Samsung, SK Hynix izstrādā kameru ar sensora AI

Pēc viedtālruņu procesoriem Samsung tagad var nodrošināt ierīces AI iespējas attēla sensoriem. Tiek ziņots, ka Korejas uzņēmums gatavojas komercializēt kameras ar sensora AI tehnoloģiju. Pie līdzīga risinājuma strādā arī tās tautietis SK Hynix, vēsta Korejas mediji.

Samsung un SK Hynix gatavo mākslīgā intelekta kameras

Saskaņā ar Business Korea teikto, pagājušajā mēnesī SK Tech Summit 2023 laikā SK Hynix atklāja savu notiekošo darbu pie sensoru AI tehnoloģijas kamerām. Plāns ir attēla sensorā iegult īpašu AI mikroshēmu. Mikroshēma var apstrādāt attēla datus sensora līmenī efektīvākām AI lietojumprogrammām. Pašreizējie risinājumi paļaujas uz galveno procesoru, lai apstrādātu un aprēķinātu datus no sensora.

Jaunā tehnoloģija var samazināt enerģijas patēriņu un apstrādes laiku, izmantojot progresīvus kameru risinājumus lietu internetam (IoT) un viedās mājas lietojumprogrammas. SK Hynix jau ir uzsācis koncepcijas pierādījumu izpēti, koncentrējoties uz sejas un objektu atpazīšanas funkcijām. Tas tika demonstrēts risinājums vairākās akadēmiskās konferencēs, tostarp Starptautiskajā konferencē par datoru redzi un IEEE EDTM seminārā.

Lai gan nav neviena ziņojuma par to, ka Samsung būtu publiski paziņojis par savu darbu pie AI kamerām, tas pats ziņojums apstiprina, ka Korejas lielvalsts AI dziļāk iekļauj savā attēla sensoru biznesā. Agrīnais ieskats tajā ir tālummaiņas funkcija 200MP kamerām ar nosaukumu Zoom Anyplace. Tas tika atklāts šī gada sākumā, un tas ļauj vienlaikus skatīt un ierakstīt tuvinātu un pilna skata kadrus ar automātisku objektu izsekošanu.

Risinājums ir daļa no tā mērķa izveidot attēla sensorus, kas var atdarināt skaidrību un detaļas, ko redz cilvēka acis. AI būs izšķiroša loma šī mērķa sasniegšanā. Oktobrī Samsung System LSI biznesa vadītājs Parks Yongins sacīja, ka uzņēmums strādā pie proaktīvām AI tehnoloģijām kamerām futūristiskām lietojumprogrammām. Nākamajos gados tas var debitēt attēla sensoru ar ierīces AI iespējām.

Samsung izmanto mākslīgā intelekta palīdzību, lai samazinātu atšķirību no Sony

Samsung ir pasaulē otrs lielākais attēla sensoru ražotājs. Tomēr tā tirgus daļa 29 procentu apmērā ir niecīga, salīdzinot ar nozares līderi Sony, kas pagājušajā gadā ieņēma 54 procentus no tirgus. Korejas uzņēmums steidzas ieviest AI savos risinājumos, apsteidzot savu galveno konkurentu, lai tas varētu novērst šo plaisu. SK Hynix, visticamāk, ir līdzīgas ambīcijas. Pagājušajā gadā tas gandrīz neiekļuva pirmajā pieciniekā, veidojot piecus procentus no pasaules attēlu sensoru tirgus.