Sony atbalstītais skaitļošanas jaunuzņēmums Raspberry Pi ir paredzēts publiskai debijai ar IPO Londonā

Apvienotajā Karalistē bāzētais skaitļošanas jaunuzņēmums Raspberry Pi plāno publiski debitēt ar sākotnējā publiskā piedāvājuma (OPO) kotēšanu Londonas Fondu biržā. Iesniegumā starta uzņēmums, kas ražo miniatūras viena plates datorus, paziņoja, ka plāno publicēt reģistrācijas dokumentu kā daļu no IPO procesa, lai sniegtu visaptverošu ieskatu savā uzņēmējdarbībā.

IPO sniedz iespēju Raspberry Pi fondam, uzņēmuma lielākajam akcionāram un labdarības organizācijai, kas nodarbojas ar datorzinātņu izglītības veicināšanu, stiprināt savu apņemšanos dot iespēju jauniem prātiem ar skaitļošanas palīdzību, kā to paudis Raspberry Pi izpilddirektors un dibinātājs Ebens Aptons.

Raspberry Pi ir slavens ar savu ikonisko kompakto viena borta datoru līniju, kas ir aptuveni kredītkartes izmēra, un tiek izmantota neskaitāmās lietojumprogrammās, sākot no augstkalnu baloniem līdz miniatūrām zemūdenēm. Uzņēmums bauda Japānas plaša patēriņa elektronikas giganta Sony un britu mikroshēmu dizainera Arm atbalstu.

IPO ir liels Londonas Fondu biržas ieguvums laikā, kad tā cenšas piesaistīt strauji augošus tehnoloģiju uzņēmumus. Pēdējā gada laikā vairākas lielas Apvienotās Karalistes tehnoloģiju firmas ir izvēlējušās Ņujorku, nevis Londonu saviem publiskajiem sarakstiem.

Trieciens notika 2023. gada septembrī, kad britu mikroshēmu dizainers Arms izvēlējās kotēties Ņujorkas Nasdaq biržā, tādējādi būtiski kavējot Londonas centienus piesaistīt lielus tehnoloģiju biržas. Pavisam nesen Sunday Telegraph ziņoja par pieaugošo spiedienu uz Lielbritānijas mazumtirdzniecības tehnoloģiju pionieri Ocado, lai tas pārceltu savu biržu no Londonas uz Ņujorku.

Otrdienas Sky News ziņojumi liecina, ka Klarna sliecas uz Ņujorku kā savu iecienītāko IPO norises vietu 2025. gada sākumā plānotajam publiskajam piedāvājumam. Tomēr Klarna pārstāvis atteicās komentēt IPO vietu, ziņoja CNBC.

2012. gadā dibināja Ebens Aptons. Robs Mulinss un Džeks Lengs ar misiju demokratizēt skaitļošanu jauniešiem, Raspberry Pi sākotnēji iekaroja hobiju un pedagogu vidū. Laika gaitā tas ir kļuvis par nozīmīgu uzņēmumu, līdz šim pārdodot 60 miljonus vienību 70 valstīs. Aptuveni 72% no vienību pārdošanas apjoma rodas no komerciāliem klientiem, kas integrē savus produktus rūpnieciskajos apstākļos vai patērētāju ierīcēs.

Papildus IPO starta darbība ir arī rentabla. Fiskālajā gadā, kas beidzās 2023. gada decembrī, Raspberry Pi ziņoja par ieņēmumiem 265,8 miljonu ASV dolāru apmērā, kam pievienota koriģētā peļņa pirms procentiem, nodokļiem, nolietojuma un amortizācijas (EBITDA) 43,5 miljonu ASV dolāru apmērā.