Tālruņu salīdzinājumi: Sony Xperia 5 V vs Apple iPhone 15

Ja jums patīk kompakti viedtālruņi un vienlaikus vēlaties jaudīgu viedtālruni, izvēles iespējas nav tik daudz. Par laimi gan Sony, gan Apple šādas ierīces izlaida aptuveni pagājušajā gadā. Šajā rakstā mēs salīdzināsim Sony Xperia 5 V un Apple iPhone 15. Xperia 5 V ir Sony jaudīgākā kompaktā ierīce, savukārt iPhone 15 ir zemāks par iPhone 15 Pro, taču joprojām ir diezgan pārliecinošs. Turklāt mēs jau esam salīdzinājuši “Pro” modeli ar Xperia 5 V, ja jūs tas interesē.

Kā parasti, mēs vispirms uzskaitīsim to specifikācijas un pēc tam pāriesim, lai tās salīdzinātu vairākās citās kategorijās. Mēs salīdzināsim to dizainu, displejus, veiktspēju, akumulatora darbības laiku, kameras un audio veiktspēju. Šīs divas ierīces ir diezgan atšķirīgas, tāpēc lietas būtu interesantas. Sāksim pie tā.

Specs

Attiecīgi Sony Xperia 5 V un Apple iPhone 15

Ekrāna izmērs:
6,1 collas OLED displejs (120 Hz, 1 B krāsas, HDR10)
6,1 collas Super Retina XDR displejs (60 Hz, HDR, 2000 nitu)
Displeja izšķirtspēja:
2520 x 1080
2556 x 1179
SoC:
Qualcomm Snapdragon 8 Gen 2
Apple A16 Bionic
RAM:
8 GB
6 GB
Uzglabāšana:
128 GB/256 GB (UFS 3.1)
128GB/256GB/512GB
Aizmugurējās kameras:
48MP (plats, f/1.9 diafragma, Dual Pixel PDAF, OIS), 12MP (īpaši plats, f/2.2 diafragma, Dual Pixel PDAF)
48MP (f/1.6 diafragma, sensora nobīdes OIS), 12MP (īpaši plats, f/2.4 diafragma)
Priekšējās kameras:
12 MP (f/2,0 diafragmas atvērums, 1,25 um pikseļu izmērs)
12MP (f/1,9 diafragma) + TrueDepth
Akumulators:
5000 mAh
3349 mAh
Uzlāde:
30 W vadu, 15 W bezvadu, 5 W reverss bezvadu (lādētājs nav iekļauts)
20 W vadu, 15 W bezvadu (lādētājs nav iekļauts)
Izmēri:
154 x 68 x 8,6 mm
147,6 x 71,6 x 7,8 mm
Svars:
182 grami
171 grams
Savienojamība:
5G, LTE, NFC, Wi-Fi, USB Type-C, Bluetooth 5.3
Drošība:
Uz sāniem vērsts pirkstu nospiedumu skeneris
Uzlabota sejas skenēšana
OS:
Android 13
iOS 17
Cena:
849,99 USD+
$799+
Pirkt:
Amazon
Apple

Sony Xperia 5 V salīdzinājumā ar Apple iPhone 15: dizains

Kā redzat, šīs divas ierīces izskatās pilnīgi atšķirīgas. Tie abi ir izgatavoti no alumīnija un stikla, taču ar to arī beidzas to līdzības. Sony Xperia 5 V nav displeja kameras cauruma vai iecirtuma, taču tam ir nedaudz biezāki rāmji virs un zem displeja. Tam ir arī 21:9 displeja malu attiecība, tāpēc tas ir diezgan augsts un šaurs. IPhone 15 ir tabletes formas displeja kameras caurums, kas pazīstams arī kā Dynamic Island. Displeja malu attiecība šeit ir 19,5:9.

Abiem viedtālruņiem aizmugurē ir divas kameras, taču tie izskatās ļoti atšķirīgi. Sony ir novietoti augšējā kreisajā stūrī un ir vertikāli izlīdzināti. IPhone 15 kamerām ir iestatījums pa diagonāli, bet tās arī atrodas augšējā kreisajā stūrī. Abiem viedtālruņiem ir plakanas malas, taču tās atšķiras. Xperia 5 V ir noslīpētas malas, savukārt iPhone 15 modeļiem ir neliels izliekums sānu virzienā. Abus viedtālruņus ir diezgan ērti turēt rokās.

