Roterdamas U-Space Demo Day: inovāciju un integrācijas demonstrēšana

Nesenajā demonstrācijas dienā DronePort Rotterdam tika prezentēti galvenie sasniegumi un inovācijas U-kosmosa un dronu tehnoloģiju jomā. Pasākumā bija demonstrācijas, prezentācijas un sadarbības iespējas 220 apmeklētājiem no 15 valstīm, tostarp Singapūras, kuri bija liecinieki jaunākajiem sasniegumiem bezpilota lidaparātu darbībā un gaisa satiksmes pārvaldībā.

Atklāšana un U-telpas gaisa telpas demonstrācijas

Diena sākās ar Roterdamas ostas digitālo inovāciju vadītāja Oskara van Vēna piezīmēm, uzsverot ostas apņemšanos piedalīties sanāksmē. Pēc šīs atklāšanas klausītājus cienāja ar Airwayz un SKYOPS demonstrācijām, ko vadīja Airwayz produktu menedžeris un Džordijs Ebbink.

Šajās sesijās tika noskaidroti dažādi scenāriji U-telpas gaisa telpas prototipa ietvaros, kas aptver visu, sākot no stratēģiskas dekonflikta, lai novērstu bezpilota lidaparātu lidojumus lidojumu aizlieguma zonās vai lidojuma trajektoriju pārklāšanos līdz vertikālās atdalīšanas saglabāšanai starp dažādiem gaisa telpas lietotājiem. Airwayz sistēmai bija galvenā loma visos scenārijos, uzsverot U-telpas gaisa telpas pārvaldības sarežģītību.

Ar BVLOS lidošanu saistītie izaicinājumi

Tsjerk Kooistra no Nīderlandes dronu kompānijas paskaidroja viņu “drona kastē” sistēmas darbību, tostarp problēmas saistībā ar BVLOS (Beyond Visual Line of Sight) lidojumiem savienojuma zuduma dēļ. Izmantojot FlightOps integrāciju, savienojumus var izveidot arī, izmantojot 5G, nodrošinot vienlaicīgas darbības. BVLOS bezpilota lidaparātu lidojumiem jūrniecības kontekstā ir daudz potenciālu lietojumu, tostarp infrastruktūras pārbaudes, vides uzraudzība, robežu uzraudzība un loģistikas lietojumprogrammas.

Šīs sesijas laikā tika demonstrēts dzīvs bezpilota lidaparāta lidojums, ko veica Nīderlandes dronu kompānija. Tam bija jāiesniedz 4D lidojuma atļaujas pieprasījums Airwayz, izmantojot FlightOps misijas vadības platformu, ļaujot veikt lidojumu un uzraudzīt tiešraidē telpā.

Shay Levy iepazīstināja ar FlightOps, uzsverot nepieciešamību pāriet no dronu pilotiem uz mērogojamiem risinājumiem. Ir izstrādāts “Mākslīgā lidojuma intelekta” risinājums, lai ar AI un algoritmu palīdzību apkopotu cilvēku bezpilota lidaparātu pilotu zināšanas un zināšanas. FlightOps programmatūra tiek izmantota dažādās nozarēs, tostarp bezpilota lidaparātu piegādes, pārbaužu, sabiedriskās drošības un aizsardzības jomā, kas kalpo kā interfeiss starp dronu operatoriem un UTM (bezpilota gaisa kuģu sistēmas satiksmes pārvaldības) sistēmām, piemēram, Airwayz.

Papildu demonstrācijas un UTM-ATM integrācija

Otrajā sesijā bija Avy, Airwayz, ST Engineering un NLR demonstrācijas un prezentācijas. Džeimss un Lūkass no Avy apsprieda vairākus scenārijus attiecībā uz turpmākajiem lidojumu pieprasījumiem un pēc apstiprināšanas saņemto ierobežojumu apstrādi. Tēmas ietvēra izvairīšanos no noteiktiem kuģiem, prioritāšu piešķiršanu ārkārtas bezpilota lidaparātu lidojumiem reāllaikā un “spoku operāciju” veicināšanu. NLR prezentācijā galvenā uzmanība tika pievērsta UTM-ATM sistēmu integrācijai, ņemot vērā turpmākās dronu darbības kontrolētā gaisa telpā un pilsētvidē.

Airwayz atklāja savu jauno tīmekļa lietojumprogrammu un apsprieda Remote ID datu integrāciju, izmantojot DJI Cloud API, iespēju veikt slepenas darbības konkrētām iestādēm, piemēram, policijai un muitai, un dinamiskas gaisa telpas pārkonfigurācijas (DAR) scenārijus. ST Engineering dalījās atziņās no Singapūras un interesi par darbību mērogošanu SAIL 3–4 lietošanas gadījumiem.

ProDroneMedia.nl kā pirmais operators demonstrēja reāllaika dronu pozicionēšanu UTM sistēmā, izmantojot jaunākajos DJI Enterprise modeļos pieejamo DJI Cloud API. Atsauksmes no ProDroneMedia.nl par URL pieredzi tiks izmantotas, lai palīdzētu citiem bezpilota lidaparātu operatoriem ar līdzīgiem droniem nosūtīt informāciju par savu atrašanās vietu, iezīmējot svarīgu soli lidojuma drošības uzlabošanā. ProDroneMedia.nl ražo dokumentālās, korporatīvās un reklāmas filmas, kā arī izmanto dronus sportistu izsekošanai un notikumu atmosfēras attēlu tveršanai.

U-space atjauninājumi un attīstība DronePort Rotterdam

Vilberts Ritsema no Infrastruktūras un ūdenssaimniecības ministrijas sniedza jaunāko informāciju par Nīderlandes U-telpas attīstību. Vīzija paredz, ka U-telpa Nīderlandē attīstās pakāpeniski, kur sabiedriski vērtīga bezpilota aviācija tiek integrēta valsts gaisa telpā drošā, efektīvā un pārvaldāmā veidā. Sākot ar BVLOS lidojumiem netipiskā gaisa telpā, kam seko BVLOS operācijas vispārējā gaisa telpā, ir sākotnējie soļi. Tomēr joprojām ir jautājumi par U-telpas finansēšanu un tās īstenošanas stratēģiju.

Niels Kalshoven un Arthur Dalau apsprieda DronePort Rotterdam attīstību. Šīs jaunās iniciatīvas mērķis ir paātrināt sadarbību, politikas veidošanu un inovācijas, koncentrējoties uz Roterdamas ostas teritoriju. Drīzumā tiks atklāta darba kārtība 2024.-2030. gadam.

Sesija noslēdzās ar Ampelmann Skylines prezentāciju par dronu izmantošanu preču piegādei vēja parkiem un Saxion Drone Fusion platformas ievadu. Dienas noslēgumā Ampelmann Skylines veica drona lidojuma demonstrāciju brīvā dabā, izmantojot jauno DJI Flycart 30 piegādes dronu.

Visaptverošs pārskats

Rezumējot, DronePort Rotterdam Demo Day piedāvāja visaptverošu pārskatu par pašreizējo stāvokli un nākotnes iespējām dronu tehnoloģijā un darbībā, koncentrējoties uz inovācijām, sadarbību un U-space ieviešanu Nīderlandē.

Īpašs paldies Huib Kling (Rijkswaterstaat) par piezīmju veikšanu demonstrācijas dienas laikā. Vāka foto: Roy Borghouts Photography