TSMC gatavojas 1nm mikroshēmu ražošanai

Tiek ziņots, ka, lai vēl vairāk nostiprinātu savu dominējošo stāvokli pusvadītāju ražošanā, TSMC gatavojas ieguldīt triljonu dolāru 1 nm fab celtniecībā Chiayi Science Park, Chiayi County, kas atrodas Taivānas dienvidrietumos. Šī attīstība ir saistīta ar TSMC neseno atklājumu par trešās 2 nm ražošanas izveidi Gaosjunā, uzsverot uzņēmuma apņemšanos paplašināt progresīvu mikroshēmu ražošanas procesu robežas Taivānas dienvidos.

Avoti atklāj, ka TSMC ir iesniegusi oficiālu pieprasījumu par 100 hektāriem zemes Dienvidtaivānas zinātnes parka administrācijai, kas pārrauga Chiayi zinātnes parku.

No šīs zemes uzņēmums ir atvēlējis 40 hektārus modernai iepakošanas iekārtai un atlikušos 60 hektārus atvēlējis 1 nm fab būvniecībai. Tā kā TSMC zemes prasības pirmajā posmā pārsniedz sākotnēji plānotos 88 hektārus, ir lielas cerības uz paātrinātu paplašināšanos otrajā posmā, lai apmierinātu TSMC pieaugošās vajadzības.

Taivāna joprojām ir TSMC galvenā bāze visprogresīvāko mikroshēmu ražošanā

Neizslēdzot nekādas iespējas, uzņēmums turpina sadarboties ar administrāciju, lai noteiktu piemērotas pusvadītāju ražotnes. TSMC uzsver, ka visa būtiskā informācija ir jāatsaucas uz uzņēmuma oficiālajiem paziņojumiem.

Pārcelšanās uz 1 nm fab izveidi Chiayi zinātnes parkā seko TSMC veiktajam objekta apsekojumam 2023. gada augustā, pat pirms tā tika oficiāli integrēta Dienvidtaivānas Zinātnes parka administrācijas jurisdikcijā. Šis stratēģiskais lēmums varētu būt atbilde uz izaicinājumiem, kas radušies Taojuaņas Longtan zinātnes parka trešā posma paplašināšanas laikā. Saskaroties ar protestiem, TSMC būvniecības komanda pagriezās, atsakoties no Longtan projekta un novirzot savu uzmanību uz Chiayi.

TSMC triljonu dolāru investīciju plāns atspoguļo ne tikai tā apņemšanos attīstīt pusvadītāju tehnoloģiju, bet arī apņemšanos saglabāt Taivānu kā centru globālajā mikroshēmu ražošanas vidē.