Ripple atpirks akcijas 285 miljonu ASV dolāru vērtībā no agrīnajiem investoriem un darbiniekiem, novērtējot kriptovalūtu uzsākšanu 11 miljardu ASV dolāru apmērā.

Kriptouzņēmums Ripple Labs, kas vislabāk pazīstams ar savām XRP monētām, atpērk uzņēmuma akcijas 285 miljonu ASV dolāru vērtībā no agrīnajiem investoriem un darbiniekiem, liecina informācija no diviem uzticamiem avotiem, uz kuriem atsaucas Reuters.

Darījums, kas tiek dēvēts par konkursa piedāvājumu, nosaka uzņēmuma novērtējumu 11,3 miljardu dolāru apmērā, kas ir par miljardu vairāk nekā tas tika novērtēts pirms trim gadiem. Iekšējā informācija atklāja, ka investori var pārdot tikai ne vairāk kā 6% no savām līdzdalībām, un šie avoti izvēlējās palikt anonīmi.

Privāts uzņēmums ir oficiāli apstiprinājis konkursa piedāvājumu un izklāstījis savu nodomu atpirkšanai atvēlēt 500 miljonus ASV dolāru. Šis fonds tiks izmantots, lai segtu izdevumus, kas saistīti ar ierobežoto akciju daļu konvertēšanu akcijās un nodokļu saistību segšanai, ziņo Reuters.

Saskaņā ar Ripple izpilddirektora Breda Gārlinghausa teikto, uzņēmums plāno regulāri veikt akciju atpirkšanu, lai nodrošinātu investoru likviditāti. Viņš arī minēja, ka pašlaik nav plānots Ripple nonākt publiskajā apgrozībā Amerikas Savienotajās Valstīs regulējuma neskaidrību dēļ. Garlinghouse atklāja, ka Ripple pašlaik glabā vairāk nekā 1 miljardu USD skaidrā naudā un vairāk nekā 25 miljardus USD kriptovalūtā, galvenokārt XRP monētās.

Šis paziņojums seko Ripple nesenajai juridiskai uzvarai notiekošajā tiesiskajā cīņā ar ASV Vērtspapīru un biržu komisiju (SEC). ASV apgabala tiesnesis nolēma, ka XRP pārdošana publiskajās biržās nav uzskatāma par nereģistrētu vērtspapīru piedāvājumu.

Neskatoties uz SEC tiesas prāvas radītajiem izaicinājumiem, Garlinghouse minēja, ka 95% Ripple klientu ir finanšu institūcijas, kas nav ASV. Viņš neatklāja maksājumu biznesa apjomu.

“Palielināties SEC tiesas prāvas pretvējš noteikti bija izaicinājums, taču 95% mūsu klientu ir finanšu iestādes ārpus ASV,” sacīja Gārlinghauss.

Maijā mēs ziņojām par Ripple pirmo iegādi pēc tam, kad uzņēmums nopirka Šveicē bāzētu kriptovalūtu glabāšanas starta uzņēmumu Metaco par 250 miljoniem ASV dolāru, lai atvieglotu pārrobežu darījumus, vienlaikus veicinot XRP izmantošanu.

Saskaņā ar CoinMarketCap datiem trešdien XRP tirgus kapitalizācija bija 30 miljardi USD.

Ripple, ko 2012. gadā dibināja Arturs Britto, Kriss Larsens un Raiens Fugers, nodrošina globālu reāllaika maksājumu sistēmu, kas ļauj bankām un finanšu iestādēm visā pasaulē veikt tiešus darījumus savā starpā, neizmantojot centrālo korespondentu. Turklāt uzņēmums piedāvā FX Market Making — risinājumu, kas ļauj uzņēmumiem piekļūt starpvalūtu likviditātei, izmantojot izkliedētu tīklu, ļaujot ārvalstu valūtu iegūt ārēji no konkurētspējīga FX tirgus vai iekšējas FX tirdzniecības vietas.