Tālruņu salīdzinājumi: Google Pixel 8 Pro vs Sony Xperia 1 V

Šajā rakstā mēs salīdzināsim labākos Google un Sony 2023. gadā. Mēs salīdzināsim Google Pixel 8 Pro un Sony Xperia 1 V — divus vadošos viedtālruņus, kas tika laisti klajā šogad. Sony Xperia 1 V tika paziņots maijā un tika izlaists jūlija beigās. Pixel 8 Pro tika paziņots un izlaists oktobrī. Tie abi ir diezgan jaudīgi viedtālruņi, taču ļoti, ļoti atšķirīgi.

Mēs nesen salīdzinājām Google Pixel 8 un Sony Xperia 5 V, ja jūs interesē kompaktākas ierīces. To sakot, mēs vispirms uzskaitīsim abu viedtālruņu specifikācijas un pēc tam salīdzināsim tos, izmantojot vairākas citas kategorijas. Šajās kategorijās ietilpst dizains, displejs, veiktspēja, akumulators, kameras un audio. Tātad, bez turpmākas runas, sāksim.

Specs

Attiecīgi Google Pixel 8 Pro vs Sony Xperia 1 V

Ekrāna izmērs:
6,7 collu Super Actua AMOLED displejs (plakans, 120 Hz LTPO, HDR10+, 2400 niti)
6,5 collu OLED displejs (plakans, 120 Hz LTPO, HDR)
Displeja izšķirtspēja:
2992 x 1344
3840 x 1644
SoC:
Google Tensor G3
Qualcomm Snapdragon 8 Gen 2
RAM:
12 GB (LPDDR5X)
12 GB (LPDDR5X)
Uzglabāšana:
128 GB/256 GB/512 GB/1 TB (UFS 3.1)
256 GB/512 GB (UFS 4.0)
Aizmugurējās kameras:
50 MP (f/1,68 apertūra, 82 grādu FoV, 1,2 um pikseļu izmērs, OIS), 48 MP (īpaši plats, f/1,95 diafragmas atvērums, 125,5 grādu FoV, 0,8 um pikseļu izmērs), 48 MP (telefoto, f/2,07 apertūra). um pikseļu izmērs, 5x optiskā tālummaiņa)
48MP (f/1.9 diafragma, 1.12um pikseļu izmērs, Dual Pixel PDAF, OIS), 12MP (īpaši plats, f/2.2 diafragma, Dual Pixel PDAF), 12MP (f/2.3 diafragma, Dual Pixel PDAF, 2.5x-5.2x). tālummaiņa)
Priekšējās kameras:
10,5 MP (f/2,2 diafragmas atvērums, 1,22 um pikseļu izmērs)
12 MP (f/2,0 diafragmas atvērums, 1,25 um pikseļu izmērs)
Akumulators:
5050 mAh
5000 mAh
Uzlāde:
30 W vadu, 23 W bezvadu, reverss bezvadu (lādētājs nav iekļauts)
30 W vadu, 15 W bezvadu, reverss bezvadu (lādētājs nav iekļauts)
Izmēri (atlocīti):
162,6 x 76,5 x 8,8 mm
165 x 71 x 8,3 mm
Svars:
213 grami
187 grami
Savienojamība:
5G, LTE, NFC, Wi-Fi, USB Type-C, Bluetooth 5.3
Drošība:
Displejā iebūvēts pirkstu nospiedumu skeneris (optiskais) un sejas atbloķēšana
Uz sāniem vērsts pirkstu nospiedumu skeneris
OS:
Android 14
Android 13 (jaunināma uz Android 14)
Cena:
$999+
1399,99 USD (bieži vien ar atlaidi līdz aptuveni 1000 USD)
Pirkt:
Labākais pirkums
Amazon

Google Pixel 8 Pro vs Sony Xperia 1 V: dizains

Dizaina atšķirības starp šiem diviem tālruņiem ir viegli pamanāmas no pirmā acu uzmetiena. Pixel 8 Pro ir ļoti plāns ietvars, centrēts displeja kameras caurums, un tas ir diezgan izliekts. Sony Xperia 1 V nav displeja kameras cauruma vai iecirtuma, taču tam ir nedaudz biezāki rāmji augšpusē un apakšā, lai gan tie joprojām ir diezgan plāni. Arī šim tālrunī rāmis ir līdzens, kas nav Google flagmaņa gadījumā.

Šī visa dēļ šo divu ierīču lietošanas sajūta ir pilnīgi atšķirīga. Tie abi ir diezgan slideni, taču Pixel 8 Pro šķiet ergonomiskāks visu izliekumu dēļ. Abām ierīcēm aizmugurē ir trīs kameras, lai gan to kameru moduļi atšķiras. Pixel 8 Pro aizmugurē ir kameras vizieris, kas stiepjas no rāmja kreisās puses uz labo pusi. Ak, un tas ir pārklāts ar metālu.

