Samsung nosaka cietvielu akumulatora palaišanas termiņu līdz 2027. gadam

Samsung līdz 2027. gadam var piedāvāt tirgū cietvielu akumulatorus, ko bieži dēvē par “sapņu akumulatoriem”. Tā akumulatoru izstrādes un ražošanas nodaļa Samsung SDI, kā ziņots, ir izveidojusi iekšēju komandu, lai paātrinātu jaunā tipa akumulatoru komercializāciju. Korejas uzņēmums jau ir pabeidzis savas ražošanas stratēģijas un izveidojis testa ražošanas līniju.

Samsung gatavojas komercializēt cietvielu akumulatorus

Visu cietvielu akumulatoru (ASB) tehnoloģija akumulatoru nozarē sniegs vairākus sasniegumus. Šajās baterijās ir ciets elektrolīts, vide, caur kuru plūst joni, lai radītu strāvu vai jaudu. Pašreizējās paaudzes akumulatoriem ir šķidrs elektrolīts, kam nepieciešams separators starp pozitīvo (anodu) un negatīvo (katoda) elektrodu.

Cietam elektrolītam nav nepieciešams separators, un tas nodrošina lielāku enerģijas blīvumu, tādējādi efektīvi palielinot akumulatora ietilpību mazākos iepakojumos. Turklāt pastāv zems aizdegšanās un sprādziena risks. Salīdzinot ar esošajiem litija jonu risinājumiem, šīs baterijas arī saglabā kapacitāti ilgāku laiku, ti, uzlabo akumulatora stāvokli. Nav brīnums, kāpēc viņi tos sauc par “sapņu baterijām”.

ASB izpēte un attīstība notiek jau vairāk nekā desmit gadus, un Samsung ir tās priekšgalā. Šī gada sākumā Korejas plašsaziņas līdzekļi ziņoja, ka uzņēmums ir gandrīz gatavs ražot cietvielu baterijas, lai gan nebija pieejams laika grafiks. Korea Economic Daily tagad ziņo, ka Samsung savā Suvonas pētniecības centrā ir izveidojis ASB testa ražošanas līniju.

Testa ražošanas līnija tika atklāta šā gada martā. Uzņēmums arī ir izveidojis komandu, kas strādās pie risinājuma komercializācijas. Go Joo-young, Samsung akumulatoru nodaļas mārketinga komandas vadītājs, vadīs jauno iekšējo komandu. Saskaņā ar jauno ziņojumu uzņēmuma mērķis ir līdz 2027. gadam tirgū laist cietvielu akumulatorus.

Samsung SDI izmantos sulfīdu tehnoloģiju ASB

Cietvielu akumulatoros kā elektrolītu izmanto keramikas (sulfīda vai oksīda) vai polimēru materiālus vai kompozītmateriālus, kas apvieno keramiku un polimērus. Tiek ziņots, ka Samsung SDI izmantos uz sulfīdu bāzes izgatavotus elektrolītus, kas piedāvā vislabāko jonu vadītspēju. Tā plāno izstrādāt baterijas ar enerģijas blīvumu virs 900 Wh/L.

Samsung, visticamāk, sākotnēji plāno ražot cietvielu akumulatorus elektriskajiem transportlīdzekļiem (EV). Vēlāk tas var izveidot ASB mazākiem produktiem, piemēram, viedtālruņiem. Iepriekšējā ziņojumā teikts, ka uzņēmums IT produktu cietvielu akumulatoriem izmantos uz oksīdu balstītus elektrolītus. Tas ir tāpēc, ka oksīdiem ir lielāka stabilitāte un tie ir piemēroti mazāku bateriju izgatavošanai. Mēs varam uzzināt vairāk par Samsung ASB plāniem nākamajos mēnešos.