Roterdamas osta ietver dronu gaisa satiksmes kontroli ar U-space prototipu

Nākotnes ostā droni kļūs par tikpat ierastu skatu kā kuģi. Gatavojoties šīm izmaiņām, Roterdamas ostas pārvalde ir laidusi klajā U-telpas gaisa telpas prototipu. Teritorija aptver Europoort un Maasvlakte nekontrolēto gaisa telpu, un tās mērķis ir sniegt ieskatu VLL gaisa telpas pārvaldībā, radīt iespējas bezpilota lidaparātu operatoriem ostā un novērtēt bezpilota gaisa satiksmes pakalpojumu ietekmi uz droniem. Turklāt Roterdamas ostas mērķis ir ar šo prototipu rādīt piemēru valsts mēroga paplašināšanai, piemēram, pilsētu teritorijās.

Praktiskās pieredzes iegūšana

Šo rakstu jums piedāvā Roterdamas osta

U-space izmēģinājuma galvenais mērķis ir iegūt praktisku pieredzi, ne tikai kontrolētā testa vidē. Tas nozīmē sistēmas izvietošanu pilnībā funkcionējošā vidē bez pagaidu ierobežojumiem, piemēram, TGB, kurā ir izslēgta apkalpe. Galu galā U-telpas mērķis ir padarīt visus gaisa telpas lietotājus — gan apkalpes, gan bezpilota un nesadarbojošos — elektroniski redzamus, lai novērstu gaisa telpas konfliktus. Šim nolūkam tiek izmantota Airwayz bezpilota satiksmes vadības sistēma.

Lai gan vēl ir jāveic daudzi pasākumi, pirms U-space sāk pilnībā darboties, osta jau vēlas atbalstīt pašreizējos dronu operatorus. Pašlaik U-kosmosa zonā darbojas 40 komerciāli dronu operatori, tostarp daži valdības dienesti. Pateicoties aprīlī ieviestajām “zonas pieprasījuma veidlapām”, Roterdamas osta zina, kuri operatori kur lido, ļaujot tiem sazināties vienam ar otru, ja rodas potenciāls gaisa konflikts; to sauc par pirmslidojuma zonas dekonflikciju, kas ir pirmais riska mazināšanas pasākumu kopums.

Lidojuma zonas pieprasījumi

Šajā prototipa sākotnējā posmā Roterdamas osta savā vietnē izmanto pieprasījuma veidlapas. Operatori iesniedz savus lidojuma datus, pēc tam jaunizveidotais “Gaisa telpas centrs”, kurā strādā gaisa telpas pārvaldītāji, bezpilota lidaparātu gaisa satiksmes dispečeri, pārbauda, ​​vai nav iespējamas pretrunas ar citiem pieprasījumiem. Šajos gadījumos operatori ir savienoti drošai koordinācijai. Turklāt gaisa telpas pārvaldnieki nodrošina, ka ostā lido tikai īpašās kategorijas droni, kuriem ir NL CAA atļauja.

Kopš apgabala pieprasījuma veidlapu ieviešanas to izmantošana ir palielinājusies. Tas liecina par pieaugošu izpratni par sistēmu vai pieaugošu dronu lidojumu skaitu šajā apgabalā. Pateicoties šo veidlapu panākumiem, Airwayz tagad izstrādā tīmekļa lietojumprogrammu, lai padarītu pieprasījuma procesu vēl vienmērīgāku. Kopš sākuma šī gada aprīlī ir pieprasīti 130 lidojumu rajoni, un katrā no šīm zonām ir veikti vairāki reisi. Lidojumu veidi un mērķi atšķiras, sākot no pārbaudēm un mērījumiem līdz mārketinga mērķiem.

Nākotnes attīstība

Lai gan ne visiem pašreizējiem operatoriem nekavējoties ir nepieciešama U-space, tie, kas plāno sarežģītākas darbības nākotnē, noteikti iegūs. Pieaugot lidojumu skaitam, U-space kļūst arvien aktuālāka, it īpaši, ja droni lido ārpus vizuālās redzamības līnijas (BVLOS), piemēram, lai nodrošinātu piegādes pakalpojumus kuģiem. Roterdamas ostas mērķis ir būt tam gatavam un atvieglot to. Oktobra sākumā visi bezpilota lidaparātu operatori atkal pulcēsies ostas pārvaldē, lai apspriestu pašreizējo progresu un turpmākos soļus.