Stablecoin startup Circle konfidenciāli iesniedz ASV IPO

Uzņēmums Circle Internet Financial, kas ir USDC stabilās monētas pamatā, sper jaunu iespēju kļūt par publisku uzņēmumu. Circle ceturtdien paziņoja, ka ir konfidenciāli iesniegusi pieteikumu ASV sākotnējam publiskajam piedāvājumam (IPO), kas ir daļa no savas stratēģijas publiskošanai. Neskatoties uz pieteikuma “konfidenciālo” raksturu, Circle izdeva paziņojumu presei, nodrošinot zināmu publisku redzamību.

IPO specifika, piemēram, pārdodamo akciju skaits un piedāvātais cenu diapazons, paziņojumā netika atklāts. Bostonas firmai, kas ir atzīta par USDC emitentu, kas ir otra lielākā stabilā monēta pēc Tether, kas ir piesaistīta ASV dolāram, pašlaik apgrozībā ir USDC vairāk nekā 25 miljardu USD vērtībā.

Paredzams, ka IPO turpināsies, tiklīdz Vērtspapīru un biržu komisija (SEC) būs pabeigusi pārskatīšanas procesu, kas ir atkarīgs no tirgus un citiem apstākļiem, kā norādījis uzņēmums, ziņo Reuters. Ziņas par IPO pienāk tieši tad, kad kriptovalūtu tirgus piedzīvo atdzimšanu pēc tam, kad SEC vakar apstiprināja Bitcoin Spot ETF.

Iepriekš 2022. gada darījumā, kas tika novērtēts 9 miljardu dolāru apmērā, Circle šo darījumu pārtrauca 2022. gada decembrī. Neraugoties uz neveiksmi, Circle izpilddirektors Džeremijs Alairs pauda sarūgtinājumu, taču atkārtoti uzsvēra uzņēmuma nodomu publiskot.

USDC ieņem otrās lielākās stabilās monētas un septītās lielākās kriptovalūtas pozīciju kopumā, pamatojoties uz datiem no kriptovalūtu tirgus izsekotāja CoinGecko. Šie žetoni ir nodrošināti ar naudu un tās ekvivalentiem, tostarp īstermiņa Valsts kases obligācijām.

USDC žetonu apgrozībā esošais piedāvājums pašlaik ir aptuveni 25 miljardi USD, kas ir samazinājums no maksimālā līmeņa virs USD 56 miljardiem 2022. gada vidū, kā ziņoja CoinGecko.

Stabilās monētas, piemēram, Circle’s USDC, ir ieguvušas popularitāti kriptovalūtu tirgotāju vidū, kas meklē drošu patvērumu tirgus nestabilitātes apstākļos. Atšķirībā no tradicionālajām kriptovalūtām, piemēram, Bitcoin un Ether, stabilās monētas piedāvā stabilāku vērtību, jo tās ir piesaistītas reālās pasaules valūtām, piemēram, dolāram.