Snap atgādina Pixy dronu ugunsgrēka riska dēļ, izsniedz pilnu atmaksu

Uzņēmums Snap, kas atrodas aiz sociālo mediju lietotnes Snapchat, aizdegšanās riska dēļ atsauc savu dronu Pixy. ASV Patēriņa preču drošības komisija (CPSC) norāda, ka dronā esošais litija jonu akumulators var pārkarst un aizdegties. Aģentūra saņēmusi četrus ziņojumus par akumulatora pārkaršanu un izspiedšanos, kā rezultātā izcēlies viens ugunsgrēks un viena viegla trauma. Tas iesaka patērētājiem nekavējoties pārtraukt drona lietošanu, izņemt akumulatoru un pārtraukt tā uzlādi.

Snap atgādina savu Pixy lidojošo dronu kameru

Pixy tika laists klajā 2022. gada aprīlī kā lidojošas kameras pavadonis Snapchat lietotājiem. Tas ir mini drons, kas darbojas bez kontroliera vai SD kartes. Vienkārši aktivizējiet ierīci un izvēlieties lidošanas režīmu, un jums ir lidojoša kamera brīvroku video ierakstīšanai. Varat izvēlēties no fmūsu iepriekš konfigurētie lidojuma maršruti — drons var peldēt jums priekšā, riņķot ap jums vai sekot jums, kad ejat vai skrienat.

Ar vienu uzlādi Pixy var uzņemt piecus līdz astoņus lidojumus. Ar dronu uzņemtie video un fotoattēli tiek automātiski pārsūtīti uz jūsu tālruni. Tā ir forša maza ierīce, kas var pievienot jautru elementu jūsu sociālo mediju pieredzei. Snap izpilddirektors Evans Spīgels savulaik ieteica, ka šāda veida personīgo dronu tirgus ir milzīgs, lielāks nekā kamerā uzstādīto briļļu tirgus. Tomēr uzņēmums pārtrauca Pixy darbību tikai četrus mēnešus pēc tā palaišanas.

Tagad, divus gadus vēlāk, tā atsauc katru pārdoto Pixy dronu. Ne tikai akumulators, bet viss drons. Kā atzīmēja The Verge, tas varētu būt tāpēc, ka tas vairs neražo šīs baterijas. Faktiski Snap nevēlas, lai jūs sūtītu atpakaļ bojātās baterijas. Jums tikai pašam ir jānosūta kamera un citi piederumi un jāiznīcina akumulators drošā veidā, ievērojot vietējos likumus.

Jūs varat saņemt atmaksu līdz pat 250 ASV dolāriem

Saskaņā ar CPSC datiem kopējais atsaukšanas apjoms ir aptuveni 71 000 vienību. Tie ietver baterijas, kas iegādātas atsevišķi, tāpēc Snap pārdeva mazāk nekā 71 000 Pixy lidojošo kameru. Uzņēmums atmaksās visus pirkumus, tostarp papildu piederumus. Lai pieteiktos naudas atmaksai, jums nav nepieciešama kvīts. Jūs saņemsiet atmaksu pat tad, ja dronu saņēmāt dāvanā. Viss, kas Jums nepieciešams, ir tā sērijas numurs, 16 rakstzīmju burtciparu kods ierīces aizmugurē zem akumulatora.

Kad esat to ieguvis, aizpildiet šo veidlapu, un Snap jums pa e-pastu nosūtīs priekšapmaksas atgriešanas etiķeti. Kas attiecas uz bateriju izmešanu, uzņēmums saka, ka nevajadzētu tos mest pie sadzīves atkritumu vai pārstrādes tvertnēm vai izlietoto bateriju pārstrādes kastēm mazumtirdzniecības veikalos. Jums jāievēro “procedūras, ko noteicis jūsu pašvaldības pārstrādes centrs bojātiem/bojātiem/atsauktiem litija jonu akumulatoriem”.

Jūs saņemsiet vismaz 185 ASV dolārus par katru Pixy lidojošo kameru, kuru nosūtīsit atpakaļ Snap. Ja iegādājāties Flight Pack komplektu, jūs varētu saņemt atmaksu līdz pat $250. Turklāt katrs iegādātais papildu lādētājs vai akumulators maksās no 40 līdz 50 USD, savukārt Pixy akumulatori, ko Snap pārdod atsevišķi, maksā no 16 līdz 20 USD. Plašāku informāciju par šo atsaukšanas programmu varat atrast oficiālajā atbalsta lapā šeit.