Tehnoloģiju nozare 2023. gadā atlaida vairāk nekā 250 000 darbinieku

Apmēram pēdējā gada laikā darbs tehnoloģiju nozarē ir bijis īpaši nemierīgs, jo nozari satricināja plašas atlaišanas. Bija laiks, kad šķita, ka lielo tehnoloģiju uzņēmumu izaugsmei nav ierobežojumu. Tomēr tehnoloģiju nozarē daudz kas ir mainījies, un mums ir jauni skaitļi, lai novērtētu, cik nepastāvīga tā bijusi. Tikai pagājušajā gadā tehnoloģiju nozarē tika atlaisti vairāk nekā 250 000 darbinieku. Vēl svarīgāk ir tas, ka lielākie tehnoloģiju uzņēmumi bija vissliktākie likumpārkāpēji.

Kopējās summas ir iegūtas no layoffs.fyi, kas ir tehnoloģiju nozares uzņēmumu atlaišanas izsekotājs. Tā tika uzsākta pēc COVID-19 pandēmijas 2020. gadā, un tā ir visplašākā internetā pieejamā tehnoloģiju atlaišanas datubāze. Saskaņā ar vietni 2023. gadā ir zināms, ka 1191 tehnoloģiju uzņēmums ir atlaidis darbiniekus. Šo atlaišanas rezultātā tika atlaisti 262 735 darbinieki. Viņi ir tikai tie, par kuriem mēs zinām. Visticamāk, ka reālā kopsumma ir lielāka. Pagājušajā gadā tehnoloģiju nozarē tika atlaisti vairāk cilvēku.

Meta un Google 2023. gadā atlaida visvairāk darbinieku

Jāatzīmē, ka lielākie tehnoloģiju nozares uzņēmumi pagājušajā gadā atlaida visvairāk darbinieku. Tas atšķiras no tā, kas parasti notiek, kad jaunuzņēmumi sakrīt un piedzīvo masveida atlaišanu, kamēr lielās korporācijas turpina augt. Faktiski divi no lielākajiem uzņēmumiem – Meta un Google – ir turpinājuši atlaist darbiniekus efektivitātes vārdā. 2023. gadā Meta atlaida vairāk nekā 20 000 darbinieku, kas ir visvairāk vienā uzņēmumā. Google likvidēja 12 000 darbavietu, lai sāktu darbu arī pagājušajā gadā, nosakot toni turpmākajam.

Izplatīta tēma šo plaši izplatīto atlaišanu vidū ir koncentrēšanās uz “efektivitāti”. Iespējamās pārņemšanas un atlaišanas dēļ daudzi uzņēmumi norādīja, ka atlaišanas mērķis ir panākt efektivitāti.

Vai 2024. gadā tiks atlaisti vairāk darbinieku tehnoloģiju nozarē?

Diemžēl neizskatās, ka šogad ir labākas perspektīvas. 2024. gadā ir pagājis nedaudz vairāk nekā mēnesis, un jau ir bijis daudz atlaišanas gadījumu. Faktiski layoffs.fyi ziņo, ka 154 tehnoloģiju nozares uzņēmumi līdz šim ir atlaiduši 24 496 darbiniekus. Daži uzņēmumi pat gatavo savus darbiniekus sliktākajam. Google atlaida tūkstošiem darbinieku, lai sāktu šo gadu, un tās izpilddirektors Sundars Pichai lika darbiniekiem sagaidīt, ka šī atlaišana turpināsies. Mēs nezinām, kāda būs nākotne, taču šobrīd ir grūts laiks, lai strādātu tehnoloģiju jomā.