Tehniskie IPO, ko skatīties 2024. gadā: 257 riska atbalstīti jaunuzņēmumi, kas gatavojas atklātībai 2024. gadā

Tehnoloģiju akcijām bija viens no labākajiem gadiem pēdējo divu desmitgažu laikā pēc 2022. gada lejupslīdes. Taču zvaigžņotā akciju darbība 2023. gadā pilnībā neieviesa IPO. Tehnoloģiju IPO tirgus Volstrītā uzņēma tikai 148 jaunus uzņēmumus. Gada laikā publiski tika izlaisti daži uzņēmumi, tostarp tādi lielākie spēlētāji kā Arm, Instacart un Klaviyo. Taču viņu debijas bija neapmierinošas, lika investoriem vilties un mazināja cerības uz lielu IPO uzplaukumu.

Skatoties uz 2024. gadu, pastāv neskaidrība par to, vai tas iezīmēs IPO atdzimšanu. Cilvēki arī domā, vai 2024. gads situāciju mainīs, taču viedokļi atšķiras. Daži riska kapitālisti apšauba tirgus stabilitāti jaunu tehnoloģiju IPO uzsākšanai, savukārt citi finanšu sektorā saskata potenciālu Fed solīto likmju samazināšanas un gausā M&A tirgus dēļ.

Neraugoties uz piesardzīgo perspektīvu, daži sagaida IPO atgriešanos 2024. gadā. Savu kārtu gaida ievērojams potenciālo IPO kandidātu loks, un viņi, iespējams, nevarēs aizkavēt daudz ilgāk, jo īpaši, ja samazinās vēlīnā stadijas riska kapitāls, norāda Lise. Pircējs, IPO konsultāciju V klases grupas dibinātājs. Viņa pauda optimismu, nosaucot prognozes par “priecīgu un gaišu 2024. gada IPO tirgum”.

Tagad, tuvojoties jaunajam gadam, IPO posms atkal ir izgaismots. Lai gan neseno IPO remdenais sniegums var aizkavēt citu tehnoloģiju spēlētāju plānus, joprojām ir ievērojams skaits potenciālo IPO kandidātu, kas gaida savu kārtu. Steidzamība pieaug, jo īpaši, kad vēlīnā riska kapitāls kļūst mazāks. Neskatoties uz mazāk nekā ideāliem tirgus apstākļiem, spiediens, visticamāk, vēl vairāk atvērs IPO logu 2024. gadā.

Pētniecības uzņēmums CB Insights nesen atklāja savu 2024. gada Tech IPO Pipeline, demonstrējot 257 riska nodrošinātos uzņēmumus, kas gatavojas debijai Volstrītā nākamo 12–18 mēnešu laikā. Šie uzņēmumi, kas aptver dažādas tehnoloģiju nozares, iemieso daudzu gadu inovāciju un riska kapitāla atbalstu. Gaidīšanas ir jūtamas, ar smalku līdzsvaru starp solījumu par strauju izaugsmi un izaicinājumiem, kas saistīti ar navigāciju publiskajos tirgos. Sākot ar mākslīgā intelekta novatoriem un beidzot ar fintech traucētājiem, katra vienība saskaras ar būtisku jautājumu: vai viņi zels kā publiski tirgoti milži vai arī pakļausies tirgus realitātei?

CB Insights analīzē tiek ņemts vērā finansējums, novērtējums, darbinieku skaits un citi faktori, pat pārbaudot nesen pieņemtos finanšu direktorus ar IPO pieredzi kā potenciālu signālu uzņēmumiem, kas gatavojas publiskai pārbaudei. Taču ir svarīgi atzīmēt, ka ne visi šie uzņēmumi var nonākt publiskajā apgrozībā, un pat tie, kas to dara, var nedarboties īpaši labi. Tas nav par uzvarētāju izvēli akciju tirgū; tas vairāk ir par uzņēmumu izcelšanu, kuri izrāda gatavības pazīmes atklātībai.

Ir svarīgi atzīmēt, ka tirgus dinamika var ietekmēt šo 257 uzņēmumu likteni, un to publiskā darbība ir neskaidra. Šis saraksts nav paredzēts kā ieguldījumu padoms, bet gan koncentrēties uz uzņēmumiem, kas potenciāli ir gatavi IPO, ņemot vērā minētos signālus un datus. Ieejot 2024. gadā, šie ar riska darījumiem nodrošināti uzņēmumi ir gatavi nonākt publiskajā tirgū.

Līdz ar to tālāk ir saraksts ar 257 riska uzņēmumiem, kas, šķiet, ir gatavi debitēt akciju tirgū 2024. gadā.

257 potenciālie IPO 2024. gadā