Tehnoloģiju sega elektriskajām automašīnām palīdz saglabāt akumulatora veiktspēju NewsFree

Elektromobiļa pārklāšana ar temperatūru regulējošu segu, kamēr tā ir novietota stāvvietā, var palīdzēt uzturēt tā akumulatoru lieliskā stāvoklī.

Kad elektriskais transportlīdzeklis ir novietots ārā vai neapsildāmā garāžā, tā temperatūra var krasi atšķirties no dienas līdz nakti un no sezonas līdz sezonai, no krietni zem sasalšanas līdz krietni virs 40°C (104°F) atkarībā no tā atrašanās vietas. pasaulē.

Taču, lai saglabātu optimālo stāvokli, litija jonu akumulatori, kas darbina elektriskos automobiļus, ir jāuzglabā temperatūrā no 15°C (59°F) līdz 35°C (95°F). Šis diapazons ir arī optimāls uzlādēšanai un izlādēšanai.

Lielākajai daļai akumulatoru ir iebūvētas termoregulācijas iespējas, lai tās lietošanas laikā uzturētu drošā temperatūras diapazonā, taču tas patērē jaudu, ko citādi varētu izmantot braukšanai, un neko nedara stāvošām automašīnām. Tāpēc Kehang Cui no Šanhajas Jiao Tong universitātes, Ķīnā, un viņa kolēģi ir izstrādājuši segu, kuras mērķis ir regulēt elektriskās automašīnas temperatūru, saglabājot tā akumulatorus ar maksimālo veiktspēju.

Segai ir ārējais slānis, kas izgatavots no silīcija dioksīda un bora nitrīda, kas atstaro siltumu un saules gaismu, savukārt iekšējais slānis, kas izgatavots no alumīnija, aiztur siltumu, lai uzturētu nemainīgu automašīnas temperatūru. Pārbaudēs komanda atklāja, ka tas var atdzesēt elektrisko transportlīdzekli par 8°C (14°F) karstā dienā, salīdzinot ar āra temperatūru, un sasildīt to par 7°C (13°F) naktī.

Cui saka, ka segu varētu paplašināt komerciālā ražošanā, lai uzlabotu akumulatoru transportlīdzekļu veiktspēju un ilgmūžību. Taču viņš saka, ka ir vajadzīgi vairāk pētījumu, lai kvantitatīvi noteiktu akumulatora veiktspējas uzlabojumus un tehnoloģijas atmaksāšanās periodu, pirms autovadītāji varētu ieguldīt. “Es domāju, ka tas ir materiāls, kas noderētu mūsu ikdienas dzīvē. Bet darāmā ir daudz,” viņš saka.

To varētu izmantot arī vietējās akumulatoru uzglabāšanas sistēmās, enerģijas uzglabāšanas spēkstacijās un pat ēkās, saka Cui. “Ilgtspējīga energosistēma balstās uz enerģijas uzglabāšanu, un enerģijas uzglabāšanai ir nepieciešama siltuma pārvaldība, un tad sega būs noderīga,” viņš saka.