Robotu virtuves jaunuzņēmums Aniai nodrošina finansējumu 12 miljonu dolāru apmērā, lai restorānos ievestu savu burgeru gatavošanas robotu

Ņujorkā bāzētais robotizētās virtuves uzņēmums Aniai šodien paziņoja, ka ir piesaistījis 12 miljonus USD pirmssērijas A finansējumu savam hamburgeru grilēšanas robotam Alpha Grill. Finansēšanas kārta, ko vadīja InterVest, ievērojama riska kapitāla kompānija Dienvidkorejā, palielina Aniai kopējo finansējumu līdz 15 miljoniem USD. Citi šī posma atbalstītāji ir SV Investment, Ignite Innovation no Apvienotās Karalistes un esošais investors Capstone Partners.

Aniai sacīja, ka papildu kapitāls tiks izmantots, lai Dienvidkorejā atvērtu Aniai pirmo ražotni Factory One. Uzņēmums arī plāno savam robotam izvietot uz mākoņiem balstītu AI programmatūras platformu Alpha Cloud. Šīs darbības mērķis ir nodrošināt Alpha Grill stabilu ražošanu un efektīvu piegādes ķēdes pārvaldību, saskaņojot to ar starta paplašināšanās centieniem Ziemeļamerikā un visā pasaulē.

Attīstība notiek laikā, kad restorānu nozare arvien vairāk pievēršas robotikai, lai risinātu tādas problēmas kā darbaspēka trūkums un augošās algas. Nesenā pētījuma ziņojumā norādīts, ka robotikas ieviešana var radīt ievērojamus darbaspēka izmaksu ietaupījumus, ar iespēju ievērojamu daļu restorānu vietu aizstāt ar robotiem.

Uzņēmums Aniai, kuru 2020. gadā dibināja izpilddirektors Gunpils Hvangs un citi līdzdibinātāji, koncentrējas uz automatizāciju un AI ēdināšanas pakalpojumu nozarē. Uzņēmuma mērķis ir nodrošināt restorānu iespējas, piedāvājot viedus risinājumus, lai uzlabotu virtuves darbību, uzlabotu ražošanu, samazinātu izmaksas un paaugstinātu kvalitāti un servisu.

Gunpil Hwang, ar iepriekšēju pieredzi pētniecībā un attīstībā un iepriekšēju pieredzi Korejas progresīvajā zinātnes un tehnoloģiju institūtā (KAIST), pauda entuziasmu par finansēšanas kārtu. Hvangs uzsvēra Aniai misiju uzlabot virtuves produktivitāti, izmantojot robotiku un automatizāciju, plānojot integrēt progresīvu, uz mākoņiem balstītu AI programmatūru, lai vēl vairāk uzlabotu Alpha Grill iespējas.

Paziņojumā Hvangs sacīja: “Aniai ir veiksmīgi pabeidzis finansējuma kārtu gan no vietējiem, gan starptautiskajiem investoriem, kuri ir atzinuši mūsu novatoriskos risinājumus, nākotnes potenciālu un ievērojamo progresu ēdināšanas pakalpojumu nozarē līdz šim.”

“Šī kapitāla infūzija palīdzēs mūsu misijai uzlabot virtuves produktivitāti, izmantojot robotiku un automatizāciju, vienlaikus palīdzot mums palielināt ražošanu, lai apmierinātu pašreizējo un nākotnes pieprasījumu. Turklāt Aniai plāno paplašināt savus robotizētos risinājumus, pievienojot progresīvu, uz mākoņiem balstītu mākslīgā intelekta programmatūru, lai šī gada sākumā vēl vairāk uzlabotu Alpha Grill iespējas un veiktspēju, kas dos labumu jauniem un esošajiem Aniai klientiem.

Kopš pirmsākumiem aptuveni pirms četriem gadiem uzņēmums Aniai ir bijis hamburgeru gatavošanas robotizēto risinājumu inovācijas, izstrādes un komercializācijas pionieris. Galvenajam produktam Alpha Grill ir divpusējs grils, kas spēj pagatavot līdz astoņiem pīrādziņiem vienlaikus vai 200 pīrādziņiem stundā. Šī automatizācija racionalizē darbību restorānu virtuvēs, samazinot gatavošanas laiku un darba intensitāti.

Aniai gaidāmajā programmatūras izlaidumā Alpha Grill tiks iekļauta mākslīgā intelekta tehnoloģija, lai gatavošanas procesā reāllaikā novērtētu hamburgeru pīrādziņu krāsu un kvalitāti. Šīs funkcijas mērķis ir uzturēt stingru kvalitātes kontroli, nekavējoties paziņojot ēdiena gatavošanas personālam, ja pīrāgs neatbilst zīmola specifikācijām.

Jaunuzņēmums plāno uzsākt Factory One šogad, lai apmierinātu pieaugošo tirgus pieprasījumu pēc Alpha Grill, aptuveni 500 priekšpasūtījumu piegādei sākot ar 2024. gada pirmo ceturksni. Paredzams, ka ražotne katru gadu saražos vairāk nekā 1000 robotu. Aniai demonstrēs savu jaunāko mākoņdatošanas AI funkciju maijā Nacionālajā restorānu asociācijas izstādē, demonstrējot savu apņemšanos mainīt ātrās apkalpošanas restorānu (QSR) nozari Amerikas Savienotajās Valstīs.

“Aniai ir pierādījis savu tirgus varenību, veiksmīgi komercializējot savus novatoriskos ēdiena gatavošanas robotus, tādējādi nodrošinot saviem klientiem nozarē vadošo ienesīgu ietekmi,” sacīja vadošā investora InterVest pārstāvis. “Uzņēmums palielināja savu vērtību, veidojot celmlaužu jaunā tirgū un īsā laika posmā nodrošinot nozīmīgus līgumus. Mēs ceram redzēt pozitīvo ietekmi, ko Aniai ēdiena gatavošanas roboti atstās uz ASV ātrās apkalpošanas restorānu (QSR) nozari.