Snap, lai otrajā darba vietu samazināšanas kārtā atlaistu 10% pasaules darbaspēka

Snap, sociālo mediju uzņēmums Snapchat pamatā, pirmdien paziņoja, ka atlaiž 10% no sava darbaspēka visā pasaulē, kas veido aptuveni 500 darbiniekus. Šis solis ir daļa no tās stratēģijas, lai veicinātu lielāku klātienes sadarbību starp komandām un “veicinātu personisku sadarbību”.

Šī nav pirmā reize, kad Snap ir samazinājis darbinieku skaitu; kopš 2022. gada ir notikušas vairākas atlaišanas kārtas, no kurām pēdējā notika novembrī, kad uzņēmums atlaida 20 darbiniekus no savas produktu komandas, lai īstenotu lielākus centienus pārstrukturēt un racionalizēt savu darbību.

Uzņēmuma pēdējais lielākais darbaspēka samazinājums notika 2022. gada augustā, kad uzņēmums samazināja par 20% no sava darbaspēka, kopumā pārsniedzot 6400 darbiniekus, vienlaikus pārstrukturējot biznesa līnijas.

Snap nesenā normatīvajā dokumentācijā atklāja, ka paredz, ka šo atlaišanas rezultātā tiks iekasēta maksa no 55 līdz 75 miljoniem USD.

“Mēs pārstrukturējam savas komandas, lai izlīdzinātu hierarhijas un veicinātu tiešu sadarbību. Mēs esam apņēmušies atbalstīt mūsu aizejošos komandas locekļus šīs pārejas laikā, ”sacīja Snap pārstāvis CNBC.

Snap ir tikai viens no daudzajiem tehnoloģiju uzņēmumiem, kas 2024. gadā veic samazinājumus. Janvārī vien darbu zaudēja gandrīz 24 000 tehnoloģiju darbinieku. Un jau šomēnes par darbinieku atlaišanu ir paziņojuši arī tādi uzņēmumi kā Okta un Zoom, kas specializējas attiecīgi kiberdrošībā un identitātē.

Ziņas par darba vietu samazināšanu ir radījušas bažas un satraukumu tehnoloģiju darbinieku vidū, jo īpaši tāpēc, ka lielākie tehnoloģiju uzņēmumi arvien vairāk paļaujas uz mākslīgo intelektu, lai uzlabotu efektivitāti un produktivitāti, vienlaikus samazinot izmaksas.

Pagājušajā mēnesī Starptautiskais Valūtas fonds (SVF) brīdināja, ka mākslīgais intelekts ir gatavs pārveidot lielāko daļu darba attīstītajās ekonomikās, jo gaidāma darba maiņa. Paziņojumā SVF rīkotājdirektore Kristalīna Georgijeva brīdināja, ka AI ietekmēs 60 procentus darbavietu attīstītajās ekonomikās. Saskaņā ar SVF ziņojumu gandrīz 40 procenti pasaules nodarbinātības ir pakļauti mākslīgā intelekta ietekmei.