Tesla ieviesīs programmatūras atjauninājumus vairāk nekā 2 miljoniem transportlīdzekļu ASV, lai novērstu Autopilota “defektu”

Tesla pieprasa programmatūras atjauninājumus gandrīz katrai ASV pārdotajai Tesla automašīnai, lai novērstu defektu uzņēmuma Autopilota sistēmā, padarot to par visu laiku lielāko Tesla vēsturē.

Tesla izlaiž programmatūras atjauninājumus gandrīz katrai ASV pārdotajai Tesla automašīnai, lai novērstu Autopilota sistēmas trūkumu, kas iezīmē lielāko atsaukšanu uzņēmuma vēsturē. Atjauninājums ietekmēs vairāk nekā divus miljonus transportlīdzekļu Amerikas Savienotajās Valstīs, kas aprīkoti ar Tesla Autopilot uzlaboto vadītāja palīdzības sistēmu.

Šāds solis ir atbilde uz drošības regulatora izvirzītajām bažām par drošību, liekot Nacionālajai ceļu satiksmes drošības pārvaldei (NHTSA) pirmdien izdot paziņojumu par atsaukšanu. Atsaukums attiecas uz gandrīz visiem Tesla transportlīdzekļiem uz ASV ceļiem, tostarp lielāko daļu S, Y, X modeļu un 3 vienību, kas jebkad pārdoti valstī, lai novērstu Autopilota sistēmas defektu, ziņoja Reuters.

NHTSA uzsāka divu gadu izmeklēšanu par vairākām sadursmēm, kurās iesaistīti Tesla transportlīdzekļi, izmantojot Autopilotu, kas ir visu jauno Teslas standartaprīkojumā. Atsaukšana ir saistīta ar bažām, kas radās šīs izmeklēšanas laikā par to, vai Tesla transportlīdzekļi nodrošina, ka vadītāji paliek uzmanīgi, izmantojot Autopilotu.

Saskaņā ar NHTSA atsaukšanas paziņojumu, ir gadījumi, kad automātiskās vadīšanas funkcijas vadības elementi var nebūt pietiekami pamanāmi, lai novērstu vadītāja nepareizu izmantošanu, tādējādi radot paaugstinātu sadursmju risku.

“Noteiktos apstākļos, kad ir ieslēgta automātiskā stūrēšana, funkcijas vadības ierīču pamanāmība un darbības joma var nebūt pietiekama, lai novērstu vadītāja ļaunprātīgu izmantošanu,” teikts aģentūras atsaukuma paziņojumā, piebilstot, ka tas var izraisīt “paaugstinātu sadursmes risku”.

Tesla savā atsaukšanas dokumentācijā atzina, ka Autopilota programmatūras vadības ierīces var būt nepietiekamas, lai novērstu vadītāja ļaunprātīgu izmantošanu, tādējādi palielinot avāriju risku. Kā augustā ziņoja Reuters, NHTSA administratora pienākumu izpildītāja Ann Karlsone uzsvēra, cik svarīgi ir nodrošināt vadītāju uzraudzības sistēmas, kas ņem vērā cilvēku tendenci pārāk uzticēties tehnoloģijai.

Tesla atsaukšanas dokumentācijā sacīja, ka Autopilota programmatūras sistēmas vadīklas “var būt nepietiekamas, lai novērstu vadītāja ļaunprātīgu izmantošanu” un var palielināt avārijas risku.

Teslas autopilots ir paredzēts, lai automašīnas varētu automātiski vadīt, paātrināt un bremzēt savā joslā. Lai gan uzlabotais autopilots var palīdzēt mainīt joslas uz lielceļiem, tas nepadara transportlīdzekļus pilnībā autonomus.