Salesforce atlaiž 700 darbavietas jeb aptuveni 1% no sava globālā darbaspēka, jo 2004. gadā tika atlaists vairāk nekā 25 000 tehnoloģiju jomā.

Salesforce atlaiž aptuveni 700 darbiniekus jeb aptuveni 1% no globālā darbaspēka, jo lielākie ASV tehnoloģiju uzņēmumi 2024. gadu sāka ar jauniem plāniem samazināt darbinieku skaitu, piektdien ziņoja Wall Street Journal.

Neskatoties uz atlaišanu, ziņojumā arī norādīts, ka Salesforce joprojām ir aptuveni 1000 brīvo darba vietu visā organizācijā, kas liecina, ka šī darbība varētu būt drīzāk ikdienišķa korekcija, nevis nozīmīga pārstrukturēšana, avoti pastāstīja Wall Street Journal.

“Salesforce atlaiž aptuveni 700 darbiniekus visā uzņēmumā jaunākajā atlaišanas kārtā, lai skartu tehnoloģiju nozari,” sacīja persona, kas ir iepazinusies ar tās plāniem. Atlaišanas gadījumi ir aptuveni 1% no aptuveni 70 000 personu uzņēmuma, kas ražo uz mākonī balstītu klientu attiecību pārvaldības programmatūru. Pirms gada tā samazināja 10% darbinieku jeb aptuveni 8000 darbinieku, investoru spiedienam samazināt izmaksas,” ziņoja The Wall Street Journal.

Salesforce jau bija samazinājusi savu darbinieku skaitu iepriekšējā gadā, samazinot darba vietu skaitu par 10% un slēdzot dažus birojus, lai risinātu pārmērīga darbinieku skaita problēmu, ko izraisīja strauja pieņemšana darbā pandēmijas laikā. Šis darbaspēka samazinājums pozitīvi ietekmēja uzņēmuma peļņu, kā rezultātā palielinājās ieņēmumi otrajā un trešajā ceturksnī un tika palielināta gada peļņas prognoze.

Septembrī Salesforce paziņoja par plāniem pieņemt darbā vairāk nekā 3000 jaunu darbinieku pēc darbavietu samazināšanas tā paša gada janvārī, lai uzlabotu peļņas normas.

Salesforce nav vienīgais uzņēmums, kas veic šādus pasākumus. Nedēļas sākumā eBay atklāja savu plānu samazināt aptuveni 1000 amatu, kas ir aptuveni 9% no pašreizējā darbaspēka, savukārt Microsoft paziņoja par atlaišanu, kas skars 1900 darbiniekus uzņēmumos Activision Blizzard un Xbox.

Šie darbinieku samazinājumi ir daļa no plašākas atlaišanas tendences ASV tehnoloģiju nozarē pēc plašas darbinieku pieņemšanas pandēmijas laikā, kas ietekmē pat tādus lielākos spēlētājus kā Amazon un Google. Janvārī Layoffs.fyi ziņoja, ka no 89 tehnoloģiju uzņēmumiem ir atlaisti 24 499 darbinieki, kas ir lielākais skaits kopš marta, kad gandrīz 38 000 cilvēku šajā nozarē zaudēja darbu.