Tālruņu salīdzinājumi: Google Pixel 8 vs Apple iPhone 15

Šajā rakstā mēs salīdzināsim Google Pixel 8 un Apple iPhone 15. Šie divi tālruņi ir daļa no Google un Apple vadošajiem tālruņiem, lai gan tie nav visspēcīgākie piedāvājumi. Tomēr to cenu zīmes ir nedaudz līdzīgas, un pastāv iespēja, ka daudzi no jums apsver iespēju iegādāties vienu vai otru. Tāpēc mēs darīsim visu iespējamo, lai palīdzētu pieņemt šo lēmumu. Mēs jau esam salīdzinājuši Google Pixel 8 un Apple iPhone 15 Pro, tāpēc tagad ir pienācis kārta vaniļas iPhone 15.

Kā parasti, mēs vispirms uzskaitīsim abu tālruņu specifikācijas un pēc tam pāriesim uz vairākām citām kategorijām. Šīs kategorijas ir dizains, displejs, veiktspēja, akumulators, kameras un audio. Šeit ir daudz par ko runāt, jo šie divi viedtālruņi ir diezgan atšķirīgi. To sakot, sāksim, vai ne?

Specs

Attiecīgi Google Pixel 8 un Apple iPhone 15

Ekrāna izmērs:
6,2 collu Actua AMOLED displejs (120 Hz LTPS, HDR10+, maks. 2000 nits)
6,1 collas Super Retina XDR displejs (60 Hz, HDR, 2000 nitu)
Displeja izšķirtspēja:
2400 x 1080
2556 x 1179
SoC:
Google Tensor G3
Apple A16 Bionic
RAM:
8 GB (LPDDR5X)
6 GB
Uzglabāšana:
128 GB/256 GB (UFS 3.1)
128GB/256GB/512GB
Aizmugurējās kameras:
50 MP (f/1,68 apertūra, 82 grādu FoV, 1,2 um pikseļu izmērs), 12 MP (īpaši plats, f/2,2 diafragmas atvērums, 1,25 um pikseļu izmērs, 125,8 grādu FoV)
48MP (f/1.6 diafragma, sensora nobīdes OIS), 12MP (īpaši plats, f/2.4 diafragma)
Priekšējās kameras:
10,5 MP (f/2,2 diafragmas atvērums, 1,22 um pikseļu izmērs)
12MP (f/1,9 diafragma) + TrueDepth
Akumulators:
4575 mAh
3349 mAh
Uzlāde:
27W vadu, 18W bezvadu, 5W reverss bezvadu (lādētājs nav iekļauts)
20 W vadu, 15 W bezvadu (lādētājs nav iekļauts)
Izmēri:
150,5 x 70,8 x 8,9 mm
147,6 x 71,6 x 7,8 mm
Svars:
187 grami
171 grams
Savienojamība:
5G, LTE, NFC, Wi-Fi, USB Type-C, Bluetooth 5.3
Drošība:
Pirkstu nospiedumu skeneris displejā (optiskais) un sejas skenēšana
Uzlabota sejas skenēšana
OS:
Android 14
iOS 17
Cena:
$699+
$799+
Pirkt:
Labākais pirkums
Apple

Google Pixel 8 pret Apple iPhone 15: dizains

No dizaina viedokļa šīs divas ierīces ir diezgan atšķirīgas. Google Pixel 8 ir diezgan izliekts. Tā aizmugures plāksne ir izliekta uz sāniem, savukārt pašas sānu daļas ir arī diezgan izliektas. IPhone 15 ir pretējs tam. Tā priekšpuse un aizmugure ir plakana, tāpat arī tālruņa rāmis visapkārt. Tomēr rāmis ir nedaudz izliekts pret malām, lai nodrošinātu komfortu.

Arī abas ierīces izskatās atšķirīgi. Pixel 8 ir plakans displejs un centrēta displeja kameras atvere, kā arī ļoti plānas malas. Tie rāmji nav vienveidīgi, bet gandrīz. Visas tā fiziskās pogas atrodas labajā pusē. No otras puses, iPhone 15 ir arī plakans displejs ar tabletes formas izgriezumu augšpusē. Tās rāmji ir arī diezgan plāni, un tie ir arī vienādi. Fiziskās pogas ir sadalītas starp tālruņa kreiso un labo pusi.

