SolarDuck paceļas ar 15 miljonu eiro finansējuma palielinājumu, lai veicinātu jūras peldošās saules enerģijas attīstību

Solar Duck, Nīderlandes un Norvēģijas tīro tehnoloģiju jaunuzņēmums, ir piesaistījis papildu finansējumu 15 miljonu eiro apmērā, lai veicinātu savas jūras peldošās saules enerģijas tehnoloģijas attīstību. Finansējumu nodrošina esošie un jauni investori, tostarp starptautisks konsorcijs, kurā ietilpst Katapult Ocean, Green Tower, Energy Transition Fund Rotterdam un Invest-NL.

Jaunākais finansējums iezīmē nozīmīgu pavērsienu, ļaujot uzņēmumam paplašināt savu klātbūtni jūras peldošās saules enerģijas nozarē, uzsākt mūsu pirmos komerciālos projektus un turpināt atbalstīt savu ambiciozo mērķi līdz 2030. gadam izvietot vairāk nekā 1 GW jūrā ražotas saules enerģijas. .

Solar Duck arī izmantos jauno kapitāla infūziju, lai nostiprinātu savas pozīcijas ārzonas saules enerģijas telpā, uzsāktu komerciālus projektus un turpinātu pilnveidot savu tehnoloģiju, lai paplašinātu savu darbību pasaules tirgos.

Tā kā pasaule kļūst arvien elektrificētāka un pārpildīta ar cilvēkiem, atklātas zemes atrašana enerģētikas projektiem kļūst arvien sarežģītāka. Šeit SolarDuck tehnoloģija iedarbojas. SolarDuck tehnoloģija ir daudzpusīga. To var izmantot kā atsevišķu jūras peldošu saules enerģijas fermu reģionos ar bagātīgu saules gaismu, bet ierobežotiem vēja resursiem.

Turklāt SolarDuck tehnoloģija var pastāvēt līdzās jūras vēja iekārtām, kā par piemēru liecina gaidāmais projekts Nīderlandes Ziemeļjūrā. Galvenais mērķis ir aizstāt tradicionālos uz fosilo kurināmo balstītos enerģijas avotus, piemēram, ogļu spēkstacijas un dīzeļģeneratorus, nodrošinot ilgtspējīgu alternatīvu salām, jūras iekārtām un pat veselām valstīm.

SolarDuck, kas atrodas Nīderlandē un Norvēģijā, ir tīro tehnoloģiju jaunuzņēmums, kura mērķis ir laist tirgū pasaules klases peldošo saules enerģijas risinājumu. Tās misija ir elektrificēt pasauli, līdz 2030. gadam ieviešot 1 gigavatu (GW) atjaunojamās enerģijas, izmantojot mūsu atšķirīgo un patentēto tehnoloģiju.

Komentējot finansējumu, SolarDuck līdzdibinātājs un izpilddirektors Koens Burgers sacīja: “Mēs esam priecīgi, ka esam nodrošinājuši šo jaunāko finansējuma kārtu. SolarDuck ievieš jaunu enerģijas ražošanas līdzekļu klasi. Pieaugot pieprasījumam, jūrā peldošā saules enerģija piedāvā reālus solījumus mūsu energoapgādes dekarbonizācijai. Šī veiksmīgā finansējuma kārta nodrošina mums līdzekļus, lai turpinātu gan mūsu komandas, gan tehnoloģiju attīstību un ieviešanu.

Tikmēr SolarDuck jau lepojas ar ievērojamu projektu līniju, kuras kopējais apjoms pārsniedz 3,5 GWp, un projekti ir nodrošināti vairākās valstīs. Konkrēti, uzņēmums sadarbojas ar RWE 5 MW demonstrācijas projektā Hollandse Kust West VII jūras vēja parkā, kas pēc pabeigšanas būs lielākā hibrīda peldošā saules elektrostacija. Citi projekti ietver Japānas pirmo jūras peldošo saules elektrostaciju Tokijas līcī un sadarbību ar TNB Renewables Malaizijā. Pirms šīm iniciatīvām SolarDuck gatavojas nākamā gada sākumā uzsākt savu ārzonas demonstrācijas projektu ar nosaukumu “Merganser”, kas paredzēts uzstādīšanai un testēšanai Nīderlandes Ziemeļjūrā.

Katapult Ocean izpilddirektors Jonas Svegaarden saka: “Mēs esam ļoti priecīgi paziņot par mūsu palielinātajām investīcijām SolarDuck un atbalstīt viņu nākamo izaugsmes posmu. Lai izmantotu zilās izaugsmes iespēju, mums arī jācenšas veidot ārzonas. SolarDuck ir jauna okeāna infrastruktūras kategorija, kurai ir potenciāls atraisīt ievērojamus resursus globālajam atjaunojamās enerģijas veidam un nodrošināt uzlabotu ekonomiku esošajiem ārzonas atjaunojamajiem resursiem. Katapult Ocean ir bijis uz klāja kopš SolarDuck pirmsākumiem.

Riks Aalders, Green Tower rīkotājdirektors piekrīt šim viedoklim, sakot: “Mēs esam stingri pārliecināti, ka, lai paātrinātu enerģijas pāreju, ir jāizstrādā dažādu tehnoloģiju kombinācija, lai apmierinātu dažādu ģeogrāfisko reģionu vajadzības, kurām visām ir savas īpatnības. SolarDuck piedāvā unikālu papildinājumu esošajam enerģijas klāstam, kas pavērs milzīgu potenciālu turpmākai atjaunojamās enerģijas izaugsmei gan ar atsevišķu projektu palīdzību, gan kopā ar jūras vēja enerģiju. Green Tower ir gandarīts, ka turpina būt daļa no šī ceļojuma kopā ar SolarDuck komandu.