Stellantis iegulda Francijas nātrija jonu akumulatoru uzņēmumā Tiamat, lai veicinātu savu EV virzību

Pasaulē trešais lielākais autoražotājs Stellantis piektdien paziņoja par savu ieguldījumu Francijas nātrija jonu akumulatoru uzņēmumā Tiamat, kas ir daļa no plašākiem centieniem dažādot savu portfeli un palielināt elektrisko transportlīdzekļu ražošanu, vienlaikus samazinot atkarību no ierobežotajiem resursiem.

Lai gan precīza Stellantis ieguldījumu summa joprojām netiek atklāta, tā ir daļa no sākotnējās līdzekļu vākšanas kārtas, kuras kopējais apjoms Tiamat sasniedza 150 miljonus eiro. Šie līdzekļi daļēji tiks izmantoti, lai Francijas ziemeļos izveidotu jaunu akumulatoru rūpnīcu, kas, domājams, dos ievērojamu ieguldījumu elektrisko transportlīdzekļu piegādes ķēdē, ziņo Reuters.

Tiamat, kas izveidojās no Francijas Valsts zinātniskās pētniecības institūta CNRS 2017. gadā, lepojas ar spēju ražot konkurētspējīgas baterijas, neizmantojot litiju, metālu, kas ir ļoti pieprasīts globālā elektrifikācijas pieauguma dēļ.

Tā vietā starta uzņēmums izmanto nātriju, kas ir bagātīgāks resurss. Tiamat akumulatori ir ne tikai ekonomiski izdevīgi, bet arī pielāgoti mazākiem transportlīdzekļiem. Piedāvājot mazāku nobraukumu salīdzinājumā ar litija akumulatoriem, Tiamat to kompensē ar ātrāku uzlādes jaudu.

Herve Beuffe, Tiamat izpilddirektors, sacīja, ka jaunās akumulatoru rūpnīcas mērķis ir līdz 2026. gadam sasniegt sākotnējo jaudu 0,7 gigavatstundu apmērā un līdz 2029. gadam to palielināt līdz 5 gigavatstundām. Tas atbilst Stellantis Dare Forward 2030. stratēģiskais plāns, kas paredz oglekļa neitralitāti līdz 2038. gadam.

Neds Kuriks, Stellantis inženierzinātņu un tehnoloģiju direktors, uzsvēra ilgtspējīgu un pieejamu akumulatoru iespēju izpētes nozīmi, izmantojot viegli pieejamus izejmateriālus. Šis solis uzsver Stellantis apņemšanos ieņemt vadošo lomu EV ainavā un saskaņoties ar globālajiem ilgtspējības mērķiem.

“Jaunu iespēju izpēte ilgtspējīgākām un pieejamākām baterijām, kurās tiek izmantoti plaši pieejami izejmateriāli, ir mūsu stratēģiskā plāna Dare Forward 2030 ambīciju galvenā daļa, kas ļaus mums līdz 2038. gadam sasniegt nulles oglekļa neto,” sacīja Neds Kuriks, Stellantis galvenais inženieris Tehnoloģiju darbinieks. “Mūsu klienti pieprasa bezemisiju transportlīdzekļus, kas piedāvā stabilu braukšanas diapazonu, veiktspēju un pieņemamu cenu. Šī ir mūsu Ziemeļzvaigzne, jo Stellantis un tā partneri šodien strādā, lai izstrādātu revolucionāras tehnoloģijas nākotnei.

Pāreja uz elektrisko piedziņu ir būtisks elements Stellantis Dare Forward 2030 plānā, kas ietver 100% vieglo automobiļu akumulatoru elektrisko transportlīdzekļu (BEV) pārdošanas sadalījumu Eiropā un 50% kombināciju Amerikas Savienotajās Valstīs līdz 2030. gadam. Lai sasniegtu šos mērķus. , Stellantis nodrošina aptuveni 400 GWh akumulatoru jaudu un ir ceļā uz to, lai līdz 2038. gadam kļūtu par bezoglekļa korporāciju.

Atbalstot šos mērķus, Stellantis ir nodrošinājis EV izejmateriālu piegādi līdz 2027. gadam un iegulda alternatīvās enerģijas uzglabāšanas tehnoloģijās, tostarp cietvielu akumulatoros un litija-sēra ķīmijā papildus nātrija jonu baterijām ar Tiamat. Tiek prognozēts, ka jaunās gigarūpnīcas Francijas ziemeļos līdz 2026. gadam būs 0,7 gigavatstundu jauda, ​​kas līdz 2029. gadam, iespējams, palielināsies līdz 5 GWh.

Stellantis, kuras galvenā mītne atrodas Amsterdamā, ir daudznacionāla automobiļu ražošanas korporācija, kas radusies, apvienojoties Itālijas un Amerikas konglomerātam Fiat Chrysler Automobiles un Francijas PSA grupai. Tas ir pasaulē ceturtais lielākais autoražotājs pēc pārdošanas apjoma, un tas seko Toyota, Volkswagen grupai un Hyundai Motor Group.