Samsung noliedz 3nm ienesīguma problēmas, Exynos 2500 ir uz pareizā ceļa

Neskatoties uz ziņojumiem, kas liecina par pretējo, Samsung saka, ka tā 3nm mikroshēmas procesam nav ražīguma vai veiktspējas problēmu. Uzņēmums apgalvo, ka tā otrās paaudzes 3nm procesa izstrāde norit, kā plānots. Paredzams, ka tā Exynos 2500 mikroshēmojums Galaxy S25 sērijai izmantos uzlaboto procesa mezglu.

Samsung apgalvo, ka tā 3 nm procesam nav ienesīguma vai veiktspējas problēmu

Samsung sāka 3 nm masveida ražošanu 2022. gada vidū, dažus mēnešus pirms TSMC. Tomēr pēdējais ir guvis lielākus panākumus ar savu uzlaboto procesa mezglu. Tas palika pie izmēģinātās un pārbaudītās FinFET tranzistoru arhitektūras un ir sasniedzis labāku ienesīgumu nekā Samsung, kas jaunināja uz progresīvāku GAA arhitektūru.

TSMC jau ir izgatavojis 3 nm mobilās mikroshēmas Apple un tiek baumots, ka ir noslēgusi lielus 3 nm ražošanas līgumus no Google, MediaTek, Nvidia, Qualcomm un citiem mikroshēmu ražotājiem. No otras puses, Samsung neražoja mobilās mikroshēmas savā pirmās paaudzes 3nm procesa mezglā. Tā pirmā 3 nm mikroshēma ir Exynos W1000, kas darbina Galaxy Watch 7 un Galaxy Watch Ultra, kas tika laisti klajā šodien.

Vairāki avoti nesen teica, ka Korejas uzņēmums cīnās ar savu 3 nm ražu, proti, izmantojamo mikroshēmu procentuālo daudzumu no kopējā saražotā apjoma. Tiek ziņots, ka Exynos 2500 ienesīguma līmenis 2024. gada pirmajā ceturksnī bija viencipara skaitlis. Otrajā ceturksnī tas uzlabojās līdz aptuveni 20%, taču tas joprojām ir ievērojami mazāks nekā TSMC. Masveida ražošanai ražas koeficientam jābūt vismaz 60%.

Tas izraisīja baumas, ka Samsung varētu neizmantot savu Exynos flagmani Galaxy S25 sērijā. Tomēr uzņēmums šīs ziņas atspēko. Ikgadējā Samsung Foundry Forum (SFF) Korejas izdevumā uzņēmums paziņoja, ka tā 3 nm attīstība norit uz priekšu. Mikroshēmu ražošana, izmantojot otrās paaudzes 3 nm procesu, norit, kā plānots, “pamatojoties uz stabilu veiktspēju un ražu”, teikts Samsung paziņojumā presei.

Cerams, ka tā ir taisnība. Saskaņā ar ziņojumiem Exynos 2500 ienesīgumam līdz oktobrim jāsasniedz 60%, lai savlaicīgi varētu ražot Galaxy S25 sēriju, kas tiks piegādāta 2025. gada sākumā. Samsung joprojām ir pieejams dažu mēnešu buferis. Ar to varētu pietikt, lai tranšejas titāns pavērsīs paisumu. Korejas uzņēmums dažos tirgos joprojām var izmantot Qualcomm 3nm Snapdragon 8 Gen 4 savos nākamās paaudzes flagmaņos.

Samsung plāno laist klajā 2nm mikroshēmas 2025. gadā

Pagājušajā mēnesī SFF 2024 ASV izdevumā Samsung paziņoja par plāniem 2025. gadā laist klajā uz mākslīgo intelektu orientētas 2 nm mikroshēmas. Uzņēmums tagad ir atklājis, ka ir ieguvis 2 nm ražošanas līgumu no Japānas AI starta un IoT Preferred Networks (PFN). TSMC arī plāno nākamgad sākt 2 nm masveida ražošanu. Taivānas firma noteikti uzvarēja 3 nm cīņā. Jāskatās, vai Samsung spēs cīnīties 2nm laikmetā.