TikTok iegādāsies Indonēzijas lielākās e-komercijas platformas Tokopedia vairākuma akciju par 1,5 miljardiem USD

TikTok gatavojas atgriezties Indonēzijas e-komercijas jomā, investējot 1,5 miljardus dolāru Indonēzijas lielākajā e-komercijas platformā Tokopedia. TikTok, kas pieder Ķīnas ByteDance, pirmdien paziņoja, ka iztērēs 840 miljonus ASV dolāru, lai iegūtu vairākuma akciju GoTo e-komercijas vienībā, ļaujot tam atsākt savu tiešsaistes iepirkšanās uzņēmumu Dienvidaustrumāzijas lielākajā ekonomikā.

Turklāt TikTok plāno arī turpmāk investēt Tokopedia, Indonēzijas vadošajā e-komercijas platformā, tādējādi kopējos ieguldījumus sasniedzot 1,5 miljardu dolāru apmērā, ziņo Reuters. Darījuma ietvaros TikTok iegādāsies 75,01% Tokopedia un apvienos TikTok Shop Indonēzijas biznesu paplašinātajā Tokopedia vienībā.

Darījumu plānots noslēgt līdz 2024. gada pirmajam ceturksnim, un līguma ietvaros TikTok izdos uzņēmumam Tokopedia parādzīmi 1 miljarda dolāru apmērā, kas paredzēts apgrozāmā kapitāla vajadzību finansēšanai.

TikTok nācās slēgt savu nesen izveidoto e-komercijas pakalpojumu TikTok Shop Indonēzijā pēc valsts aizlieguma septembrī iepirkties tiešsaistē, izmantojot sociālo mediju platformas, pamatojot to ar mazāko tirgotāju un lietotāju datu aizsardzību.

Pirms diviem gadiem Indonēzijas automobiļu tehnoloģiju jaunuzņēmums Gojek apvienojās ar Tokopedia. Jauno uzņēmumu GoTo Group vadīja Gojek Andre Soelistyo kā grupas izpilddirektors un Tokopedia Patrick Cao būs grupas prezidents.

Līgums tiks pakļauts izmēģinājuma periodam regulatīvā uzraudzībā, tostarp attiecībā uz sadarbības atbilstību vietējiem likumiem, teikts uzņēmumu kopīgajā paziņojumā.

“Mēs veidojam Indonēzijas e-komercijas čempionu, apvienojot Tokopedia spēcīgo vietējo klātbūtni ar TikTok masu tirgus sasniedzamību un tehnoloģiskajām spējām,” paziņojumā sacīja GoTo izpilddirektors Patriks Volujo.

GoTo, kas nodarbojas ar automobiļu piegādi, piegādi un finanšu pakalpojumiem, paredz vairākus ieguvumus no partnerības ne tikai e-komercijas jomā, bet arī pakalpojumu pēc pieprasījuma un finanšu tehnoloģiju biznesā.

TikTok ir vērojis Indonēzijas aktīvo sociālo mediju lietotāju bāzi, kurā ir vairāk nekā 270 miljoni cilvēku, lai tās 125 miljonus lietotāju pārvērstu par būtisku e-komercijas ieņēmumu avotu. Pašlaik TikTok veikals ir pieejams atsevišķās valstīs, tostarp ASV, Lielbritānijā un Singapūrā.

Saskaņā ar Google, Singapūras valsts investora Temasek Holdings un konsultāciju uzņēmuma Bain & Co ziņojumu, Indonēzijas e-komercijas nozare līdz 2030. gadam pieaugs līdz aptuveni 160 miljardiem ASV dolāru, salīdzinot ar 62 miljardiem ASV dolāru šajā gadā.