Tālruņu salīdzinājumi: Google Pixel 7a vs OnePlus 12R

Ja jūs meklējat budžeta viedtālruni, iespējams, ka esat meklējis vismaz vienu no diviem tālruņiem, par kuriem mēs šeit runājam. Mēs esam šeit, lai salīdzinātu Google Pixel 7a un OnePlus 12R. Abi šie tālruņi lido zem 400 USD atzīmes, un abi ir ļoti pievilcīgi. Tomēr tie ir ļoti atšķirīgi, un tas neattiecas tikai uz to dizainu, kaut arī tie izskatās diezgan atšķirīgi.

Arī to iekšējie elementi un pat izmēri ir ļoti atšķirīgi. OnePlus 12R ir ievērojami lielāks viedtālrunis, tāpēc tas, iespējams, arī ietekmēs jūsu lēmumu. Vispirms salīdzināsim abu tālruņu specifikācijas un pēc tam salīdzināsim to dizainu, displejus, veiktspēju, akumulatora darbības laiku, kameras un audio veiktspēju. To sakot, sāksim.

Specs

Attiecīgi Google Pixel 7a vs OnePlus 12R

Ekrāna izmērs:
6,1 collas OLED displejs (90 Hz, HDR, 1000 nitu)
6,78 collu LTPO4 AMOLED displejs (izliekts, 120 Hz LTPO, HDR10+, 4500 niti)
Displeja izšķirtspēja:
2400 x 1080
2780 x 1264
SoC:
Google Tensor G2
Qualcomm Snapdragon 8 Gen 2
RAM:
8 GB (LPDDR5)
8 GB/16 GB (LPDDR5X)
Uzglabāšana:
128 GB (UFS 3.1)
128 GB/256 GB (UFS 3.1)
Aizmugurējās kameras:
64 MP (plats, f/1,9 apertūra, 0,8 um pikseļu izmērs, divu pikseļu PDAF, OIS), 13 MP (īpaši plats, f/2,2 diafragmas atvērums, 120 grādu FoV, 1,12 um pikseļu izmērs)
50 MP (f/1,8 diafragmas atvērums, 24 mm objektīvs, 1,0 um pikseļu izmērs, OIS, PDAF, lāzera AF), 8 MP (īpaši plats, f/2.2 apertūra, 16 mm objektīvs, 1,12 um pikseļu izmērs), 2 MP (makro, f/2.4 diafragma)
Priekšējās kameras:
13 MP (f/2,2 diafragmas atvērums, 1,12 um pikseļu izmērs)
16 MP (f/2,4 apertūra, 26 mm objektīvs, 1,0 um pikseļu izmērs)
Akumulators:
4385 mAh
5500 mAh
Uzlāde:
18 W vadu, 7,5 W bezvadu (iekļauts lādētājs)
100 W ar vadu (iekļauts lādētājs)
Izmēri:
152 x 72,9 x 9 mm
163,3 x 75,3 x 8,8 mm
Svars:
193,5 grami
207 grami
Savienojamība:
5G, LTE, NFC, Wi-Fi, USB Type-C, Bluetooth 5.3
Drošība:
Pirkstu nospiedumu skeneris zem displeja (optisks)
Pirkstu nospiedumu skeneris displejā (optiskais) un sejas skenēšana
OS:
Android 13 (jaunināms)
Android 14 ar OxygenOS 14
Cena:
$499+
$499+
Pirkt:
Google Pixel 7a (Amazon)
OnePlus 12R (labākais pirkums)

Google Pixel 7a vs OnePlus 12R: dizains

Kā redzat, abi uzņēmumi šeit izmantoja ļoti dažādas pieejas dizainam. Abi tālruņi ir izgatavoti no alumīnija un stikla, taču tie izskatās diezgan atšķirīgi. Pixel 7a ir plakans displejs un centrēta displeja kameras atvere. Tā ietvars ir diezgan plāns, bet apakšējais rāmis ir redzami biezāks nekā pārējais. No otras puses, OnePlus 12R ir izliekts displejs, kā arī centrēta displeja kameras atvere augšpusē, savukārt tā rāmji ir pat plānāki nekā Pixel 7a.

Abiem viedtālruņiem ir savas fiziskās pogas labajā pusē, taču ar atšķirīgu izvietojumu. Telefonā Pixel 7a barošanas/bloķēšanas poga atrodas virs skaļuma palielināšanas un samazināšanas pogām. OnePlus 12R viss ir otrādi, turklāt OnePlus 12R ir brīdinājuma slīdnis kreisajā pusē. Ja mēs tos apgriezīsim, tālrunī Pixel 7a pamanīsit kameras vizieri. Kameras vizieris iet no rāmja kreisās puses uz labo pusi, un tas ir pārklāts ar metālu. Tajā ir divas kameras, un tas diezgan daudz izvirzīts aizmugurē.

