TSMC piedāvā ekskluzīvu izskatu 2nm mikroshēmas prototipam Apple un NVIDIA

Lielākie pusvadītāju uzņēmumi sacenšas, lai pēc iespējas ātrāk ieviestu “2 nanometru” procesora mikroshēmas. Tiek uzskatīts, ka tā ir nākamā lieta tehnoloģiju jomā, īpaši viedtālruņos. Saskaņā ar jaunu ziņojumu pasaulē lielākā lietuve TSMC (Taiwan Semiconductor Manufacturing Company) demonstrēja savu 2nm prototipu savam lielākajam klientam Apple.

Bet kā 2nm procesora mikroshēma izceļas pār citiem? Vienkāršākā atbilde uz to būtu mazāki procesa mezgli, kas nozīmē mazākus tranzistorus. Tas ļauj vairāk no tiem ievietot vienā mikroshēmā, kas vēl vairāk uzlabo tā iespējas. Un, protams, tranzistoru skaits mikroshēmā ir tieši saistīts ar tā veiktspēju un efektivitāti. Piemēram, Apple iPhone 15 Pro līnija izmanto 3 nm apstrādātas A17 Pro mikroshēmas, un mēs esam redzējuši, ka uzņēmums lepojas ar savu sniegumu šovā un ārpus tā.

Apple un NVIDIA iegūst ekskluzīvu skatu uz TSMC 2nm procesora mikroshēmu

NVIDIA bija vēl viens tehnoloģiju uzņēmums, kas ekskluzīvi aplūkoja TSMC 2 nm prototipu. Vēl svarīgāk ir tas, ka tas ir vēl viens no lielākajiem TSMC klientiem starp Apple un citiem. Taivānas lietuvē notiek 2 nm mikroshēmas ražošana. TSMC plāno 2025. gadā laist klajā 2 nm procesora mikroshēmas, atzīmēja FT, un tā būtu līdz šim visefektīvākā tehnoloģija. Ja viss noritēs gludi, iPhone 17 Pro un Pro Max varētu būt pirmās Apple ierīces, kurās ir 2nm A19 Pro procesors. Bet ņemiet to ar sāls graudu, jo iepriekšējās noplūdes liecina, ka Qualcomm varētu veikt pirmo kustību ar 2 nm.

Jo īpaši Samsung un Intel tagad atpaliek. Tās ir kļuvušas par tehnoloģiju sacīkstēm, un tajā ir iekļauti daudzi konkurētspējīgi aspekti, piemēram, uzticamība un pieejamība ir galvenās perspektīvas. ArsTechnica atzīmē, ka Samsung var izmantot cenu karti, lai piesaistītu lielus klientus, tostarp NVIDIA. Samsung uzskata, ka 2 nm ir “spēļu mainītājs”, taču cilvēki šaubās, ka tas varētu labi konkurēt ar TSMC, sacīja Dalton Investments analītiķis.

Kamēr Samsung pārliecinoši gatavojas masveida ražošanai līdz 2025. gadam, TSMC pabeidz savu 3 nm un 2 nm klientu sarakstu. Tikmēr Intel met izaicinājumu ar bezmaksas testa ražošanu savam 1,8 nm procesam, potenciāli bildinot AMD un izaicinot TSMC dominējošo stāvokli.