Unity Software atlaidīs 1800 darbiniekus jeb 25% no sava darbaspēka

Sanfrancisko videospēļu programmatūras piegādātājs Unity Software piedzīvo visu laiku lielāko atlaišanu, samazinot aptuveni 25% no sava darbaspēka, kas atbilst 1800 darbavietām, teikts uzņēmuma normatīvajos aktos un pirmdien izplatītajā iekšējā piezīmē.

Paziņojums par atlaišanu tika paziņots pēc tam, kad pirms trim mēnešiem negaidīti aizgāja izpilddirektors Džons Ričitiello, Džeimsam M. Vaithērstam pārņemot pagaidu izpilddirektora lomu. Atlaišana ir daļa no plašākas “uzņēmuma atiestatīšanas”, ko novembrī uzsāka Vaithērsta, un paredzams, ka pārstrukturēšana tiks pabeigta līdz marta beigām.

Memorandā visiem Unity darbiniekiem pirmdien Vaithērsts rakstīja: “Mēs… samazinām to darbību skaitu, ko darām, lai koncentrētos uz savu pamatdarbību un veicinātu mūsu ilgtermiņa panākumus un rentabilitāti.”

Unity, lai gan nav plaši pazīstama ārpus spēļu industrijas, ir izšķirošs spēlētājs, kas katru mēnesi apkalpo vairāk nekā 1,1 miljonu spēļu veidotāju, tostarp tos, kas ir aiz populārām spēlēm, piemēram, “Pokemon Go”, “Beat Saber” un “Hearthstone”.

Reaģējot uz darbinieku skaita samazināšanu, uzņēmuma pārstāvis apstiprināja, ka atlaišana ietekmēs visas komandas, reģionus un biznesa aspektus. Vaithērsts piezīmē darbiniekiem uzsvēra, ka pārstrukturēšanas mērķis ir racionalizēt darbību un koncentrēties uz pamatdarbību, lai nodrošinātu ilgtermiņa panākumus un rentabilitāti.

Paziņojumā uzņēmums aģentūrai Reuters norādīja, ka pirmdienas lielā darba vietu samazināšana ietekmēs visas komandas, reģionus un biznesa jomas.

Lai gan konkrēta informācija par strukturālajām izmaiņām netika sniegta, tiek atzīmēts, ka šī ir ceturtā atlaišanas kārta uzņēmumam Unity kopš 2022. gada jūlija. Uzņēmums ir saskāries ar izaicinājumiem, tostarp pretrunīgi vērtēto mēģinājumu septembrī ieviest jaunu “izpildlaika maksas” cenu politiku, kas izraisīja ievērojamu izstrādātāju pretreakciju un sekojošu maksu pārskatīšanu. Sekoja Ričitello aiziešana pensijā, un Vaithērsts kopā ar Roelofu Botu kā valdes priekšsēdētāju uzņēmās vadošos amatus.

Notiekošās atiestatīšanas ietvaros Vienotība novembrī pārtrauca līgumu ar vizuālo efektu uzņēmumu un veica izmaiņas darba kārtībā, ļaujot darbiniekiem vairs nesaņemt mandātu strādāt no biroja. Pirmdienas atlaišana ir šī uzņēmuma atiestatīšanas otrais posms.

Unity sākotnēji ieguva popularitāti ar savu spēļu dzinēju, kas vienkāršoja spēļu izstrādi dažādās platformās. Papildus spēlēm Unity tehnoloģija tiek izmantota tādās nozarēs kā filmas un automobiļu rūpniecība 3D vizualizācijai un virtuālajai realitātei. Neskatoties uz to, ka pēc 2020. gada IPO tika sasniegta maksimālā akciju vērtība aptuveni 200 $, Unity akcijas piedzīvoja kritumu, pagājušajā gadā nokrītot zem 30 $.

Vienību 2004. gadā Dānijā dibināja Deivids Helgasons, Joahims Ante un Nikolass Frensiss kā Over the Edge Entertainment. Vēlāk uzņēmums 2007. gadā mainīja nosaukumu uz Unity Technologies. Unity ir pasaulē vadošās reāllaika 3D izstrādes platformas radītājs, sniedzot lietotājiem visjaudīgākos un pieejamākos rīkus, lai radītu, darbinātu un gūtu peļņu reāllaika pasaulē.