Uzlauzts Rumble: Rumble piedzīvo lielu kiberuzbrukumu pēc sensitīva 6. janvāra drošības materiāla publicēšanas

Rumble, video mitināšanas platforma, kas aizstāv runas brīvību, saskārās ar “bezprecedenta” kiberuzbrukumu neilgi pēc tam, kad tā savā platformā ievietoja jaunus drošības kameru kadrus no 6. janvāra.

Plaši izmantotā platforma apstiprināja būtiskus traucējumus tās pakalpojumos kiberuzbrukuma dēļ. Rumble izpilddirektors Kriss Pavlovski vērsās sociālajos tīklos, lai izgaismotu situāciju, detalizēti izklāstot Rumble kiberuzbrukuma ietekmi un ierosinot iespējamo politisko motivāciju, kas slēpjas aiz incidenta.

“Es varu apstiprināt, ka šis uzbrukums ir bijis bezprecedenta un notiek kopš šīs nedēļas nogales. Man arī ir aizdomas, ka tas ir politisks, kas nāk no aktīvistiem un/vai organizācijām, kas vēlas cenzēt mūsu veidotājus, un ir saistīts ar J6 videoklipiem, kas tiek publicēti vietnē Rumble,” raidījumā X sacīja Pavlovskis.

Viņš turpināja paust savas aizdomas, ka uzbrukums ir politiski motivēts, un to, iespējams, organizējuši aktīvisti vai organizācijas, kuru mērķis ir cenzēt Rumble radītājus, īpaši reaģējot uz 6. janvāra videoklipiem.

Notikumu secība izvērtās pagājušajā nedēļā, kad GOP kontrolētā Pārstāvju palātas komitejas Pārraudzības apakškomiteja izveidoja kanālu Rumble, lai izplatītu plašus drošības kadrus no Kapitolijas policijas, kas uzņemti 2021. gada 6. janvārī. Saskaņā ar Epoch Times datiem kanāls strauji ieguva popularitāti, ar 135 klipiem, katrs aptuveni 10 minūtes garš, un gandrīz 700 sekotāju līdz 7. decembrim.

Tomēr šķita, ka šī kustība dažus cilvēkus apbēdināja. Neilgi pēc kadra ievietošanas Rumble piedzīvoja plaša mēroga un šķietami koordinētu kiberuzbrukumu, kas traucēja lietotājiem augšupielādēt vai skatīt saturu.

Tikai vakar vakarā Rumble izdevās pilnībā atjaunot savus pakalpojumus. Pavlovskis pateicās uzņēmuma kiberdrošības partneriem un visai komandai par viņu pūlēm, incidentu raksturojot kā nozīmīgu mācību pieredzi, kas stiprinātu Rumble noturību. Viņš arī izteica pateicību lietotājiem un veidotājiem par pacietību šajā sarežģītajā periodā.

Paziņojumā par X uzņēmums teica: “Pakalpojumi ir 100% atjaunoti. Liels paldies mūsu kiberdrošības partneriem un visai mūsu komandai. Šī bija milzīga mācību pieredze, kas mūs tikai padarīs stiprākus. Liels paldies visiem lietotājiem un veidotājiem, kuri šajā laikā ir bijuši neticami pacietīgi pret mums.

Līdzīgi kā YouTube, Rumble ir strauji augoša video platforma, kas ļauj lietotājiem augšupielādēt savus videoklipus un izveidot savus kanālus. Pēdējos mēnešos Rumble ir pieredzējis, ka arvien vairāk konservatīvo ir atstājuši YouTube platformu.