Sony Xperia 1 V ir regulārāka izskata kameras sala, kas arī ir mazāka. Tas atrodas tālruņa aizmugures augšējā kreisajā stūrī. Tas nav tieši zemāks tikai tāpēc, ka tas ir mazāks, taču nemaz. Xperia 1 V labajā pusē ir arī fiziska slēdža poga. Salīdzinājumā Pixel 8 Pro ir ievērojami smagāks, jo tas sver 213 gramus salīdzinājumā ar 187 gramiem Xperia 1 V.

Izmēru ziņā Pixel 8 Pro ir nedaudz īsāks, diezgan platāks un nedaudz biezāks. Xperia 1 V ir nedaudz mazāks displejs un atšķirīga displeja malu attiecība, tas ir ļoti augsts un šaurs. Starp citu, abi viedtālruņi piedāvā IP68 sertifikātu ūdens un putekļu izturībai. Viņi abi arī jūtas kā augstākās kvalitātes ierīces, kā vajadzētu.

Google Pixel 8 Pro vs Sony Xperia 1 V: displejs

Pixel 8 Pro ir 6,7 collu 2992 x 1344 LTPO OLED displejs. Šis displejs ir plakans, un tas atbalsta 120 Hz atsvaidzes intensitāti. Šajā panelī tiek atbalstīts arī HDR10+ saturs, un displeja spilgtums sasniedz 2400 nitus. Tam ir 20:9 displeja malu attiecība un aptuveni 87% ekrāna un korpusa attiecība. Lai aizsargātu šo paneli, ir iekļauts Corning Gorilla Glass Victus 2 stikls.

Savukārt Sony Xperia 1 V ir 6,5 collu 4K (3840 x 1644) OLED panelis. Šis displejs ne vienmēr darbojas 4K izšķirtspējā, taču, protams, tikai tad, ja patērējat saturu 4K. Šis panelis atbalsta arī 120 Hz atsvaidzes intensitāti, kā arī HDR saturu. Displeja malu attiecība ir 21:9, un aizsardzības nolūkos šeit ir iekļauts Corning Gorilla Glass Victus 2 stikls. Xperia 1 V ekrāna un korpusa attiecība ir aptuveni 84%.

Abi šie displeji būtībā ir lieliski visos veidos. Krāsas ir spilgtas, skata leņķi ir lieliski, un melnie ir dziļi. Tie piedāvā lielisku pieskārienu reakciju, un abi displeji ir ļoti asi. Protams, Xperia 1 V panelis ir asāks, un daži cilvēki var atšķirt, taču, patiesību sakot, ar šo displeja izmēru tas nav tik vienkārši. Viena no Pixel 8 Pro priekšrocībām ir fakts, ka tā displejs kļūst gaišāks. Tomēr Xperia 1 V ir pietiekami spilgts, tāpēc… godīgi sakot, jums būs labi izvēlēties kādu no šiem diviem paneļiem.

Google Pixel 8 Pro un Sony Xperia 1 V: veiktspēja

Google Pixel 8 Pro darbina Google Tensor G3 SoC. Uzņēmums šeit iekļāva arī 12 GB LPDDR5X RAM un UFS 3.1 zibatmiņu. Xperia 1 V otrā pusē ir aprīkots ar Snapdragon 8 Gen 2 procesoru, 12 GB LPDDR5X RAM un UFS 4.0 zibatmiņu. Sony flagmanim tehniski ir jaudīgāks procesors, un tam ir arī ātrāka un efektīvāka krātuve.

Ņemiet vērā, ka Tensor G3 ir īpaši izstrādāts pikseļiem, un tam ir daudz AI iespēju. Es cenšos teikt, ka abi šie tālruņi piedāvā izcilu veiktspēju. Xperia 1 V ir nedaudz ātrāks, ja runa ir par lietotņu atvēršanu, vairākuzdevumu veikšanu un tā tālāk, taču atšķirība būs pamanāma tikai tad, ja izmantosit tās blakus. Abi viedtālruņi piedāvā lielisku veiktspēju.

Viena no jomām, kurā jūs varat pamanīt atšķirību, ir spēlēšana. Xperia 1 V noteikti ir labāks tālrunis šim nolūkam, lai gan Pixel 8 Pro var tikt galā ar gandrīz jebko Ja plānojat atskaņot grafiski intensīvākos nosaukumus no Google Play veikala, Xperia 1 V ir tomēr labāka izvēle. Tomēr kopumā daudziem cilvēkiem nebūs sūdzību par kādu no ierīcēm.

