Tiek ziņots, ka Ubisoft ir aptuveni 900 GB datu pārkāpuma upuris

Francijas videospēļu izdevējs Ubisoft pašlaik izmeklē iespējamo datu pārkāpumu. Ziņojumos teikts, ka tajā varētu būt aptuveni 900 GB konfidenciālu datu. Tas nāca gaismā pēc tam, kad vx-underground vietnē X ievietoja nopludinātus attēlus, kuros it kā bija redzama uzņēmuma iekšējā programmatūra un izstrādātāju rīki.

Ubisoft apstiprināja to pašu, runājot ar BleepingComputer. Tajā teikts, ka uzņēmums “zina par iespējamu datu drošības incidentu”. Tas nāk pēc tam, kad pētniecības grupa vx-underground kopīgoja ekrānuzņēmumus vietnē X. Viņi apgalvo, ka ir ieguvuši ekrānuzņēmumus no Ubisoft iekšējiem pakalpojumiem. Lai gan pārkāpuma apjoms joprojām ir miglains, nopludinātie ekrānuzņēmumi, kuru izcelsme, domājams, ir no Ubisoft iekšējā tīkla, rada satraucošu ainu.

Ubisoft dati, iespējams, ir apdraudēti, norāda pētnieku grupa

Vx-underground atklāja, ka neidentificēts aktieris viņus informēja par pārkāpumu Ubisoft sistēmās 20. decembrī. Viņiem bija piekļuve aptuveni 48 stundas, taču viņiem neizdevās nozagt aptuveni 900 GB datu no uzņēmuma datorsistēmām. Kopīgotie attēli liecināja, ka viņi varēja iegūt nesankcionētu piekļuvi dažādām uzņēmuma platformām, tostarp Ubisoft failu krātuvei, Microsoft tērzēšanai un citiem svarīgiem rīkiem.

Proti, Ubisoft ir nosaukums videospēļu izstrādei šajā nozarē. Tas ir nācis klajā ar dažām grāvēju franšīzēm, piemēram, Assassin’s Creed, FarCry un Tom Clancy’s Rainbow Six Siege. Tomēr nav noliedzams, ka šī nav pirmā Ubisoft tikšanās ar kiberdrošības problēmām. 2020. gadā uzņēmums kļuva par Egregor ransomware grupas upuri. Tas noveda pie Ubisoft Watch Dogs spēles pirmkoda segmentu neatļautas izlaišanas. Vēlāk 2022. gadā Ubisoft saskārās ar vēl vienu drošības izaicinājumu, kas izjauca dažādus tā spēļu, sistēmu un plašāku pakalpojumu aspektus.

Insomniac Games, Ratchet & Clank izstrādātājs, arī nesen piedzīvoja datu pārkāpumu, kas atklāja sensitīvu darbinieku informāciju un informāciju par gaidāmajiem nosaukumiem. Lai gan Ubisoft pašlaik izmeklē iespējamo drošības incidentu, nekas neliecina, ka būtu piekļūti vai atklāti kādi sensitīvi dati vai informācija par viņu spēlēm.