Fakts, ka šie divi tālruņi nav smagi, noteikti ir saistīts ar komfortu. Xperia 5 V sver 182 gramus, bet iPhone 15 sver 171 gramu. Xperia 5 V ir ievērojami garāks un ievērojami šaurāks, turklāt tas ir arī nedaudz biezāks nekā iPhone 15. Abiem viedtālruņiem ir IP68 ūdens un putekļu izturības sertifikāts. Ja meklējat viedtālruni ar vienu roku, abi no tiem atbilst rēķinam. Tās ir vienas no labākajām kompaktajām ierīcēm.

Sony Xperia 5 V salīdzinājumā ar Apple iPhone 15: displejs

Sony Xperia 5 V ir aprīkots ar 6,1 collu FullHD+ (2520 x 1080) OLED displeju. Šis panelis ir plakans, un tam ir 120 Hz atsvaidzes intensitāte. Tas atbalsta arī HDR10 saturu un var projicēt līdz pat 1 miljardam krāsu. Gorilla Glass Victus 2 aizsargā šo displeju. Mēs skatāmies uz 21:9 displeja malu attiecību, kas padara tālruni šauru un augstu. Ekrāna un korpusa attiecība šeit ir aptuveni 83%, ja jums radās jautājums.

Apple iPhone 15 ir 6,1 collu 2556 x 1179 Super Retina XDR OLED displejs. Šis panelis ir arī plakans, taču tam ir 60 Hz atsvaidzes intensitāte. Tas nepiedāvā augstu atsvaidzes intensitāti. Tiek atbalstīts HDR10 saturs, kā arī Dolby Vision. Šī paneļa spilgtums sasniedz 2000 nitus, un tā malu attiecība ir 19,5:9. Ekrāna un korpusa attiecība ir 86,4%. Stikls Keramic Shield ir novietots displeja augšpusē, lai to aizsargātu.

IPhone 15 panelis kļūst gaišāks nekā Sony, taču ne tik daudz. Abi displeji ir ļoti labi lietojami ārpus telpām, pat tiešos saules staros. Tomēr, protams, ir arī spilgtāki displeji. Xperia 5 V priekšrocība ir augsta atsvaidzes intensitāte. Ja esat pieradis pie augsta atsvaidzes intensitātes displejiem, iPhone 15, iespējams, jūs nesaņem. Izņemot to, abi displeji ir diezgan labi. Tie ir spilgti, tiem ir labi skata leņķi, un melnie ir dziļi, kā tam vajadzētu būt AMOLED paneļiem.

Sony Xperia 5 V salīdzinājumā ar Apple iPhone 15: veiktspēja

Snapdragon 8 Gen 2 darbina Sony Xperia 5 V. Šai klausulei ir 8 GB RAM un UFS 3.1 zibatmiņa. No otras puses, iPhone 15 ietver 6 GB RAM un NVMe zibatmiņu. Šo klausuli darbina Apple A16 Bionic procesors. Neviena no šīm divām mikroshēmām šobrīd nav jaunākā un labākā, taču tās ir tieši blakus Qualcomm un Apple jaudīgākajiem piedāvājumiem.

Patiesību sakot, abi viedtālruņi piedāvā vadošā līmeņa veiktspēju. Regulāras ikdienas lietošanas laikā mēs neievērojām nekādas veiktspējas problēmas. Viss ir jauki un veikli, sākot no tīmekļa pārlūkošanas līdz multivides patērēšanai un vairākuzdevumu veikšanai. To pašu faktiski var teikt arī par spēlēm. Abi viedtālruņi spēj apstrādāt pat visprasīgākās spēles, kas tiem ir pieejamas attiecīgajos veikalos.

Ņemiet vērā, ka intensīvas lietošanas laikā abi tālruņi kļūst diezgan silti, taču ne viens, ne otrs nesakarst, lai tos apstrādātu, vai kaut kas tamlīdzīgs. Patiešām, nav par ko uztraukties, kad runa ir par veiktspēju, lai gan nevienam tālrunim šobrīd nav precīzas specifikācijas lapas. Tomēr viņi ir pietiekami tuvu tam.

