Tālruņu salīdzinājumi: Google Pixel 8 vs Sony Xperia 5 V

Šis gads bija diezgan labs, runājot par kompakto tālruņu piedāvājumu. Mēs esam redzējuši diezgan pārliecinošas augstas klases kompaktas ierīces. Šajā rakstā mēs salīdzināsim divus no tiem — Google Pixel 8 un Sony Xperia 5 V. Abi šie ir vadošie tālruņi, taču tie ir diezgan kompakti. Tie var nebūt mazi, bet, ja jums nepatīk pārvietoties ar milzīgām ierīcēm, šīs divas būs lieliskas pārmaiņas, tas ir skaidrs.

Viņi abi ieradās attiecīgi šā gada oktobrī un septembrī. Viņi izskatās pilnīgi atšķirīgi un arī jūtas savādāk rokā. Viņu specifikācijas arī nav tik līdzīgas, tāpēc tam vajadzētu būt diezgan interesantam salīdzinājumam. Mēs sāksim darbu ar specifikācijām un pēc tam pāriesim uz vairākām citām kategorijām. Ierosināsim šo ballīti, vai ne?

Specs

Attiecīgi Google Pixel 8 vs Sony Xperia 5 V

Ekrāna izmērs:
6,2 collu Actua AMOLED displejs (120 Hz LTPS, HDR10+, maks. 2000 nits)
6,1 collas OLED displejs (120 Hz, 1 B krāsas, HDR10)
Displeja izšķirtspēja:
2400 x 1080
2520 x 1080
SoC:
Google Tensor G3
Qualcomm Snapdragon 8 Gen 2
RAM:
8 GB (LPDDR5X)
8 GB
Uzglabāšana:
128 GB/256 GB (UFS 3.1)
128 GB/256 GB (UFS 3.1)
Aizmugurējās kameras:
50 MP (f/1,68 apertūra, 82 grādu FoV, 1,2 um pikseļu izmērs), 12 MP (īpaši plats, f/2,2 diafragmas atvērums, 1,25 um pikseļu izmērs, 125,8 grādu FoV)
48MP (plats, f/1.9 diafragma, Dual Pixel PDAF, OIS), 12MP (īpaši plats, f/2.2 diafragma, Dual Pixel PDAF)
Priekšējās kameras:
10,5 MP (f/2,2 diafragmas atvērums, 1,22 um pikseļu izmērs)
12 MP (f/2,0 diafragmas atvērums, 1,25 um pikseļu izmērs)
Akumulators:
4575 mAh
5000 mAh
Uzlāde:
27W vadu, 18W bezvadu, 5W reverss bezvadu (lādētājs nav iekļauts)
30 W vadu, 15 W bezvadu, 5 W reverss bezvadu (lādētājs nav iekļauts)
Izmēri:
150,5 x 70,8 x 8,9 mm
154 x 68 x 8,6 mm
Svars:
187 grami
182 grami
Savienojamība:
5G, LTE, NFC, Wi-Fi, USB Type-C, Bluetooth 5.3
Drošība:
Pirkstu nospiedumu skeneris displejā (optiskais) un sejas skenēšana
Uz sāniem vērsts pirkstu nospiedumu skeneris
OS:
Android 14
Android 13
Cena:
$699+
849,99 USD+
Pirkt:
Labākais pirkums
Amazon

Google Pixel 8 vs Sony Xperia 5 V: dizains

Brīdī, kad aplūkosit šīs divas ierīces, jūs sapratīsit, cik tās atšķiras. Xperia 5 V ir garāks un šaurāks, jo atšķiras displeja malu attiecība. Tā malas ir arī nedaudz biezākas augšā un apakšā, taču pamatota iemesla dēļ. Sony Xperia 5 V neietver displeja kameras atveri vai iecirtumu atšķirībā no Google Pixel 8. Google klausules augšpusē ir centrēta displeja kameras atvere.

Abiem viedtālruņiem aizmugurē ir divas kameras, taču šie iestatījumi izskatās pilnīgi atšķirīgi. Pixel 8 aizmugurē ir viss kameras vizieris, protams, horizontāls. Šis vizieris ir pārklāts ar metālu. Xperia 5 V augšējā kreisajā stūrī ir regulārāka izskata kameras sala, un tās kameras ir vertikāli izlīdzinātas. Arī Xperia 5 V sānu malas ir plakanas, kas Pixel 8 nav, nemaz.

