Samsung bijušais darbinieks nopludināja savu 18 nano DRAM tehnoloģiju CXMT

Divi bijušie Samsung darbinieki, Kims un Banga kungs, šī gada sākumā atgriezās Korejā no Ķīnas. Viņi tika arestēti saistībā ar apsūdzībām par intelektuālā īpašuma nopludināšanu saistībā ar Samsung 18 nano DRAM tehnoloģijām. Apsūdzētās personas, kuras strādāja Ķīnas uzņēmumā ChangXin Memory Technologies (CXMT), esot dalījušās svarīgos Samsung atmiņas tehnoloģijas noslēpumos, šajā procesā nopelnot “vairākus miljonus dolāru”.

Dienvidkorejas Nacionālais izlūkošanas dienests (NIS) maijā ziņoja prokuroriem par lietu un aizdomās turamajiem, liekot sākt izmeklēšanu. Nozares eksperti lēš (izmantojot ziņu aģentūru Yonhap) nopludinātās informācijas vērtību aptuveni 2,3 triljonu vonu (1,8 miljardu dolāru) vērtībā. Lieta liecina par pieaugošajām bažām par mikroshēmu tehnoloģiju noplūdēm, jo ​​nozares rādītāji liecina, ka pēdējo piecu gadu laikā šādu incidentu skaits ir četrkāršots.

Papildus finansiālajam kaitējumam Samsung 18 nano DRAM tehnoloģijas noplūde var ietekmēt arī tā konkurētspēju šajā jomā.

NIS un prokurori savu sākotnējo izmeklēšanu koncentrēja uz pusvadītāju nogulsnēšanas tehnoloģiju. Tiek ziņots, ka Kima kungs, pensionēts Samsung darbinieks, kurš pievienojās CXMT Ķīnā, dalījās atziņās un tehnoloģijās saistībā ar šo jomu, kas, kā ziņots, ir Samsung intelektuālais īpašums. Iestāde tikai aprakstīja otro personu, Banga kungu, kā “bijušo Samsung apakšuzņēmēju”, un nav daudz informācijas par viņu un viņa ieguldījumu.

Noplūdes varētu ietekmēt septiņus citus Samsung pusvadītāju ražošanas procesus, liekot veikt turpmākus izmeklējumus. Prokurori ir pieprasījuši aizturēšanu par Korejas Rūpniecisko tehnoloģiju noplūdes novēršanas un aizsardzības likuma pārkāpšanu, uzsverot apsūdzību nopietnību.

Pamatojoties uz analīzi, iespējamā noplūde varētu būtiski ietekmēt Samsung ar aptuveni 40% tirgus kontroli. Nopludinātā tehnoloģija var ne tikai radīt ievērojamus finansiālus zaudējumus Samsung, bet arī ietekmēt uzņēmuma konkurētspēju, ņemot vērā 18 nanometru DRAM tehnoloģijās ieguldīto pētniecību un attīstību. NIS atzīmēja ievērojamu mikroshēmu tehnoloģiju noplūžu pieaugumu, pieprasot stingrākus sodus.

Reaģējot uz apsūdzībām, CXMT izdeva paziņojumu (ar Reuters starpniecību), kurā apliecināja savu apņemšanos ievērot intelektuālā īpašuma tiesības un uzturēt stabilus mehānismus, lai novērstu trešo pušu informācijas ieplūšanu no saviem darbiniekiem. Tomēr uzņēmums nesniedza konkrētus komentārus par Samsung intelektuālā īpašuma zādzību.