TehnoloģijaAutomobiļu akumulatorus ar maziem sildītājiem var uzlādēt tikai 11 minūtēs NewsFree

Pašsasilstošs litija jonu akumulators var uzlādēt līdz 70 procentiem tikai 11 minūtēs. Dizains varētu ļaut elektriskos automobiļus “uzpildīt” gandrīz tikpat ātri kā benzīna automašīnas.

Mēs jau zinājām, ka litija jonu akumulatoru karsēšana ļauj tos ātrāk uzlādēt, taču tas var izraisīt bojājumus un pat ugunsgrēkus.

Tagad Braiens Makartijs no ASV firmas EC Power Group un viņa kolēģi ir izstrādājuši konstrukciju, kas uzsilst droši, lai elektrisko automašīnu varētu pietiekami uzlādēt tikai 11 minūtēs, lai nobrauktu aptuveni 320 kilometrus (200 jūdzes), kas prasīs. apmēram 45 minūtes, izmantojot esošo ātrās uzlādes tehnoloģiju.

Ātrā uzlāde parasti ietver plānākus vai mazāk blīvus katodus un anodus – akumulatora pozitīvos un negatīvos elektrodus, jo uzlādes laikā litija jonus ir vieglāk virzīt īsākā attālumā, taču tas ierobežo akumulatora ietilpību.

Makartija komanda tā vietā izmantoja anodu un katodu kaudzes, kas mijas ar sildītājiem apmēram desmito daļu no papīra loksnes biezuma, lai nodrošinātu lielāku enerģijas blīvumu, kā arī ātru uzlādi.

Pārbaudēs pētnieki uzsildīja un uzlādēja 265 vatstundu akumulatoru līdz 70 procentiem 11 minūtēs 65 °C (149 °F) temperatūrā un parādīja, ka tas spēj pieņemt aptuveni 320 kilometru darbības rādiusa ekvivalentu – lielākai ietilpībai. automašīnai piemērota akumulatora versija – vairāk nekā 2900 uzlādēm.

Lai pagarinātu to kalpošanas laiku, vispārējai lietošanai ieteicams uzlādēt elektromobiļu akumulatorus līdz ne vairāk kā 80%.

Makartijs saka, ka akumulatora dizains varētu palīdzēt padarīt elektriskās automašīnas pieejamākas un praktiskākas.

“Ja jūs varētu ražot ātrāk uzlādējamus akumulatoru blokus un tādējādi ļautu veikt tālsatiksmes braucienus salīdzināmā laikā ar vienu milzīgu akumulatoru, jūs varētu iedomāties, ka autoražotāji izgatavo trīs vai divus akumulatoru komplektus ar tādu pašu materiālu daudzumu. ,” viņš saka. “Tātad jūs ātrāk iekļūstat sistēmā vairāk elektrisko transportlīdzekļu.”