Snapchat paziņo par atlaišanu ietekmē 10% no kopējā darbaspēka

Šķiet, ka tehnoloģiju nozares atlaišana drīz neapstāsies. Un Snapchat tikko paziņoja par atlaišanu. Tā mātes uzņēmums Snap Inc. vērtspapīru dokumentācijā norādīja, ka atlaidīs 10% no kopējā darbaspēka. Vissvarīgākais ir tas, ka šī ir trešā uzņēmuma atlaišanas kārta pēdējā laikā, tostarp 20% samazinājums 2022. gadā un 3% samazinājums pagājušajā gadā.

Snapchat atlaišana skars vairāk nekā 500 darbiniekus

Saskaņā ar ziņojumu no Daudzveidība2023. gada 3. ceturkšņa beigās uzņēmumā Snap bija aptuveni 5367 darbinieki. Tādējādi nesenā Snapchat atlaišana ietekmēs aptuveni 540 darbiniekus. Lai gan konkrēta informācija par ietekmētajiem amatiem vai departamentiem ir ierobežota, var droši pieņemt, ka Snap koncentrējas uz jomām, kas nesniedz pietiekamu ieguldījumu viņu peļņas gūšanā. Atbildot uz to, Snap plāno atvēlēt līdz 75 miljoniem USD atlaišanas atlaišanai un ar to saistītajiem izdevumiem.

Proti, Snap akcijas pieauga par vairāk nekā 2%, pirms akciju tirgus atvērās pēc paziņojuma. Tajā pašā piezīmē, Snap izpilddirektoram Evanam Spiegelam ir lieli plāni nākamajam gadam. Uzņēmuma mērķis ir palielināt ikdienas lietotāju skaitu par aptuveni 17%, palielināt ieņēmumus no reklāmām par 20% un dubultot Snapchat Plus abonentu skaitu no pašreizējiem 7 miljoniem, kā iepriekš ziņoja The Verge.

Tā ir daļa no komandas “pārkārtošanas”.

Snap pārstāvis pastāstīja CNBC ka šī atlaišana ir daļa no komandas reorganizācijas. “Mēs reorganizējam savu komandu, lai samazinātu hierarhiju un veicinātu personisku sadarbību.” Viņi piebilda: “Mēs koncentrējamies uz mūsu aizejošo komandas locekļu atbalstīšanu, un esam ļoti pateicīgi par viņu smago darbu un daudzo ieguldījumu Snap.”

Snapchat un līdzīgas lietotnes pelna naudu galvenokārt no tiešsaistes reklāmām. Taču pēdējā laikā tiešsaistes reklāmu tirgus ir bijis lēns. Ja mēs ātri pārbaudām Snap Inc. uzņēmējdarbību, mēs redzam, ka 2023. gada trešajā ceturksnī ieņēmumu pieaugums salīdzinājumā ar gadu bija tikai 5%. Tas nozīmē, ka uzņēmumam Snap Inc. ir grūti sekot līdzi izmaiņām un konkurencei tiešsaistes reklāma. Mēs uzzināsim vairāk par Snap Inc. naudas situāciju, kad nākamais ziņojums iznāks 6. februārī.