Uzlauzts SEC X konts: SEC noliedz Bitcoin ETF apstiprināšanu pēc viltus ziņas savā X kontā

ASV Vērtspapīru un biržu komisija (SEC) otrdienas vakarā paziņoja, ka otrdien īslaicīgi tika piekļūts tās sociālo mediju kontam X (iepriekš zināms kā Twitter). Neidentificēta puse ievietoja viltotu ziņojumu, kurā apgalvoja, ka ir apstiprināti biržā tirgotie fondi Bitcoin, ko ļoti gaida kriptovalūtu nozare.

SEC precizēja, ka tā vēl nav apstiprinājusi spot bitcoin ETF. SEC konta kompromitēšana vietnē X īslaicīgi notika ap plkst. 16 pēc austrumu laika, taču nesankcionēta piekļuve ir pārtraukta, ziņo aģentūra.

Ziņā par X SEC vadītājs Gerijs Genslers sacīja, ka SEC X konts ir apdraudēts:

“The@SECGov Twitter konts tika apdraudēts, un tika publicēts neatļauts tvīts. SEC nav apstiprinājusi bitcoin biržā tirgoto produktu iekļaušanu un tirdzniecību.

SEC paziņoja par nodomu sadarboties ar tiesībaizsardzības iestādēm, lai izmeklētu uzlaušanu un visas ar to saistītās darbības. Džo Benarročs, X biznesa operāciju vadītājs, apliecināja, ka SEC konts ir drošs un aģentūra meklē kompromisa galveno cēloni.

Maldinošajā ziņojumā tika nepatiesi apgalvots, ka SEC ir apstiprinājusi bitcoin ETF visās reģistrētajās nacionālajās vērtspapīru biržās, un tam pievienots SEC priekšsēdētāja Gerija Genslera it kā citāts. Pēc šī ieraksta bitkoina cena pieauga, un dezinformāciju savāca Reuters un citi ziņu punkti, kas uzrauga SEC kontu.