TikTok atlaišana skāra 100 darbiniekus, kas strādā LA, NY, ATX un citur

TikTok kļuva par jaunāko lielāko tehnoloģiju uzņēmumu, kas paziņoja par atlaišanu. NPR ziņo, ka TikTok ir atlaidis aptuveni 100 darbiniekus, kas strādā dažādās vietās, tostarp Losandželosā, Ņujorkā, Ostinā un ārvalstīs. Lielākā daļa TikTok atlaišanas bija no pārdošanas un reklāmas komandas, apstiprināja pārstāvis.

TikTok atlaišana skar vismaz 100 darbiniekus

Saskaņā ar NPR ziņojumu TikTok uzņēmumā vairākās vietās atcēla vismaz 100 darbavietas. TikTok darbinieki ir teikuši, ka uzņēmums samazina darbavietas, lai ietaupītu naudu. Uzņēmuma pārstāvis arī sacīja, ka regulāra restrukturizācijas plāna ietvaros tika atlaisti aptuveni 60 darbinieki, galvenokārt no pārdošanas un reklāmas nodaļas. Pēc šo darbinieku atlaišanas TikTok otrdien ieplānojis rātsnama sanāksmi.

TikTok mātesuzņēmums ByteDance pagājušajā gadā atlaida daudz darba vietu uzņēmumā Nuverse — uzņēmumā, kas ražo Marvel Snap. Pirms tam TikTok arī atlaida dažus darbiniekus 2022. gada vidū, jo viņi veica izmaiņas visā pasaulē. Pēc tam 2023. gada sākumā tas izraisīja vēl vienu atlaišanas kārtu Dublinā, atbrīvojot cilvēkus, kuri bija atbildīgi par jaunu darbinieku pieņemšanu darbā.

NPR ziņojumā arī norādīts, ka TikTok ir viena no populārākajām lietotnēm un nodarbina aptuveni 7000 darbinieku tikai ASV. Tā ir mājvieta vairāk nekā 150 000 darbinieku visā pasaulē. Ziņojumā rakstīts, ka šīs atlaišanas ir “jaunākā sāpju pazīme tehnoloģiju nozarē”.

Jau vairāk nekā 10 000 darbinieku ir zaudējuši darbu

2024. gads līdz šim bijis sāpīgs īpaši darbiniekiem. Saskaņā ar atlaišanas.fyi, gandrīz 11 000 darbinieku jau ir zaudējuši darbu. Pēdējās atlaišanas gadījumus veic tehnoloģiju giganti un videospēļu izdevēji, piemēram, Riot Games, Amazon, YouTube un citi.

Tomēr eksperti uzskata, ka tehnoloģiju nozare šogad varētu būt raitāka, salīdzinot ar 2023. gadu. Tas atzīmē spēcīgus skaitļus attiecībā uz ASV lielo tehnoloģiju ieņēmumu sezonu. Tikmēr daži analītiķi arī uzskata, ka nozare atrodas tehnoloģiju vēršu tirgus sākumā, jo īpaši mākslīgā intelekta (AI) jomā.