Synopsys iegādājas Ansys par 35 miljardiem USD, iezīmējot jaunas inženierijas programmatūras lielvaras parādīšanos

Mikroshēmu projektēšanas programmatūras uzņēmums Synopsys otrdien paziņoja, ka plāno iegādāties Ansys 35 miljardu dolāru skaidras naudas un akciju darījumā, iezīmējot nozīmīgu attīstību inženiertehniskās programmatūras nozarē. Šis solis ir saistīts ar to, ka Synopsys līdzdibinātājs Ārts de Geuss tikai pirms divām nedēļām nodeva izpilddirektora pienākumus galvenajai operatīvajai amatpersonai Sassine Ghazi.

Ierosinātā iegāde ir ievērojama kā lielākā tehnoloģiju nozarē kopš Broadcom iegādājās VMware par 69 miljardiem ASV dolāru pagājušā gada novembrī. Darījums, kura vērtība ir USD 390,19 par akciju, ir par 29% lielāka nekā Ansys slēgšanas cena 2023. gada 21. decembrī, ziņoja Reuters.

Paziņojumā Synopsys prezidents un izpilddirektors Sassine Ghazi teica: “AI, silīcija izplatīšanas un programmatūras definētu sistēmu megatrends prasa lielāku skaitļošanas veiktspēju un efektivitāti, ņemot vērā pieaugošo, sistēmisko sarežģītību. Apvienojot Synopsys nozarē vadošos EDA risinājumus ar Ansys pasaules līmeņa simulācijas un analīzes iespējām, mēs varēsim nodrošināt holistisku, jaudīgu un nemanāmi integrētu silīcija-sistēmu pieeju inovācijai, lai palīdzētu maksimāli palielināt tehnoloģiju pētniecības un attīstības komandu iespējas visās jomās. plašs nozaru klāsts.”

Ghazi piebilda: “Šis ir loģisks nākamais solis mūsu veiksmīgajai septiņu gadu partnerībai ar Ansys, un es ceru uz ciešu sadarbību ar Ajei un talantīgo Ansys komandu, lai realizētu šīs kombinācijas priekšrocības mūsu klientiem, akcionāriem un darbiniekiem. ”

Vēl 22. decembrī Reuters izplatīja ziņas, ka Synopsys apspriežas par Ansys iegādi. Izrādās, ka Ansys bija sācis apsvērt iespēju veikt pārdošanu iepriekšējā gada beigās, ko izraisīja projektēšanas programmatūras uzņēmuma Cadence Design Systems (CDNS.O) interese, par ko dalījās iekšējie, kas pārzina situāciju.

Ansys, kuras vēsture aptver vairāk nekā piecus gadu desmitus, specializējas simulācijas programmatūrā, ko izmanto dažādās nozarēs, sākot no aviācijas un aizsardzības līdz automobiļiem un enerģētikai. Tās produkti konkurē ar Autodesk Fusion 360, AutoCAD un Dassault Systemes Solidworks. No otras puses, Synopsys, kas dibināta 1986. gadā, nodrošina mikroshēmu projektēšanas programmatūru lielākajiem ražotājiem, piemēram, Intel, AMD un Nvidia.

“Kopš pirmsākumiem pirms 37 gadiem Synopsys ir bijis inovāciju pionieris, kas ir galvenais pasaules mainīgajos pusvadītāju sasniegumos skaitļošanas, tīklošanas un mobilitātes jomā, un tagad tas nodrošina jaunu “pervazīvās inteliģences” ēru,” sacīja Ārts de Geuss, izpilddirektors un vadītājs. Synopsys dibinātājs. “Spēku apvienošana ar Ansys, uzņēmumu, kuru mēs labi pazīstam no mūsu ilggadējās partnerības, ir jaunākais piemērs tam, kā Synopsys joprojām ir priekšgalā. Mūsu valde un vadības komanda rūpīgi izvērtēja mūsu galvenās stratēģiskās iespējas, kā vadīt un uzvarēt šajā strauji augošajā jaunajā elektronikas un sistēmu dizaina vilnī. Tehnoloģiju paplašināšanas komanda ar Ansys ir ideāls, vērtību vairojošs solis mūsu uzņēmumam, mūsu akcionāriem un novatoriskajiem klientiem, kurus apkalpojam.

Iegāde tiek uzskatīta par stratēģisku soli, lai apvienotu Synopsys pusvadītāju elektroniskās projektēšanas automatizācijas (EDA) rīkus ar Ansys simulācijas un analīzes portfeli. Uzņēmumi jau bija sadarbojušies 2017. gadā, lai piedāvātu risinājumus mikroshēmu dizaineriem.

Paredzams, ka darījums uzlabos Synopsys koriģētos ienākumus otrajā pilnajā gadā pēc slēgšanas, un darījumu paredzēts pabeigt 2025. gada pirmajā pusē. Ja radīsies īpaši apstākļi, kas novedīs pie darījuma izbeigšanas, piemēram, pretmonopola šķēršļi, Synopsys maksātu Ansys izbeigšanas maksu 1,5 miljardu ASV dolāru apmērā. Ja Ansys izvēlēsies citu izcilu piedāvājumu, tas būtu parādā Synopsys USD 950 miljonus.