Samsung sadarbojas ar Zeiss, meklējot dominējošo stāvokli AI mikroshēmu ražošanā

Lee Jae-yong, Samsung Electronics priekšsēdētājs, tikās ar Zeiss augstākajiem vadītājiem, runājot par būtisku partnerību Korejas tehnoloģiju giganta centieniem vadīt mikroshēmu ražošanas tirgu mākslīgā intelekta laikmetā. Tiem, kas nezina, vācu objektīvu ražotājs Zeiss ir arī optiskā aprīkojuma piegādātājs EUV (ekstrēmā ultravioletā starojuma) litogrāfijas iekārtām, kas ir mikroshēmu izgatavošanas atslēga. Zeiss amatpersonas ir vienojušās paplašināt sadarbību ar Samsung saistībā ar viņu EUV tehnoloģijām.

Samsung Zeiss partnerība varētu būt noderīga Korejas gigantam EUV mikroshēmu ražošanā

Zeiss piedāvā dažas unikālas tehnoloģijas litogrāfijas optikai un fotomasku sistēmām, kas varētu gūt labumu Samsung, sadarbojoties tā progresīvajā mikroshēmu ražošanā. Korejas tehnoloģiju gigants atzīmēja, ka sadarbība ar Zeiss palīdzēs uzņēmumam uzlabot nākamās paaudzes mikroshēmu veiktspēju, labāk optimizēt ražošanas procesu un sasniegt augstāku ražas līmeni.

Zeiss ir vairāk nekā 2000 patentu, kas saistīti ar EUV tehnoloģijām. Šis uzņēmums ir vienīgais optisko iekārtu piegādātājs ASML tā EUV mikroshēmu izgatavošanas mašīnām. Tiek ziņots, ka Zeiss piegādā vairāk nekā 30 000 detaļu vienai EUV litogrāfijas iekārtai ASML.

Samsung vadītājs piektdien apmeklēja Zeiss galveno mītni Oberkohenē un pārrunāja ilgtermiņa partnerattiecības ar vadītājiem. Pašlaik Samsung ir pasaulē lielākais atmiņas mikroshēmu ražotājs un arī paplašina savu mikroshēmu biznesu, ņemot vērā pieaugošo pieprasījumu pēc MI orientētām mikroshēmām tirgū.

Samsung mērķis ir izstrādāt uzlabotas mikroshēmas, kas ir būtiskas AI attīstībā

Saskaņā ar KED Global teikto, Samsung cenšas vadīt procesu mezglus, kas ir mazāki par 3 nm, izmantojot EUV tehnoloģiju. Turklāt uzņēmuma mērķis ir arī izmantot uzlaboto EUV mikroshēmu ražošanas tehnoloģiju savām sestās paaudzes 10 nm DRAM mikroshēmām. Tiek ziņots, ka partnerība varētu palīdzēt Samsung uzlabot ienesīguma likmi, kas ir ļoti svarīga tās uzņēmējdarbībai. Uzlabots process arī palīdzēs uzņēmumam samazināt viedtālruņu biznesa atkarību no Qualcomm.

Līdz ar mākslīgā intelekta uzplaukumu strauji pieaug arī pieprasījums pēc augstas veiktspējas atmiņas mikroshēmām, un Samsung ir viens no lielākajiem šī produkta piegādātājiem. Pieaugošā pieprasījuma iemesls ir tas, ka liela joslas platuma atmiņa ir būtiska AI modeļu izstrādes sastāvdaļa.

Samsung arī plāno komercializēt savus 2 nm mikroshēmas līdz nākamajam gadam un 1,4 nm mikroshēmas līdz 2027. gadam. Kopš pagājušā gada uzņēmums masveidā ražo 3 nm mikroshēmas. Zeiss arī plāno ieguldīt 35 miljonus ASV dolāru, lai Korejā izveidotu savu pirmo aizjūras pētniecības un attīstības centru pētniecības mikroskopijas risinājumiem.