Ja mēs tos apgriežam, jūs varat redzēt vēl vairāk atšķirību. Pixel 8 aizmugurē ir kameras vizieris, kas savienojas ar rāmi kreisajā un labajā pusē. Tas ir pārklāts ar metālu, un tas ir izvirzīts aizmugurē. iPhone 15 otrā pusē ir parasta kameras sala augšējā kreisajā stūrī. Abas ierīces ir līdzīga izmēra, taču Pixel 8 ir nedaudz garāks, nedaudz šaurāks un nedaudz biezāks. Tas ir arī par 16 gramiem smagāks nekā iPhone 15, sverot 187 gramus. Abiem viedtālruņiem ir IP68 ūdens un putekļu izturības sertifikāts, un abi ir diezgan ērti lietošanā, lai gan diezgan slideni.

Google Pixel 8 pret Apple iPhone 15: displejs

Google Pixel 8 ir aprīkots ar 6,2 collu FullHD+ (2400 x 1080) OLED displeju. Šis panelis ir plakans, un tas atbalsta 120 Hz atsvaidzes intensitāti. Displejs piedāvā arī HDR10+ satura atbalstu. Tas sasniedz līdz pat 2000 nitiem spilgtuma maksimumu. Ekrāna un korpusa attiecība šeit ir 85,5 procenti, un displeja malu attiecība ir 20:9. Šo paneli aizsargā Gorilla Glass Victus no Corning.

iPhone 15 ir pieejams 6,1 collas 2556 x 1179 Super Retina XDR OLED displejs. Šis panelis ir arī plakans, un tas atbalsta HDR10 saturu. Tiek atbalstīts arī Dolby Vision, un paneļa maksimālais spilgtums sasniedz 2000 nitus. Šis ir tikai 60 Hz panelis, diemžēl šeit nav augsts atsvaidzes intensitātes līmenis. Ekrāna un korpusa attiecība ir 86,4 procenti, un displeja malu attiecība ir 19,5:9. IPhone 15 panelis ir aizsargāts ar keramikas aizsargstiklu.

Google Pixel 8 šeit ir viena būtiska priekšrocība, tā atsvaidzes intensitāte. Jūs pamanīsit atšķirību starp tām. Tomēr dažiem cilvēkiem tas vienkārši ir vienalga, tādēļ, ja liels atsvaidzes intensitāte jums nav svarīga, abi displeji ir lieliski. Tie ir ļoti spilgti, tiem ir lieliski skata leņķi, un melnie ir dziļi. Pieskāriena reakcija ir arī ļoti laba, un abiem displejiem ir arī laba aizsardzība. Viņi abi ir arī pietiekami spilgti, nav nekādu sūdzību.

Google Pixel 8 salīdzinājumā ar Apple iPhone 15: veiktspēja

Google tālrunis ir aprīkots ar Google Tensor G3 procesoru. Tas ietver arī 8 GB LPDDR5X RAM un UFS 3.1 zibatmiņu. Savukārt Apple iPhone 15 ir aprīkots ar Apple A16 Bionic procesoru, 6 GB RAM un NVMe zibatmiņu. IPhone 15 ir jaudīgāks SoC, neskatoties uz to, ka tas nav jaunākais, lai gan Tensor G3 ir lieliski piemērots AI un ir labi optimizēts Pixel.

Lieta tāda, ka abi šie viedtālruņi piedāvā lielisku veiktspēju. Ja runa ir par regulārām darbībām, piemēram, pārlūkošanu, attēlu uzņemšanu, multivides lietošanu un dažādiem citiem ikdienas uzdevumiem… tās abas ir ļoti gludas. Pat vairākuzdevumu veikšana norit bez aizķeršanās, tur nav nekādu sūdzību. Tomēr spēļu nodaļa ir vieta, kur jūs varat pamanīt atšķirību, it īpaši, ja jums patīk augstākās klases spēles.

Ņemsim, piemēram, Genshin Impact, jo tas vienmēr ir labs etalons. Tas darbojas labāk iPhone 15, lai gan Pixel 8 neatpaliek. Tensor G3 nav paredzēts spēlēm, taču tas pierādīja, ka var bez problēmām tikt galā ar spēlēm. Tomēr spēļu laikā tas kļūst siltāks nekā iPhone 15.

