Riska kapitāla finansēšanas palēninājums, jo 2023. gadā 38% riska kapitāla uzņēmumu atteicās no ieguldījumiem

Beidzoties 2023. gadam, lielākā daļa jaunuzņēmumu dibinātāju, iespējams, piekristu — šis ir bijis grūts gads līdzekļu piesaistei. Tehnoloģiju pasaule guva triecienu, kad martā sabruka Silikona ielejas banka, izraisot viļņošanās efektu, jo riska kapitāla uzņēmumi kļuva piesardzīgāki attiecībā uz ieguldījumiem tehnoloģiju jaunuzņēmumos.

Papildinot satricinājumus, labi zināmais Bostonā bāzētais OpenView šomēnes šokēja riska kapitāla pasauli pēc tam, kad tas pēkšņi pārtrauca darbību, pieaugot spiedienam uz riska kapitāla uzņēmumiem, lai tie gūtu peļņu no investoru kapitāla. 17 gadus vecais uzņēmums, nesen piesaistot 570 miljonus ASV dolāru savam VII fondam, lai ieguldītu strauji augošos programmatūras jaunumos, atlaida ievērojamu daļu sava darbaspēka un apturēja visus jaunos ieguldījumus. Pārvaldot 2,4 miljardus ASV dolāru, OpenView tagad atrodas krustcelēs un apsver nākamos soļus.

Tomēr OpenView nebija vienīgais investors, kurš šogad atkāpās no jaunizveidotiem uzņēmumiem. PitchBook jaunākā statistika parāda drūmu priekšstatu par VC darbību 2023. gadā.

Saskaņā ar PitchBook jaunāko ziņojumu 2023. gadā bija vērojama ievērojama RK aktivitātes lejupslīde. Aktīvo ASV VC investoru skaits, kas definēti kā tie, kas noslēdz divus vai vairāk darījumus, 2023. gada pirmajos trīs ceturkšņos samazinājās par 38%, salīdzinot ar to pašu. periods pagājušajā gadā. Tas nozīmē, ka darījumus veic par 2725 uzņēmumiem mazāk.

Šis aktīvo investoru skaita samazinājums pārsniedz darījumu skaita samazināšanos par 28% tajā pašā periodā, kā uzsvērts 2023. gada 3. ceturkšņa PitchBook-NVCA Venture Monitor.

Dati liecina, ka tas nav tikai jautājums par to, ka investori izraksta mazāk čeku. Daži darījumu veicēji, iespējams, ir izsmēluši savus līdzekļus, iespējams, daži tiek klasificēti kā “zombiju fondi”. Citi, piemēram, krosoveru investori, iespējams, ir apturējuši savu iedalīšanu VC aktīvu klasē.

PitchBook vadošais analītiķis Kails Stenfords atzīmē, ka aktīvo investoru skaita samazināšanās ietekme ir īpaši izteikta vēlākos posmos, kur krusteniskais kapitāls ir būtisks, lai noslēgtu nozīmīgus darījumus izaugsmei. Šī lielāko investoru atkāpšanās ir izraisījusi strauju kapitāla pieprasījuma un piedāvājuma attiecības pieaugumu 2023. gadā.

“Aktīvo investoru skaita samazināšanās ir ļoti jūtama vēlākos posmos, kad ir nepieciešams krusteniskais kapitāls, lai aizvērtu izaugsmei nepieciešamos lielos čekus,” sacīja Stenfords.

Saskaņā ar otrreizējā tirgus dalībnieku teikto, neaktīvie investori mēģina pārdot savus riska kapitāla aktīvus otrreizējā tirgū. Alternatīvi, šie uzņēmumi varētu tērēt savu laiku, iekasējot pārvaldības maksas, gaidot, kamēr sāksies novērtējums.

Ierobežotie partneri un citi investori ir paredzējuši riska kapitāla fondu skaita samazināšanos. Lai gan oficiālas uzņēmumu slēgšanas joprojām notiek salīdzinoši reti, dati liecina, ka ainava patiešām ir kļuvusi mazāk pārpildīta.