SoftBank dibinātājs vēlas piesaistīt 100 miljardus USD AI mikroshēmu iniciatīvai, lai apstrīdētu Nvidia AI mikroshēmas dominējošo stāvokli

Tiek ziņots, ka SoftBank dibinātājs un izpilddirektors cenšas piesaistīt satriecošus USD 100 miljardus jaunam AI mikroshēmu uzņēmumam, kas potenciāli varētu apstrīdēt Nvidia dominējošo stāvokli šajā nozarē, ziņo Bloomberg, atsaucoties uz avotiem, kas ir tuvu šim jautājumam.

Projekts, kura kodētais nosaukums ir “Project Izanagi”, pēc dievības japāņu mitoloģijā, cenšas izveidot īpašu AI mikroshēmu uzņēmumu, kas potenciāli varētu izjaukt Nvidia dominējošo stāvokli šajā jomā. Tā plāno ne tikai izstrādāt progresīvus AI procesorus, bet arī piegādāt būtiskus pusvadītājus, kas nepieciešami mākslīgā intelekta lietojumprogrammām.

Avoti, kas ir pazīstami ar šo lietu, aģentūrai Bloomberg teica, ka SoftBank plāno ieguldīt projektā 30 miljardus dolāru, bet papildu 70 miljardus dolāru, iespējams, iegūs no Tuvo Austrumu iestādēm. Tomēr ziņojuma sniegšanas laikā no SoftBank nebija oficiāla apstiprinājuma par šiem plāniem.

“Dēls plāno izveidot uzņēmumu, kas varētu papildināt mikroshēmu projektēšanas vienību Arm Holdings Plc un ļaut miljardierim uzbūvēt mākslīgā intelekta mikroshēmu spēkstaciju,” sacīja cilvēki, kuri pieprasīja anonimitāti, jo diskusijas joprojām ir privātas. Vienā no scenārijiem, kas tiek izskatīti, SoftBank nodrošinātu 30 miljardus ASV dolāru, un 70 miljardus dolāru, iespējams, nāktu no iestādēm Tuvajos Austrumos, sacīja viens no cilvēkiem,” ziņoja Bloomberg.

Saskaņā ar Londonas biržu grupas (LSEG) datiem Japānas konglomerātam jau pieder aptuveni 90% britu mikroshēmu dizainera Arm īpašumtiesību. Šī mēneša sākumā SoftBank finanšu direktors Yoshimitsu Goto uzsvēra Arm pieaugošo nozīmi mākslīgā intelekta (AI) jomā. Goto iepriekš SoftBank uzņēmumu grupā Armu ir nodēvējis par “kodola kodolu”, uzsverot tā galveno lomu to darbībā.

Tikmēr Project Izanagi mērķis ir papildināt SoftBank esošo stabilitāti mikroshēmu nozarē, piederot Arm Holdings, kas ir nozīmīgs procesoru arhitektūras dizaina spēlētājs. Joprojām nav skaidrs, vai projektā Izanagi izstrādātie AI procesori izmantos Arm tehnoloģijas. Šī nenoteiktība varētu ietekmēt arī Arm iniciatīvas izveidot atsauces mikroshēmu dizainus dažādiem skaitļošanas uzdevumiem. Svarīgi, ka projekts Izanagi atšķiras no jebkādas sadarbības ar OpenAI.

Masayoshi Son plāno projektu Izanagi kā galveno spēlētāju mākslīgā vispārējā intelekta (AGI) attīstībā, pārspējot cilvēka intelektu. Projekta panākumi ir atkarīgi ne tikai no tehnoloģiskiem sasniegumiem, bet arī no milzīgā finansiālā atbalsta, ko tas cenšas nodrošināt. Lai gan SoftBank ir bijusi drosmīgu ieguldījumu vēsture, tik nebijušu summu piesaistīšana mikroshēmu nozarē rada ievērojamas problēmas.

Ja projekts Izanagi būs veiksmīgs, tas varētu pārveidot AI attīstības ainavu, paātrinot virzību uz AGI. Tomēr, lai sasniegtu šo mērķi, būs jāpārvar daudzi šķēršļi, tostarp tehniskas sarežģītības, finansiāla nenoteiktība un milzīga konkurence no tādiem pazīstamiem spēlētājiem kā Nvidia.

Nvidia pašlaik ieņem dominējošu stāvokli mākslīgā intelekta (AI) grafisko karšu tirgū, un tiek lēsts, ka tirgus daļa ir 92%. Uzņēmums ir piedzīvojis ievērojamu izaugsmi, kas pēdējā gada laikā pieauga par 230%. Tomēr, neskatoties uz savu cietoksni, Nvidia tagad saskaras ar potenciālu konkurenci no citiem tehnoloģiju milžiem.

Sacensībās, lai nodrošinātu rīkus, kas nepieciešami plaukstošajam AI mikroshēmu tirgum, galvenie spēlētāji sacenšas par daļu no darbības. Izanagi parādīšanās, ko atbalsta ievērojams finansējums, cīņā ievieš vēl vienu milzīgu sāncensi. Tā kā mākslīgā vispārējā intelekta (AGI) meklējumi lielā mērā ir atkarīgi no skaitļošanas jaudas mērogošanas, šiem jaunajiem uzņēmumiem varētu būt izšķiroša nozīme, lai novērstu paredzēto mikroshēmu trūkumu, kas varētu kavēt progresu.

Plašākā kontekstā SoftBank interese par mikroshēmu tehnoloģiju uzsver tās daudzveidīgo portfeli, kas aptver telekomunikācijas, interneta pakalpojumus, finanses un ieguldījumus daudzos jaunuzņēmumos.

SoftBank, kas dibināta 1981. gadā, ir kļuvusi par globālu lielvaru, kurā ir nozīmīgas līdzdalības tādos uzņēmumos kā Arm Holdings, Alibaba, Uber un daudzos citos. Masayoshi Son jaunākais uzņēmums Project Izanagi norāda uz uzņēmuma nerimstošo tiekšanos pēc inovācijām un tā ambīciju veidot tehnoloģiju nākotni.