Google Pixel 8 ir nedaudz smagāks salīdzinājumā ar 187 gramiem salīdzinājumā ar 182 gramiem. Abiem viedtālruņiem ir IP68 ūdens un putekļu izturības sertifikāts, kas vienmēr ir patīkami redzēt. Tie ir arī diezgan slideni, kas nav pārsteidzoši, ņemot vērā būvēto metālu un stiklu. Tomēr, salīdzinot, Pixel 8 noteikti ir slidenāks. Xperia 5 V labajā pusē ir arī īpaša kameras slēdža poga. Abi viedtālruņi jūtas izcili rokā, taču arī ļoti atšķirīgi.

Google Pixel 8 vs Sony Xperia 5 V: displejs

Google Pixel 8 ietver 6,2 collu FullHD+ (2400 x 1080) OLED paneli. Šis displejs ir plakans, un tas atbalsta 120 Hz atsvaidzes intensitāti. Tiek atbalstīts arī HDR10+ saturs, un šī paneļa maksimālais spilgtums ir 2000 niti. Displeja malu attiecība šeit ir 20:9, un Gorilla Glass Victus aizsargā displeju. Mēs skatāmies uz 85,5 procentu ekrāna un korpusa attiecību Pixel 8.

Sony Xperia 5 V otrā pusē ir 6,1 collu fullHD+ (2520 x 1080) OLED panelis. Šis displejs var projicēt līdz 1 miljardam krāsu, un tas ir 120 Hz panelis. Šeit tiek atbalstīts HDR10 saturs, un displeja malu attiecība ir 21:9. Xperia 5 V ekrāna un korpusa attiecība ir 83 procenti. Šis displejs ir arī plakans, un to aizsargā Corning Gorilla Glass Victus 2.

Abi šie displeji ir vairāk nekā pietiekami asi un piedāvā lieliskus skata leņķus. Viņiem ir arī spilgtas krāsas un dziļi melni. Tomēr Pixel 8 ir viena priekšrocība, tā spilgtums. Tas kļūst nedaudz gaišāks nekā Xperia 5 V panelis, ko var pamanīt, turot tos blakus tiešos saules staros. Tomēr Xperia 5 V displejs nemaz nav blāvs, tāpēc… iespējams, ka jūs būsiet apmierināts ar jebkuru paneli.

Google Pixel 8 pret Sony Xperia 5 V: veiktspēja

Pixel 8 ir iekļauts Google Tensor G3 procesors. Papildus tam Google iekļāva arī 8 GB LPDDR5X RAM un UFS 3.1 zibatmiņu. Snapdragon 8 Gen 2 darbina Xperia 5 V, savukārt Sony iekļāva 8 GB RAM un UFS 3.1 zibatmiņu. Mēs neesam pārliecināti, kāda RAM tika izmantota Xperia 5 V, taču, cerams, tā bija arī LPDDR5X, tāpat kā Pixel 8.

Abi tālruņi ir labi aprīkoti no veiktspējas aparatūras viedokļa, taču neviens no tiem šobrīd piedāvā jaudīgāko aparatūru. Tensor G3 SoC ir izrādījies lieliski piemērots AI, taču tas ne tuvu nav tik spēcīgs kā daži Qualcomm piedāvājumi. Snapdragon 8 Gen 2 joprojām ir lieliska mikroshēma, taču to ir pārņēmis Snapdragon 8 Gen 3. Lieta ir tāda, ka nevienam no tā nav nozīmes, jo abi šie tālruņi darbojas apbrīnojami.

Google neapšaubāmi ir daži no vislabāk izstrādātajiem lietotāja interfeisiem, un Sony neatkāpās no tā. Sony ir tuvu Android standartam, vienlaikus pievienojot dažas savas funkcijas. Abi tālruņi ir ļoti gludi, ja runa ir par veiktspēju. Tas attiecas uz visu, ko jūs viņiem metat. Protams, ir arī ātrāki tālruņi, taču atšķirība nav tik liela. Pat ja runa ir par spēlēm, tie abi darbojas labi, lai gan Xperia 5 V ir labāka izvēle grafiski prasīgām spēlēm, tas ir skaidrs. Un jā, viņi abi kļūst diezgan silti ilgāku spēļu sesiju laikā, lai gan tie nav pārāk karsti, lai tos apstrādātu.