Savukārt OnePlus 12R aizmugurē ir apaļa kameras sala. Šī kameras sala atrodas augšējā kreisajā stūrī, un tajā ir iekļautas trīs kameras. Tas neizvirzās tik daudz kā Pixel 7a kameras vizieris. Pixel 7a ir ievērojami īsāks un šaurāks, taču tas ir arī nedaudz biezāks. Tas nav gluži pārsteidzoši, jo Pixel 7a ir daudz mazāks displejs.

Google viedtālrunis ir arī vieglāks par OnePlus 12R — gandrīz par 14 gramiem. Pixel 7a piedāvā IP67 ūdens un putekļu izturības sertifikātu, savukārt OnePlus 12R ir IP64 sertifikāts. Abi viedtālruņi ir ārkārtīgi slideni, tāpēc ir laba ideja izmantot futrāļus ar abiem. Tomēr rokā viņi jūtas pilnīgi atšķirīgi, galvenokārt to lieluma atšķirības dēļ.

Google Pixel 7a vs OnePlus 12R: displejs

Google Pixel 7a ir aprīkots ar 6,1 collas FullHD+ (2400 x 1080) OLED displeju. Šis panelis ir plakans, un tajā ir centrēts displeja kameras caurums. Tam ir 90 Hz atsvaidzes intensitāte, un tas atbalsta HDR saturu. Displeja malu attiecība šeit ir 20:9, savukārt Gorilla Glass 3 aizsargā Pixel 7a displeju.

OnePlus 12R

No otras puses, OnePlus 12R ir 6,78 collu 2780 x 1264 LTPO4 AMOLED panelis. Šis displejs ir izliekts, un tajā ir centrēts displeja kameras caurums. Tā atsvaidzes intensitāte palielinās līdz 120 Hz, taču tā ir adaptīva. Šis panelis var parādīt līdz pat 1 miljardam krāsu, un tas atbalsta HDR10+ saturu. Tiek atbalstīts arī Dolby Vision, savukārt šī displeja teorētiskais maksimālais spilgtums ir 4500 niti. Gorilla Glass Victus 2 aizsargā šo paneli.

Runājot par displejiem, OnePlus 12R ir nepārprotams uzvarētājs. Šis displejs ne tikai izskatās spilgtāks, bet arī asāks, un tam ir augstāks atsvaidzes intensitāte. Turklāt tā atsvaidzes intensitāte ir adaptīva, kas ir labs akumulatora darbības laikam, un arī OnePlus 12R panelis kļūst ievērojami spilgtāks nekā Pixel 7a. Google neizmantoja īpaši lielisku paneli Pixel 7a, un, lai arī tas nav slikts, tas nevar konkurēt ar OnePlus 12R displeju.

Google Pixel 7a vs OnePlus 12R: veiktspēja

Google Tensor G2 darbina Google Pixel 7a klausuli. Šajā tālrunī ir arī 8 GB LPDDR5 RAM un UFS 3.1 zibatmiņa. No otras puses, OnePlus 12R darbina Qualcomm Snapdragon 8 Gen 2 procesors. Tas ir arī aprīkots ar līdz 16 GB LPDDR5X RAM un UFS 3.1 zibatmiņu. Jaudas ziņā OnePlus 12R ir uzvarētājs

Snapdragon 8 Gen 2 ir ievērojami jaudīgāks procesors, savukārt OnePlus tālrunī izmantoja arī ātrāku RAM. Tomēr Tensor G2 ļoti labi darbojas ar Pixel 7a. Abi viedtālruņi veic lielisku ikdienas veiktspēju, lai gan ir vērts teikt, ka OnePlus 12R ir nedaudz gudrāks. Īpaši to pamanīsit ar intensīvu vairākuzdevumu veikšanu, lietotņu palaišanu un dažādiem intensīvākiem uzdevumiem.

Piemēram, runājot par spēlēm, OnePlus 12R ir daudz labāka izvēle. Tam ir ne tikai labāka ar veiktspēju saistīta aparatūra, bet arī OnePlus tālruņa iekšpusē ir iekļauta atbilstoša tvaika kamera. Palaižot grafiski intensīvas spēles, tas nesasilda tik daudz kā Pixel 7a, kā arī piedāvā labāku veiktspēju. Tensor G2 nav gluži spēļu mikroshēma. Tomēr lielākā daļa spēļu lieliski darbosies arī Pixel 7a. Turklāt, ja meklējat kādu no šiem tālruņiem, iespējams, ka neplānojat tos izmantot kā spēļu ierīces.

