Squarespace kļūs privāts, noslēdzot 6,9 miljardu dolāru skaidras naudas darījumu ar privātā kapitāla uzņēmumu Permira

Gandrīz gadu pēc Google domēna reģistratūras uzņēmuma iegādes par 180 miljoniem ASV dolāru, Squarespace šodien paziņoja, ka kļūst privāts, noslēdzot 6,9 miljardu dolāru skaidras naudas darījumu ar globālo privātā kapitāla uzņēmumu Permira.

Pirmdienas paziņojumā Squarespace norādīja, ka pāreja uz privāto sektoru sniegs uzņēmumam lielāku elastību un resursus, lai ieguldītu, lai pēc darījuma pabeigšanas uzņēmēji varētu veidot labākus tiešsaistes zīmolus un vieglāk veikt darījumus ar klientiem.

Saskaņā ar darījumu Squarespace akcionāri saņems 44,00 USD par akciju skaidrā naudā, kas padara visu darījumu vairāk nekā 6,6 miljardus USD, pamatojoties uz pašu kapitāla vērtību, un aptuveni 6,9 miljardus USD, pamatojoties uz uzņēmuma vērtību. Šajā cenā ir iekļauta prēmija aptuveni 29% apmērā salīdzinājumā ar Squarespace vidējo tirdzniecības cenu pēdējo 90 dienu laikā un 15% prēmija salīdzinājumā ar tās noslēguma akciju cenu 38,19 USD NYSE 2024. gada 10. maijā.

Saskaņā ar līguma nosacījumiem Squarespace dibinātājs Entonijs Kasalena turpinās pildīt Squarespace izpilddirektora un valdes priekšsēdētāja pienākumus un vadīt uzņēmumu visos tā darbības aspektos, kā arī Squarespace pašreizējo vadības komandu, kas, domājams, turpinās pildīt savus pienākumus pēc darījuma slēgšana, Squarespace teikts ziņu izlaidumā.

“Squarespace jau vairāk nekā divus gadu desmitus ir bijis pakalpojumu sniegšanas priekšgalā uzņēmumiem, kuri vēlas nostiprināties tiešsaistē. Mēs esam priecīgi turpināt būvēt uz šī pamata un paplašināt savu piedāvājumu nākamajos gados,” sacīja Entonijs Kasalēna, Squarespace dibinātājs un izpilddirektors. “Mēs esam priecīgi sadarboties ar Permira šajā jaunajā mūsu ceļojuma posmā kopā ar mūsu esošajiem ilgtermiņa investoriem General Atlantic un Accel, kuri stingri tic Squarespace nākotnei.”

Deivids Erlongs, Permira partneris, teica: “Squarespace ir izveidojis atšķirīgu un globāli atpazīstamu radošo zīmolu un neticamu, uz dizainu balstītu rīku platformu, kas ļauj uzņēmējiem un mazajiem uzņēmumiem izveidot un paplašināt savu klātbūtni tiešsaistē. Kā uzņēmums ar ilgu pieredzi vadošo interneta platformu un tehnoloģiju atbalstam, kas ļauj MVU konkurēt globālā mērogā, mēs ar prieku sadarbojamies ar Entoniju un viņa komandu, lai atbalstītu uzņēmumu tā visa potenciāla atrašanā.

Endrjū Jangs, Permira partneris, piebilda: “Squarespace ekosistēma nodrošina MVU plašu piedāvājumu — no pieprasījuma ģenerēšanas līdz jaudīgiem maksājumu risinājumiem, kas visi ir nemanāmi saistīti ar intuitīvu GenAI. Mēs piekrītam Entonijam un komandas vīzijai turpināt ieguldīt šajos rīkos, lai palīdzētu klientiem augt.

Antons Levijs, Global Technology priekšsēdētājs, General Atlantic līdzpriekšsēdētājs un rīkotājdirektors, sacīja: “Mēs esam lepni, ka esam atbalstījuši Squarespace vairāk nekā desmit gadus, jo Entonijs un komanda ir izveidojuši un paplašinājuši ļoti īpašu un ilgstošu biznesu. Mēs ceram kļūt par daļu no uzņēmuma nākamā izaugsmes posma.

Gaidāmā darījuma dēļ Squarespace paziņoja, ka tā vairs nerīkos iepriekš izsludināto Investoru dienu, kas paredzēta 2024. gada 15. maijā.

2023. gada jūnijā Squarespace, uz dizainu balstīta platforma, kas palīdz uzņēmējiem tiešsaistē veidot zīmolus un uzņēmumus, iegādājās Google domēna biznesu darījumā, kura vērtība ir 180 miljoni ASV dolāru, un JPMorgan Chase nodrošināja finansējumu daļai pirkuma.