SmileDirectClub, televeselības jaunuzņēmums, kura vērtība reiz bija 8,9 miljardi ASV dolāru, pēc bankrota tiek slēgts

SmileDirectClub ir kļuvis par jaunāko negadījumu, ko daži sauc par startup Mass Extinction Event. Televeselības uzņēmums, kura mērķis bija radikāli mainīt tradicionālo ortodontiju, piektdien paziņoja, ka pārtrauc savu darbību tikai trīs mēnešus pēc tam, kad tika iesniegts 11. nodaļas bankrota pieteikums.

Saskaņā ar tiesas dokumentiem SmileDirectClub piedalījās piektdien paredzētajā sēdē, lai “apsvērtu nosacītu atvieglojumu” ASV Teksasas dienvidu apgabala bankrota tiesā.

SmileDirectClub darbības pārtraukšana papildina neseno neveiksmju virkni augsti lidojošo uzņēmumu vidū. WeWork ar vairāk nekā 11 miljardu dolāru privāto finansējumu bankrotēja agrāk rudenī. Hopin, vēl viens virtuālo pasākumu starta uzņēmums, kura vērtība ir 7,6 miljardi ASV dolāru, pārdeva savas galvenās biznesa vienības par 15 miljoniem ASV dolāru.

Tas vēl nav viss. Bird, e-motorolleru uzņēmums, kas savulaik bija ātrākais starta uzņēmums, kas sasniedza 1 miljarda dolāru vērtību, tika izņemts no NYSE, un tagad tā vērtība ir 7 miljoni USD, kas ir mazāk nekā trešā daļa no 22 miljoniem USD, ko tā dibinātājs samaksāja par Maiami savrupmāju 2021. gadā. saskaņā ar New York Times ziņojumu.

Savā maksimumā SmileDirectClub sasniedza 8,9 miljardu dolāru vērtību un ieguva finansējumu 427 miljonu dolāru apmērā kā privāts uzņēmums, pirms 2019. gadā tika publiskots. Kopumā SmileDirectClub 4 kārtu laikā ir piesaistījis finansējumu 694,5 miljonu dolāru apmērā. Saskaņā ar Crunchbase datiem tās pēdējais finansējums tika piesaistīts 2022. gada 28. aprīlī no parādu kārtas pēc IPO. Paziņojumā savā tīmekļa vietnē uzņēmums teica:

“SmileDirectClub ir pieņēmis neticami sarežģītu lēmumu pārtraukt savu globālo darbību, kas stājas spēkā nekavējoties. Jaunajiem klientiem, kurus interesē SmileDirectClub pakalpojumi, paldies par jūsu interesi, taču mūsu televeselības platforma vairs nav pieejama. Esošajiem klientiem atvainojamies par sagādātajām neērtībām, taču klientu apkalpošanas atbalsts vairs nav pieejams. Paldies par jūsu atbalstu un ļaujot mums uzlabot vairāk nekā 2 miljonus smaidu un dzīves.

SmileDirectClub, kas dibināts 2014. gadā, savā tīmekļa vietnē paziņoja par sarežģīto lēmumu pārtraukt globālo darbību, izsakot pateicību klientiem par atbalstu vairāk nekā 2 miljonu smaidu un dzīves uzlabošanā. Daži klienti 4–6 mēnešu zobu iztaisnošanas kursa laikā var nonākt strupceļā. Uzņēmums ieteica viņiem konsultēties ar vietējiem zobārstu birojiem, lai turpinātu aprūpi.

SmileDirectClub bija pozicionējis sevi kā pieejamu alternatīvu tradicionālajai ortodontijai, lai demokratizētu piekļuvi valdzinošam smaidam. Tā izlīdzinātāji, kuru cena ir aptuveni 2000 USD, piedāvāja budžetam draudzīgāku iespēju, salīdzinot ar aptuveni 5000 USD izmaksām par tīru izlīdzinātāju no tradicionālajiem medicīnas birojiem.

Lai gan klienti nesaņems jaunus izlīdzinātājus, lai pabeigtu ārstēšanu, tiem, kas finansēja savus plānus, ir paredzēts turpināt ikmēneša maksājumus, līdz tiks samaksāta visa summa saskaņā ar SmilePay programmu. Tiesības uz atmaksu tiks noteiktas, attīstoties bankrota procesam.

Neskatoties uz to, ka lielie mazumtirgotāji, piemēram, Walmart un CVS, piedāvā savus produktus, Nešvilā bāzētais uzņēmums septembrī iesniedza bankrota pieteikumu, plānojot pārstrukturēties un attīstīties kā starptautisks mutes dobuma aprūpes līderis.

SmileDirectClub dibinātāji Džordans Katzmans un Alekss Fenkels