Google Pixel 8 pret Sony Xperia 5 V: akumulators

4575 mAh akumulators atrodas tālrunī Google Pixel 8, savukārt 5000 mAh akumulators tiek izmantots Sony Xperia 5 V. Lielāks akumulatora bloks ne vienmēr nozīmē labāku akumulatora darbības laiku, taču šajā gadījumā tas tā ir. Snapdragon 8 Gen 2 ir arī energoefektīvāks SoC, nemaz nerunājot par to, ka Xperia 5 V ir nedaudz mazāks displejs. Tam visam ir nozīme faktiskajā akumulatora darbības laikā, kā arī programmatūras optimizācija, protams.

Tomēr šķiet, ka 8 stundu ekrāna darbības laika atzīmes pārsniegšana Xperia 5 V nav problēma. Labi, ja jūs pārāk nespiežat tālruni ar spēlēm un jums patiešām ir pienācīga signāla kvalitāte, tas ir. Tādos pašos apstākļos Google Pixel 8 nodrošina aptuveni 6,5–7 stundas ekrāna darbības laika. Jūsu nobraukums, protams, var atšķirties, kā tas vienmēr notiek akumulatora darbības laikā. Tomēr tam vajadzētu sniegt jums vispārēju priekšstatu par to, ko sagaidīt.

Runājot par uzlādi, tie ir diezgan līdzīgi… uzlādes ātruma ziņā. Pixel 8 atbalsta 27 W vadu uzlādi, 18 W bezvadu uzlādi un 5 W reverso uzlādi. Gan bezvadu uzlāde, gan apgrieztā bezvadu uzlāde ir vienāda ar Xperia 5 V, savukārt tiek atbalstīta 30 W vadu uzlāde. Viena lieta, kas jāņem vērā, ir tāda, ka nevienam no šiem diviem tālruņiem nav lādētāja.

Google Pixel 8 vs Sony Xperia 5 V: kameras

Telefonam Pixel 8 ir 50 megapikseļu galvenā kamera, kā arī 12 megapikseļu īpaši plata kamera (126 grādu FoV). Sony Xperia 5 V aizmugurē ir arī divas kameras. 48 megapikseļu galvenā kamera ir nodrošināta ar 12 megapikseļu īpaši platu kameru. Salīdzinājumā galvenās kameras iestatījumi ir diezgan atšķirīgi. Google izmanto vienu no Samsung labākajiem kameru sensoriem, savukārt Sony izmantoja savu salikto dizainu.

AH Google Pixel 8 apskats (1)

Labās ziņas ir tādas, ka, neskatoties uz atšķirībām kameru aparatūrā un ievērojamajām atšķirībām apstrādē, abi viedtālruņi uzņem izcilus fotoattēlus. Šie fotoattēli mēdz atšķirties dažādu stilu dēļ, taču tie tomēr ir lieliski, būtībā visos scenārijos. Abi viedtālruņi dienas laikā uzņem asus un detalizētus attēlus, kā arī izturas pieklājīgi HDR apstākļos. Pixel 8 attēli mēdz izskatīties nedaudz kontrastējošāki un apstrādātāki, taču labā veidā. Tas viss ir izvēles jautājums. Tomēr tiek parādīti attēli no abiem viedtālruņiem, kas ir labi. Pat viņu īpaši platās kameras lieliski darbojas dienas apstākļos.

Vājā apgaismojumā daudz kas nemainās, jo neviens tālrunis neiztur šo pārbaudi. Protams, abiem ir tendence paspilgtināt ainas vājā apgaismojumā, lai gan Pixel 8 šajā ziņā padara lietas nedaudz tālāk. Viņiem izdodas saglabāt daudz detaļu un pareizi eksponēt ainas. Pat viņu īpaši platās kameras veic labu darbu, lai gan tās ir soli zemākas par galvenajiem šāvējiem. Mums te īsti nav pretenziju, abi viedtālruņi labi pilda darbu kameru nodaļā. Faktiski tas pats attiecas uz video.

Audio

Kā ar audio? Abiem ir iekļauti stereo skaļruņi. Runājot par skaļumu, tie būtībā ir vienādi. Mēs dodam priekšroku Xperia 5 V izvadei, jo šķiet, ka skaļruņi ir nedaudz labāk līdzsvaroti. Tomēr abi tālruņi piedāvā labu skaņas izvadi.

Ja tālrunī ir nepieciešama audio ligzda, Xperia 5 V ir piemērots tālrunis, jo Pixel 8 nav. Tomēr jūs vienmēr varat izmantot tā C tipa portu. Runājot par bezvadu audio, abi viedtālruņi ir aprīkoti ar Bluetooth 5.3.