Sony Xperia 5 V salīdzinājumā ar Apple iPhone 15: akumulators

5000 mAh akumulators atrodas Sony Xperia 5 V iekšpusē. iPhone 15 otrā pusē ir 3349 mAh vienība. Apple tālruņiem parasti ir mazāki akumulatoru komplekti, taču tas ir tāpēc, ka iOS akumulatora patēriņu apstrādā atšķirīgi. Būsiet priecīgi uzzināt, ka abu viedtālruņu akumulatora darbības laiks ir labs. Faktiski abi tālruņi ir vienādos apstākļos, kad runa ir par akumulatora darbības laiku.

Abās ierīcēs ir iespējams šķērsot 7 stundu ekrāna darbības laiku. Ņemiet vērā, ka spēles var negatīvi ietekmēt šo skaitli. Vairāk nekā 7 stundu ekrāna darbības laiks ir iespējams pat intensīvāk lietojot, un abi šie viedtālruņi to var izturēt. Tas nav ne tuvu labākais, ko esam redzējuši, runājot par augstākās klases tālruņiem, taču tas ir labi. Lielākā daļa cilvēku būs vairāk nekā apmierināti ar akumulatora darbības laiku šeit. Ņemiet vērā, ka jūsu nobraukums, protams, var atšķirties. Jūs izmantosit dažādas lietotnes atšķirīgā veidā ar dažādu signāla stiprumu.

Sony Xperia 5 V atbalsta 30 W vadu, 15 W bezvadu un 5 W reverso bezvadu uzlādi. No otras puses, iPhone 15 atbalsta 20 W vadu, 15 W bezvadu (MagSafe un Qi2), 7,5 W bezvadu (Qi) un 4,5 W reverso vadu uzlādi. Tomēr nevienam no abiem tālruņiem kastē nav iekļauts lādētājs. Tātad jums tas būs jāiegādājas, ja tas jums vēl nepieder.

Sony Xperia 5 V pret Apple iPhone 15: kameras

Sony tālrunī ir 48 megapikseļu galvenā kamera un 12 megapikseļu īpaši platā kamera. Šai klausulei ir arī Zeiss optika. Apple iPhone 15 otrā pusē ir 48 megapikseļu galvenā kamera un 12 megapikseļu īpaši plata vienība (120 grādu FoV). Tātad abos viedtālruņos ir divas kameras aizmugurē. Abu tālruņu priekšpusē ir iekļauta 12 megapikseļu ierīce, savukārt iPhone 15 ir arī sensors uzlabotai sejas skenēšanai.

Kameras veiktspēja ir patiešām laba abos tālruņos. Tas tomēr ir savādāk. Dienas laikā abi viedtālruņi cenšas saglabāt lietas tuvāk reālajai dzīvei un nodrošināt detalizētus attēlus ar labu ekspozīciju un baltā balansu. Viņi arī labi strādā ar HDR saturu. Attēli no Xperia 5 V parasti ir kontrastējošāki. Tomēr attēli no iPhone 15 galu galā ir nedaudz siltāki.

Vājā apgaismojumā abi tālruņi mēģina nodrošināt reālistiskākus kadrus, tāpat kā dienas laikā. Tāpēc tie var šķist nedaudz tumšāki nekā vairumā citu flagmaņu attēli vājā apgaismojumā, un daudzi cilvēki piekrīt, ka tas ir labi. Tomēr abi viedtālruņi spēj izvilkt daudz detaļu no ēnām. Šie kadri vājā apgaismojumā izskatās patiešām labi, un abas ierīces ielu apgaismojumu apstrādā ar stilu.

Īpaši platas kameras ir ļoti labas dienas laikā un spēj sekot līdzi galveno šāvēju krāsu zinātnei. Tie ir acīmredzami sliktāki par galvenajām kamerām vājā apgaismojumā, taču joprojām ir ļoti lietojami.

Audio

Abos šajos tālruņos ir iekļauti stereo skaļruņi. Šie skaļruņi nodrošina būtībā tādu pašu skaļuma līmeni, un abi komplekti ir patiešām labi līdzsvaroti. Šeit nav daudz ko sūdzēties, jūs pat saņemat mazliet basu. Lieta ir tāda, ka tie nav labākie, bet ir vairāk nekā pietiekami labi lielākajai daļai cilvēku.

Xperia 5 V ir pat 3,5 mm austiņu ligzda. Tātad jūs varat pievienot vadu austiņas. IPhone 15 to nedara, taču jūs vienmēr varat izmantot tā C tipa portu. Bezvadu savienojumiem abi viedtālruņi ir aprīkoti ar Bluetooth 5.3.