Google Pixel 8 Pro un Sony Xperia 1 V: akumulators

Runājot par akumulatora ietilpību, Pixel 8 Pro ir 5050 mAh vienība, savukārt Sony Xperia 1 V ir aprīkots ar 5000 mAh akumulatoru. Tā ir laba akumulatora jauda šiem diviem tālruņiem, taču vai akumulatora darbības laiks ir labs? Jā, tā ir abos viedtālruņos. Sākumā Pixel 8 Pro akumulatora darbības laiks nebija īpaši liels. Akumulatora darbības laiks palielinājās no 6 līdz 7,5 stundām ekrāna darbības laikā. Tomēr pēc dažām nedēļām lietas kļuva daudz labākas, un mēs varējām pastāvīgi izmantot vairāk nekā 7 stundas ekrāna.

No otras puses, Sony Xperia 1 V piedāvā arī lielisku akumulatora darbības laiku. Ja neesat spēlētājs, ekrāna darbības laiks pārsniedz 7–7,5 stundas. Spēles, protams, ievērojami samazinās šos skaitļus, ja runa ir par abām ierīcēm. Jūsu nobraukums var atšķirties, taču pat ar ievērojamu izmantošanu vienas dienas laikā jūs varat vienmērīgi izvilkt lielisku ekrāna darbību laikā. Neviens tālrunis šajā ziņā nepieviļ.

Uzlādes ziņā tie nemaz tik ļoti neatšķiras. Abi viedtālruņi atbalsta 30 W vadu uzlādi (PD3.0, PPS), kas, ņemot vērā mūsdienu nozares standartus, nav īpaši ātra, taču tā ir. Runājot par bezvadu uzlādi, Pixel 8 Pro ir pārāks. Tā piedāvā bezvadu uzlādi līdz 23 W, salīdzinot ar 15 W uzlādi Xperia 1 V. Jā, abi viedtālruņi atbalsta arī reverso bezvadu uzlādi, lai gan ļoti lēni. Nevienā mazumtirdzniecības kastē nav iekļauts lādētājs, tas būs jāiegādājas pašam.

Google Pixel 8 Pro vs Sony Xperia 1 V: kameras

Abos viedtālruņos ir trīs kameras aizmugurē. Pixel 8 Pro ir 50 megapikseļu galvenā kamera, 48 megapikseļu īpaši plata vienība (126 grādu FoV) un 48 megapikseļu telefoto kamera (5x optiskā tālummaiņa). Savukārt Xperia 1 V ir aprīkots ar 48 megapikseļu galveno kameru, 12 megapikseļu īpaši platleņķa kameru un 12 megapikseļu telefoto vienību (3,5x-5,2x nepārtraukta optiskā tālummaiņa).

Google Pixel 8 Pro apskats AM AH 30

Vai tie ir labi? Jā, patiesībā šie ir daži no tirgū labākajiem viedtālruņiem attēlu un video uzņemšanai. Pixel 8 Pro attēli izskatās daudz kontrastējošāki un apstrādātāki, savukārt Xperia 1 V tos saglabā nedaudz tuvāk reālajai dzīvei, taču tie joprojām ir populāri. Dienas laikā tie ir ļoti detalizēti, un abiem viedtālruņiem izdevās visu saglabāt asu un līdzsvarotu. Viņi abi spīd arī HDR nodaļā. Pixel 8 Pro spēj nodrošināt mazliet vairāk detaļu ar savām īpaši platajām un telefoto kamerām, taču atšķirība nav tik liela. Viņi abi paveic lielisku darbu.

Vājā apgaismojumā Pixel 8 Pro mēdz nedaudz paspilgtināt ainas. Xperia 1 V padara lietas nedaudz tumšākas, taču daži cilvēki tam dos priekšroku, jo attēli izskatās nedaudz reālistiskāki. Tomēr vājā apgaismojumā ir daudz detaļu no abiem viedtālruņiem. Viņi abi labi līdzsvaro lietas. Kvalitāte pazeminās, izmantojot sekundārās un terciārās kameras, taču visi trīs šāvēji abos viedtālruņos lieliski darbojas vājā apgaismojumā. Šeit tiešām nav par ko sūdzēties.

Audio

Jūs pamanīsit stereo skaļruņu komplektu abos viedtālruņos. Skaņas kvalitāte, kas nāk no tiem, ir laba abos gadījumos, taču Xperia 1 V skaļruņi ir nedaudz skaļāki. Atšķirība nav tik liela, taču ir vērts to atzīmēt.

Ja runa ir par audio ligzdu, Xperia 1 V ir jūsu vienīgā izvēle. Pixel 8 Pro tas nav iekļauts, taču vienmēr varat izmantot tā Type-C portu audio savienojumiem. Bluetooth 5.3 ir iespēja abos viedtālruņos bezvadu audio savienojumam.