Tiek ziņots, ka Google strādā pie satelīta SOS funkcijas pikseļiem

Pixel tālruņi drīzumā var iegūt ārkārtas SOS funkciju, kas lietotājiem ļauj sūtīt ārkārtas ziņojumus, izmantojot satelītu. Tiek ziņots, ka šī funkcija ir daļa no lietotnes Adaptive Connectivity Services, un tā tiks iespējota nākamajā atjauninājumā. Satelīta SOS funkcija Pixel ierīcēm nav pārsteigums. Google sākotnēji paziņoja, ka plāno to ieviest Pixel tālruņos 2022. gadā. 2023. gadā atkal tika baumots, ka Google sadarbosies ar Garmin. Bet ilgu laiku nav sniedzis nekādus publisku paziņojumu par tā ierašanos. Dažiem liekot domāt, ka Google, iespējams, ir nolēmis to novērst.

Bet šķiet, ka tas tā nav. Google joprojām šķietami strādā pie šīs funkcijas, un tā varētu būt gatava tuvākajā nākotnē. Lai gan tas vēl nav aktīvs, Google ziņu telegrammas kanāls atrada atsauces uz šo funkciju lietotnes Adaptive Connectivity Services jaunākajā versijā. Attiecīgā lietotnes versija ir p.2024.08, un tajā ir aprakstīts, kā šī funkcija darbotos. Kad šī funkcija būs iespējota, lietotāji varēs atrast šo funkciju savas Pixel ierīces iestatījumu izvēlnes sadaļā Drošība un ārkārtas situācija.

No turienes lietotāji pieskaras satelīta SOS izvēlnei. Patlaban, pieskaroties šai sadaļai, nekas nenotiek. Tāpat tā nebūtu, ja jūs neizmantotu iepriekš minēto versiju.

Satelīta SOS funkcijai Pixel tālruņos nav izlaišanas datuma

Funkcijai nav noteikts izlaišanas datums, taču, visticamāk, tas būs drīz, ja atsauces uz šo līdzekli jau tiek atrastas. SOS izvēlni var atvērt no drošības un avārijas iestatījumiem. Tomēr jūs vēl nevarat iekļūt izvēlnē. Tomēr Google ziņu telegrammas kanāls varēja iespējot šo izvēlni un atklāt dažas detaļas, kuras varat redzēt zemāk esošajos ekrānuzņēmumos. Jūs varēsiet izmantot satelīta SOS, lai zvanītu vai sūtītu īsziņas neatliekamās palīdzības dienestiem. Lai tas būtu aktīvs, ja atrodaties ārpus mobilā vai Wi-Fi pārklājuma diapazona.

Drošības un avārijas iestatījumu izvēlnē ir sniegta arī trīspakāpju rokasgrāmata par funkcijas darbību. Pēc sazināšanās ar neatliekamās palīdzības dienestiem jums tiks lūgts atbildēt uz dažiem jautājumiem par ārkārtas situāciju, lai saņemtu pareizo palīdzību. Šajā brīdī varat kopīgot savu atrašanās vietu vai nosūtīt to pakalpojumā Google Maps. Turklāt satelīta SOS izvēlnē ir arī demonstrācija, ko lietotāji varēs izmēģināt, lai uzzinātu, kā lietas darbojas. Varat arī izmantot šo izvēlni, lai iestatītu koplietošanas preferences ārkārtas kontaktpersonām.

Pixel Satellite SOS funkcija (1)
Pixel Satellite SOS funkcija (2)Pixel Satellite SOS funkcija (2)
Pixel Satellite SOS funkcija (3)Pixel Satellite SOS funkcija (3)
Pixel Satellite SOS funkcija (4)Pixel Satellite SOS funkcija (4)
Pixel Satellite SOS funkcija (1)Pixel Satellite SOS funkcija (1)
Pixel Satellite SOS funkcija (2)Pixel Satellite SOS funkcija (2)
Pixel Satellite SOS funkcija (3)Pixel Satellite SOS funkcija (3)
Pixel Satellite SOS funkcija (4)Pixel Satellite SOS funkcija (4)