Samsung izpilddirektors apspriež kameras AI, saka, ka nav īsta attēla

Pagājušajā gadā Samsung nonāca strīdā pēc tam, kad tika konstatēts, ka Galaxy S23 Ultra ir viltots Mēness kadrus. Tālrunis iemūžināja neesošas detaļas monitorā redzamajā izplūdušajā Mēness fotoattēlā. Uzņēmums to skaidroja ar AI attēlu uzlabošanu. Pašlaik, runājot par Galaxy S24 AI darbināmo ģeneratīvās rediģēšanas funkciju, uzņēmuma vadītājs teica, ka katrs fotoattēls ir viltots. “Nav tādas lietas kā reāls attēls,” sacīja Samsung EVP Patriks Šomets.

Samsung vadītājs saka, ka mākslīgā intelekta laikmetā nav reālu attēlu

Viedtālruņu kameras ir kļuvušas labākas ar katru jauno paaudzi. Tomēr kameras aparatūra nav īstais darījums. Tā ir programmatūras apstrāde, kas palīdz sasniegt fotogrāfijas pilnību. Tālruņi izmanto dažādas tehnoloģijas, lai uzlabotu attēlu detaļas un uzlabotu izvades kvalitāti. Vairāku kadru uzņemšanas metodes samazina troksni fotoattēlos, vienlaikus uzlabojot spilgtumu, baltā balansu, dinamisko diapazonu un citus parametrus.

Mobilās ierīces var lepoties arī ar skatuves AI darbināmām atpazīšanas tehnoloģijām. Viņi var atpazīt kadrā ainas un pielāgot visu, sākot no krāsām un kontrasta līdz ādas toņiem un faktūrām, lai nodrošinātu vislabākos rezultātus. Savā ziņā iegūtie fotoattēli īsti neatspoguļo to, ko redzat. Uzlabotiem programmatūras algoritmiem un mākslīgajam intelektam ir liela nozīme, uzlabojot kvalitāti un padarot attēlus pievilcīgākus par to, ko tver kameras aparatūra.

Patriks Čomets nesenā intervijā ar TechRadar runāja par AI darbināmu kameru rīku izmantošanu. Viņš sāka ar pagājušā gada strīdiem, atsaucoties uz YouTube lietotāja Markesa Braunlija, aka MKBHD, videoklipu. “Pagājušajā gadā bija ļoti jauks Markesa Braunlija video uz mēness attēla. Visi domāja: “Vai tas ir viltots?” Vai tas nav viltots? Notika debates par to, kas veido reālu attēlu. Un patiesībā nav tādas lietas kā īsts attēls.

Šomets, kurš ir Samsung klientu pieredzes vadītājs, piebilda, ka “tiklīdz jums ir sensori, kas kaut ko uztver, jūs atveidojat (to, ko redzat), un tas neko nenozīmē.” Viņš atkārtoja, ka īstas ainas nav. “Varat mēģināt definēt īstu attēlu, sakot: “Es uzņēmu šo attēlu”, bet, ja izmantojāt mākslīgo intelektu, lai optimizētu tālummaiņu, autofokusu, ainu – vai tas ir īsts? Vai arī tas viss ir filtri? Nav īstas bildes, punkts.”

Galaxy S24 ģeneratīvā rediģēšana ir veids, kā radīt jaunu realitāti

Samsung vadītājs runāja arī par ģeneratīvo rediģēšanu. Tas ir AI rīku komplekts, kas ļauj Galaxy lietotājiem mākslīgi uzlabot attēlus, dzēšot nepilnības vai pārkomponējot ainu, pievienojot neesošas detaļas. Tātad jums ir ne tikai ainas optimizācija reāllaikā, bet arī iespēja vēlāk uzlabot izvadi. Chomet saka, ka tas viss ir nepieciešams mūsdienu pasaulē, kur cilvēki sociālajos medijos ir radījuši jaunu realitāti.

“Kad cilvēki apmeklē Instagram, viņi pievieno virkni dīvainu melnbaltu lietu — tie rada jaunu realitāti. Viņu nolūks nav atjaunot realitāti, tas ir radīt kaut ko jaunu. Tātad (ģeneratīvā rediģēšana) nav pilnīgi jauna ideja. Ģeneratīvie AI rīki nākamajos gados eksponenciāli paātrinās šo nodomu, ”viņš teica. “Pastāv liela klientu nepieciešamība atšķirt īsto un jauno,” piebilda Samsung SVP.

Šim nolūkam Samsung ģeneratīvās rediģēšanas funkcija automātiski pievieno ūdenszīmi attēliem, kurus rediģējat vai ģenerējat, izmantojot AI. Tas arī rediģē attēla metadatus. Chomet teica, ka uzņēmums “sadarbojas ar regulatīvajām iestādēm, lai nodrošinātu, ka cilvēki saprot atšķirību” un ir “ļoti saskaņoti ar Eiropas noteikumiem par AI”. Samsung amatpersona atzīmēja, ka valdībām ir taisnība, paužot bažas par iespējamajiem mākslīgā intelekta draudiem.

“Nozarei ir jābūt atbildīgai, un tā ir jāregulē,” viņš teica, piebilstot, ka Samsung aktīvi palīdz regulatoriem šajā jautājumā. “Mūsu jaunā tehnoloģija ir pārsteidzoša un spēcīga, taču tāpat kā jebko citu, to var izmantot labā un sliktā veidā. Tāpēc ir pareizi padomāt par sliktajiem veidiem. Samsung šogad plāno ieviest jaunās AI funkcijas vairāk nekā 100 miljonos Galaxy ierīču.