrī notikušo negadījumu, kurā gājēju 20 pēdas aizvilka pašbraucošā automašīna Cruise pēc tam, kad viņu notrieca cits transportlīdzeklis. Pēc tam Cruise robotaksi flote tika apturēta, gaidot neatkarīgas drošības izmeklēšanas rezultātus. Vadības komanda ir piedzīvojusi būtiskas izmaiņas, ir apturēta jauna robota taksometra ražošana, daudzi transportlīdzekļi ir atsaukti, un ir uzsāktas gan vietējās, gan federālās valdības izmeklēšanas.

Reaģējot uz oktobra incidentu, Kalifornijas Motorizēto transportlīdzekļu departaments rīkojās, apturot Kruīza izvietošanas un testēšanas atļaujas tā autonomajiem transportlīdzekļiem. Lēmumam bija pievienots paziņojums, kurā uzsvērts, ka gadījumos, kad pastāv nepamatots risks sabiedrības drošībai, DMV ir tiesības nekavējoties apturēt vai atsaukt atļaujas.

Uzņēmums Cruise, kuru 2013. gadā nodibināja Kails Vogs un Dens Kans, testē un attīsta autonomās automašīnas tehnoloģijas, GM paziņoja par plāniem ieguldīt 14 miljonus ASV dolāru, lai paplašinātu kruīza darbību Kalifornijā, līdz 2021. gadam pievienojot aptuveni 1163 pilnas slodzes darbiniekus.

2018. gada maijā Krūzs paziņoja, ka Softbank’s Vision Fund ieguldīs uzņēmumā 2,25 miljardus ASV dolāru, kā arī vēl 1,1 miljardu ASV dolāru no pašas GM, kam sekos Honda ieguldījums 750 miljonu ASV dolāru apmērā 2018. gada oktobrī. Pagājušā gada beigās Krūzs ieguva jaunu izpilddirektoru Danu Ammanu.

Šīs ir jaunākās ziņas. Lūdzu, pārbaudiet vēlāk, lai iegūtu papildu atjauninājumus.