Google Pixel 7a vs OnePlus 12R: akumulators

Google vidējā diapazona akumulators iekšpusē ir 4385 mAh, savukārt OnePlus 12R ir 5500 mAh vienībā. OnePlus 12R ir patiesi liels akumulators pat tā izmēram. Tomēr atšķirība ir tik liela, jo Pixel 7a ir daudz mazāks displejs. Godīgi sakot, abiem šiem tālruņiem ir labs akumulatora darbības laiks. Mēs gaidījām, ka OnePlus 12R testos veiksies vēl labāk, ņemot vērā šī iepakojuma izmēru, taču tas bija pietiekami labs.

Abi šie tālruņi spēja darboties līdz pat 7 stundām ekrāna darbības laikā, lai gan, protams, atkarībā no tā, ko mēs darām. OnePlus 12R šajā ziņā bija konsekvents, savukārt Pixel 7a bieži lidoja zem šīs 7 stundu ekrāna darbības laika atzīmes. Ņemiet vērā, ka tajās dienās spēlēšana nebija daļa no mūsu lietojuma, bet viss pārējais bija gandrīz tāds. Ieskaitot daudz attēlu uzņemšanas, multivides patēriņa, e-pasta, ziņojumapmaiņas un tā tālāk. Tomēr lielāko daļu laika mēs izmantojām abas ierīces Wi-Fi tīklā, tāpēc ņemiet to vērā. Jūsu nobraukums, protams, var atšķirties.

Tagad, runājot par uzlādi. Google Pixel 7a atbalsta 18 W vadu un 7,5 W bezvadu uzlādi. No otras puses, OnePlus 12R atbalsta 100 W (80 W ASV) vadu uzlādi. OnePlus 12R var pilnībā uzlādēt mazāk nekā pusstundā, savukārt Pixel 7a pilnīgai uzlādei ir nepieciešams daudz ilgāks laiks. Vēl viena lieta, kas jāņem vērā, ir tā, ka atšķirībā no Pixel 7a OnePlus 12R kastē ir lādētājs.

Google Pixel 7a vs OnePlus 12R: kameras

Google Pixel 7a ietver 64 megapikseļu galveno kameru un 13 megapikseļu īpaši platu ierīci (120 grādu FoV). No otras puses, OnePlus 12R ir 50 megapikseļu galvenā kamera, 8 megapikseļu īpaši plata kamera un 2 megapikseļu makrokamera. Vispirms noņemsim šo makrokameru no ceļa. Iespējams, ka jūs to vispār neizmantosit. Ja apstākļi ir ideāli, varat iegūt izmantojamu attēlu. Tomēr lielākajā daļā gadījumu tas vienkārši ir pārāk mazs sensors, un šī kamera jums vispār nebūs noderīga.

Google Pixel 7a apskats AM AH 17
Google Pixel 7a

Tādējādi abos viedtālruņos ir galvenās un īpaši platās kameras. Abi šie tālruņi piedāvā labu kameras veiktspēju, lai būtu skaidrs. Lielākajai daļai cilvēku abi būs vairāk nekā pietiekami labi. Bildes tomēr ir dažādas. Pixel 7a ir tik kontrastains izskats, pie kā ir pieraduši cilvēki, kuri ir izmantojuši Pixel. Tas nemēģina būt īpaši precīzas krāsas, bet gan vienkārši nodrošināt vislabāko iespējamo fotoattēlu. Tas lieliski darbojas HDR apstākļos, labi darbojas vājā apgaismojumā, un tā īpaši platā kamera ļoti labi seko galvenās kameras krāsu profilam. Google attēlu apstrāde ir ļoti laba kombinācijā ar šo aparatūru.

Arī OnePlus 12R kopumā veic labu darbu. Attēli izskatās mazāk apstrādāti nekā Pixel 7a attēli, taču tie joprojām ir ļoti labi. Krāsas parasti ir precīzas, lai gan kamera dažādos scenārijos nav tik uzticama kā Pixel 7a. Salīdzinot ar Pixel 7a, īpaši platā šaušanas ierīce nav līdzvērtīga. Tomēr OnePlus 12R bieži var noklikšķināt uz labāka fotoattēla nekā Pixel 7a atkarībā no ainas. Tā nav viegla izvēle starp abiem, godīgi sakot.

Audio

Abos šajos viedtālruņos atradīsit stereo skaļruņu komplektu. Šie skaļruņi izklausās labi no abām pusēm, taču OnePlus 12R skaļruņi ir nedaudz skaļāki. Tomēr abi skaļruņu komplekti ir labi līdzsvaroti.

Tomēr nevienam no šiem diviem viedtālruņiem nav audio ligzdas. Viņiem ir C tipa porti, tāpēc varat tos izmantot, lai savienotu austiņas, izmantojot vadu. Ja vēlaties bezvadu savienojumus, abi tālruņi piedāvā Bluetooth 5.3.