Google Pixel 8 pret Apple iPhone 15: akumulators

Google Pixel 8 ir aprīkots ar 4575 mAh akumulatoru. IPhone 15 ir 3349 mAh akumulators. Apple iPhone tālruņiem parasti ir mazāki akumulatoru komplekti iOS būtības dēļ, taču tas nebūt nenozīmē, ka tiem ir mazāks akumulatora darbības laiks. Vai tas tā ir šeit? No tā, ko mēs esam redzējuši, abi tālruņi ir līdzvērtīgi akumulatora darbības laika ziņā. Neviens no tiem nav izcils, bet abi ir labi.

Abos gadījumos ekrāna darbības laiks ir aptuveni 6,5–7 stundas. Ņemiet vērā, ka mēs runājam par akumulatora darbības laiku bez spēļu komponenta. Protams, jūsu nobraukums var atšķirties, jo tālruni izmantosit atšķirīgi, ja būs instalētas dažādas lietotnes un dažādi signāla stiprumi. Lieta ir tāda, ka abi viedtālruņi piedāvā labu akumulatora darbības laiku, taču tas vienkārši nav izcils vai kaut kas tamlīdzīgs. Tomēr lielākajai daļai cilvēku ar to pietiks.

Diemžēl neviens tālrunis nepiedāvā īpaši ātru uzlādi. Pixel 8 atbalsta 27 W vadu, 18 W bezvadu un 5 W reverso bezvadu uzlādi. iPhone 15 otrā pusē atbalsta 20 W vadu, 15 W bezvadu MagSafe un Qi2 uzlādi un 7,5 W bezvadu Qi uzlādi. Ir pieejama arī reversā vadu uzlāde ar 4,5 W. Tomēr nevienam no šiem diviem viedtālruņiem kastē nav pievienots lādētājs, tāpēc paturiet to prātā.

Google Pixel 8 pret Apple iPhone 15: kameras

Pixel 8 ir 50 megapikseļu galvenā kamera, kā arī 12 megapikseļu īpaši plata vienība (126 grādu FoV). Tomēr Apple iPhone 15 ir 48 megapikseļu galvenā kamera un 12 megapikseļu īpaši plata vienība (120 grādu FoV). Labā ziņa ir tā, ka abi viedtālruņi lieliski darbojas kameru nodaļā. Tomēr attēli, kas nāk no šiem diviem tālruņiem, ievērojami atšķiras.

AH Google Pixel 8 apskats (8)

Attēli no Pixel 8 izskatās kontrastaini un apstrādāti, ko daudzi cilvēki patiešām novērtē. IPhone 15 cenšas saglabāt lietas tuvāk reālajai dzīvei, bet arī nedaudz uzlabot attēlus, lai tie parādītos. Abiem viedtālruņiem tas izdodas, jo attēli izskatās asi, detalizēti un spilgti. Abi lieliski tiek galā ar HDR situācijām, taču tieši tur Pixel 8 patiešām spīd.

Vājā apgaismojumā Pixel 8 ir tendence vairāk paspilgtināt attēlus, kas nav slikti. Kadri vājā apgaismojumā no iPhone 15 izskatās reālistiskāki un ir tumšāki. Abām ierīcēm vājā apgaismojumā izdodas saglabāt diezgan daudz detaļu. Viņu īpaši platā kamera arī saglabā labu līdzsvaru, un to var izmantot arī vājā apgaismojumā. Viņiem arī izdodas saglabāt galvenās kameras krāsu zinātni, kas ir lieliski.

Video ierakstīšana joprojām ir kaut kas, kas iPhone ir izcils, un tas tā ir arī šajā gadījumā. Tomēr Pixel 8 ir tikai soli atpalicis, jo videoklipi galu galā izskatās lieliski.

Audio

Stereo skaļruņus atradīsit gan Google Pixel 8, gan Apple iPhone 15. Skaļruņi abiem ir labi. Tie ir pietiekami skaļi un labi līdzsvaroti. Tomēr mēs esam dzirdējuši daudz labākus runātājus. Tomēr daudzi cilvēki neatradīs lietas, par kurām sūdzēties.

Tas, ko jūs nesaņemat nevienā no tālruņiem, ir 3,5 mm austiņu ligzda. Jūs vienmēr varat izmantot to C tipa portus vadu audio savienojumiem, taču nav īpašas audio ligzdas. Tomēr abi viedtālruņi tiek piegādāti ar Bluetooth 5.3 atbalstu, lai jūs varētu savienot austiņas bezvadu režīmā.