Stellantis iepazīstina ar “Virtual Cockpit”, revolucionāru tehnoloģiju, kas samazina automašīnas izstrādes laiku no mēnešiem līdz tikai dienai

Stellantis, pasaulē trešais lielākais autoražotājs pēc pārdošanas apjoma, ir guvis ievērojamu izrāvienu automašīnu sistēmu ātrā prototipu izstrādē. Otrdienas paziņojumā uzņēmums atklāja “virtuālās kabīnes” izstrādi, kas ļauj vienas dienas laikā izveidot un pārbaudīt jaunas automašīnu vadības ierīču un sistēmu versijas, kas iepriekš ilga vairākus mēnešus. Šis sasniegums ir iespējams, izmantojot Amazon skaitļošanas jaudu un iekļaujot BlackBerry tehnoloģiju.

Saskaņā ar Reuters ziņojumu, Stellantis tagad var ģenerēt “reālistiskas automašīnas vadības ierīču un sistēmu virtuālās versijas, atdarinot to uzvedību reālā automašīnā, neprasot izmaiņas galvenajā programmatūrā”. Šī racionalizētā pieeja ir krasi samazinājusi izstrādes laiku, dažos gadījumos samazinot to līdz 24 stundām.

2022. gadā Stellantis apvienoja spēkus ar Amazon, izmantojot Amazon Web Services, lai izveidotu programmatūras funkcijas saviem transportlīdzekļiem un nodrošinātu regulārus atjauninājumus bezvadu režīmā.

“Izmantojot mūsu virtuālo kabīni, mēs radikāli mainām ne tikai mūsu pieeju, bet arī mūsu piegādātāju un nozares partneru pieeju,” teikts Stellantis programmatūras direktora Īva Bonefonta paziņojumā. “Mēs varam tuvoties mūsu klientu vajadzībām, izmantojot šo tehnoloģiju ar ātrākiem izstrādes cikliem.”

Izmantojot BlackBerry izstrādātos rīkus, Stellantis piebilda, ka tā virtuālā platforma samazina atšķirību starp sistēmām, kas darbojas “mākonī” un faktiskajā aparatūrā. BlackBerry, Kanādas tehnoloģiju uzņēmums, kas sākotnēji koncentrējās uz aparatūru un ierīcēm, ir novirzījis savu uzmanību uz uzņēmuma programmatūru un kiberdrošību.

Stellantis sacīja, ka virtuālā platforma “nepiedāvā maz vai vispār nav atšķirību starp sistēmām, kas darbojas mākonī, salīdzinot ar reālo aparatūru”.

Stellantis arī minēja spēju paātrināt klientu atsauksmes par konkrētu zīmolu un transportlīdzekli, ļaujot viņiem ieviest reāllaika izmaiņas, lai uzlabotu vadītāja pieredzi.

Mēs apskatījām Stellantis pagājušā gada beigās pēc tam, kad autoražotājs ieguldīja 1,6 miljardus USD Ķīnas EV starta uzņēmumā Leapmotor, lai palielinātu savu klātbūtni Ķīnas elektrisko transportlīdzekļu (EV) tirgū.

Stellantis, kuras galvenā mītne atrodas Amsterdamā, ir daudznacionāla automobiļu ražošanas korporācija, kas radusies, apvienojoties Itālijas un Amerikas konglomerātam Fiat Chrysler Automobiles un Francijas PSA grupai. Tas ir pasaulē ceturtais lielākais autoražotājs pēc pārdošanas apjoma, un tas seko Toyota, Volkswagen grupai un Hyundai Motor Group.